Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Postas99 #15 üzenetére

    Érdemes megnézni a lap alján lévő listát:
    https://support.google.com/googlenest/answer/7550584?hl=en

    Pl. Lengyelországban 3,5 x annyian élnek mint otthon, mégsem támogatott a lengyel nyelv. A funkció integrálása ettől még persze függhet a népesség arányán és fizetőképességen (fizetési hajlandóságon), de azért az látszik, hogy általánosságban a nagyobb számban beszélt nyelvek a támogatottak (kivételt képezik: svéd, norvég, dán). Ellenben azt is fontos látni, hogy vannak régiók, ahol ezek a szolgáltatások szimplán nem populárisak. Én is használom az asszisztenst már egy jó ideje, de rajtam kívül nem ismerek túl sok embert (pedig az iparban dolgozom, szóval mondhatni körül vagyok véve hasonló tech. iránt érdeklődő emberekkel). Családban az Android Pay-es fizetésről sem hallottak, pedig a telefonjuk képes rá. És persze lehetne sorolni a végtelenig.

    Mindenesetre fontos látni, hogy ezek a cégek nem jótékonysági szervezetek, így értelemszerűen a profit hajtja őket. Tetszik, hogy idekevered az "indiaiakat", mert szerény véleményem szerint pont ugyanígy járna el egy európai is. Az, hogy melyik országok kerülnek a supported countries list-be, az sok mindenen alapul. Ezért van úgynevezett analytics, amivel simán ki lehet szűrni, hogy mire van kereslet.

    Ez persze nem von le semmit 14# kolléga írásából. Ugyancsak elmondható, hogy ma otthon a nyelvtanulás az amolyan tabu téma. Senki nem akar nyelvet/nyelveket tanulni, de ha elmegy külföldre, akkor persze szitkozódik, ha nem érti meg a görög gírosz árus, hogy mit is akar. Sarkitott példa, de sok ismerősöm van, aki havonta többször is elutazik különböző helyekre, aztán mint minden tech. nomád, meg is osztja a tapasztalatait (kihányja pofakönyvre), ahol elhordja az összes külföldit, mert miért nem beszéli becses nyelvünk. Persze nyelvet tanulni azt nem akar, mert hát milyen lenne már, ha nem csak néhány angol szót ismételgetne, vagy esetleg a mondjuk lassan és hangosan magyarul, mert akkor biztosan megérti módszert alkalmazná.

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák