Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poci76

    aktív tag

    válasz S_x96x_S #42 üzenetére

    A Windowsra készült szoftverek zöme x86-os, az Androidot pedig főleg ARM-en használják. Én rövid és középtávon nem látom, hogy érdemben visszavesse a PC eladásokat ez a feature.

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #42 üzenetére

    Tehát ha jól értem amit írsz, akkor a vállalati szegmens az = "Emiatt is - jelenleg az Intel a Budget király, vagy másképpen a "Tesco gazdaságos" megoldás."

    Én eddig úgy tudtam, hogy az Enterprise termékek, magasan jobb minőségűek, és drágábbak is, mint a konzumer ugyanolyan teljesítményű variánsai. Kösz hogy felvilágisítottál, hogy ez elmúlt 25 évben ezt rosszul tudtam....

    Azt pedig elég nehezen tudom elképzelni ,hogy akár egy diák, aki sokat használja a billentyűzetet, és az egeret, mellette meg nem sok helye van a kollégiumban vagy az albérletben mennyire lesz neki jó egy tablet, semennyire.
    A Munkahelyeken, meg a PC-ket ahol nem tették meg, és nincs szükség a PC teljesítményére ott automatikusan notebookra váltanak, mert ezzel ki tudják bővíteni a munkaidőt, valamint a rugalmasság is automatikusan megoldott, a tablet-nél vannak kétségeim, hogy ez mennyire lehet valós.

    Akkor tudom elképzelni amit írtál, ha mondjuk úgy képes gépelni a program, hogy hang alapon jegyzetel, de az Magyar, Román, vagy egyéb a közösben nem illeszkedő neylven annyira nem lesz default opció, az elkövetkező pár évben. Angolul, Németül, de a még a szláv nyelvcsaládban is elképzelhető a gyors változás, de a finn, magyar, román, egyéb nyelvekkel mi lesz?

    Ez az opxió viszont feltételezi, hogy az x86 mint olyan nem lesz népszerű, mert az arm fogyasztása egyelőre veri az x86-ot, és bizony nem kell 5800-as ryzen ezekre amit leírtam, de 1260p-es intel sem, elegendő lehet a 7c, vagy 8c is és akkor viszont ott semelyik gyártónak nem lesz nagyon jó éve, max a Qualcomm-nak.

    De én ebben nem hiszek, legalábbis az elkövetkező 5 évben nem.

    Csak azért mert ebben a szegmensben jellemzően az ára miatt az Intellel lehet találkozni , ugyan már van itt ott amd is. Ugyanakkor az Intel tökéletesen tudja ami ide kell, ezért nem is fognak többet költeni erre, akármennyivel jobb az AMD, ameddig többe kerül meg pláne nem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #44 üzenetére

    Ja az apple meg tudta csinálni, csak úgy, hogy akinek 3 pálcikánál több programra van szüksége, az meg is van lőve a Mac-en, most egy Air-ől gépelek, szával ismerem a hátrányait. Szóval a Mac-et nem állítanám szembe az MS vagy akár a Linux tudásával, mert nem egy szinten vannak, a hardver az egy dolog.
    Én egy dolog miatt vettem az AIR-t az akku ideje miatt, mert tényleg kibír egy nap tanulást, vagy otthoni szórakozást, de másra nem is annyira jó a cucc.
    Amint olyan feladat van, akkor jön az x86, mert azért a Mac hogy is mondjam....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • gliskard

    senior tag

    válasz S_x96x_S #44 üzenetére

    Apple az SoC-ban HW szintjén megoldotta az x86 memória kezelésének támogatását, ezért (is) gyors a Rosetta.

    ARM-is hozhat hasonló megoldás (a patent/licenc más kérdés) amit implementálhatnak a gyártók és lenne lényegesen jobb x86 támogatás ARM alapokon. Eddig nem nagyon látszik a mozgolódás, tudomásom szerint a Qualcomm sem lép ebbe az irányba.

    arm – ms – brand pc gyártók kb az látszik, hogy senki nem akar nagyobb beruházást a nyakába venni ebben a témában, mindenki a másikra vár. Azt reméli, hogy valaki megoldja és ő csak felszáll a vonatra, ha az már megy rendesen...

    Mobil eszközökben a jelenlegi emuláció nem vállalható életszerű körülmények között, az SW-k átírása arm architektúrára szintén nem életszerű (költség, megtérülés, stb.) és ezzel biztosan tisztában vannak az érintettek, de itt is csak csoda várás van.

    [ Szerkesztve ]

  • gliskard

    senior tag

    válasz S_x96x_S #44 üzenetére

    "és a legtöbb nagy szoftvercég ki fogja adni ARM-Windowsra is a progikat. pl Adobe"

    ezt annyiban árnyalnám, hogy pont a nagy SW cégeknél lesz ez komoly probléma. Egy komplex SW-t átrakni egy másik architektúrára nagy meló a tesztelés pedig még nagyobb.
    Adobe még az M1-re sem tudja rendesen portolni a termékeit, sőt az inteles windows és mac verziók optimalizálásával is komoly problémái vannak.

    A nagy cégek akkor fognak portolni ARM-ra, ha már látják a megtérülés lehetőségét, addig inkább kivárnak – pont ez a baj az egész ARM/Windows koncepcióval:
    Amíg nincs elég ARM alapú gép és user addig a SW cégek nem fognak portolni, amíg nem portolják át a fontosabb SW-ket, addig a user-ek nem fogják használni az ARM alapú gépeket. A emuláció pedig nem egy jó megoldás, amit az MS kínál az főleg nem az.

  • hallador

    addikt

    válasz S_x96x_S #50 üzenetére

    Nagyon jó, és az Epyc-nek mi köze van a PC/Notebook piachoz?
    Semmi? ....

    A másik, hogy teljesen mindegy mit mutogatsz, az AMD nem tud szállítani pont. Az Intel is nehezen.

    Nem a Microsoftot kérdezem, mert Te állítottál valamit nem a Microsoft.

    :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y Csak ha már ennyire belejöttél.

    Nagyon jó, akkor azt magyarázd már el miért ad el az intel még ma is jelentősen többet mint az amd? Meg miért nem látjuk mi itt a hanyatló nyugaton, hogy ezresével adnának el az AMD-s notebookokat? A Nagyvállalatoknak.

    Amúgy pedig a szervert én is írtam, de nyilván leírtad Te is mert így elmondhatod, hogy Te írtad le, na én ezt untam meg ezért nem vitatkozom olyanokkal akik csak a saját igazukat akarják igazolni, na nem a való világból, hanem abból amit a grafikon mutat. Csak azért mert én nem a grafikonokból szoktam írogatni, hanem abból amit itt tapasztalunk.Itt 10 000-es számban adnak el notebookokat, és szervert is.

    Na de bocs itt én befejeztem, én nem látom amit Te írsz igaz én nem is nagyon szoktam grafikonokat nézegetni, max a mieinket.

    Na szia.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • gliskard

    senior tag

    válasz S_x96x_S #51 üzenetére

    Adobe – ez elmúlt bő 10-15 év tapasztalatai alapján a van és a működik rendesen az adobe esetében nem szerepel egy mondatban. Ettől még kihozhatják, csak éppen szívni fog aki használja és örömmel menekül vissza x86-os verzióra.

    Apple – az elmúlt 10 évben erősen eltolódott vertikális vállalat irányába – egy kézben van a HW tervezés, a HW gyártatása, az OS fejlesztés, platform specifikus SW fejlesztés és a tartalom szolgáltatás.
    Az ő esetékben a saját igényüknek megfelelő SoC (és itt fontos a GPU is mert ott a saját Metal API) magával hozta az ARM-ra váltást, viszont ez kellett a különböző platformok homogenizálásához mind HW, mind SW oldalon.
    Apple a fizetőképes mainstream user bázisra kezdett fókuszálni a PC vonalon is. Az egész Macintosh termék vonalat elkezdték ténylegesen betolni az ökószisztémába.
    A HW pedig a belépő az ökoszisztémába és ebbe a saját SoC-től a Macintosh is bele tartozik. A többi brand gyártóval ellentétben az Apple komoly szolgáltatási szegmenst épített ki (iTunes, Apple TV+, Appel Arcade, iCloud és főként a Store) és ezekből már szemmel látható bevétele származik.
    Továbbra is fontos a HW értékesítés, de kezd eltolódni a hangsúly a szolgáltatásra amivel egy stagnáló vagy recesszióba süllyedő HW piac esetén is vígan elvannak.
    Az iPhone, iPad, AppleTV és a Macintosh közös HW és lassan-lassan nagyrészben közös SW platformra kerül, ezzel a fejlesztőknek lesz kicsivel könnyebb multi platformos alkalmazásokat készíteni. És itt is a fizetőképes mainstream user bázis a fő szempont mert ők nem csak Mac-et vesznek, hanem iphone-t, watch-ot, ipad-et is, illetve költenek pénzt a szolgáltatásokra és az alkalmazásokra. A hagyományos professzionális réteg kezd háttérbe szorulni és ez nem véletlen. Ők szinte csak a HW-t veszik az szolgáltatás rész nem érdekes számukra, tehát nem várható ezen a szálon extra bevétel.

    Microsoft – x86-os platformon Windows alatt Android alkalmazást futtatni egy érdekes kisérlet. Gyakorlati és piaci előnye egyenlőre erősen kérdéses. Desktop gépeken nem probléma, hogy az emuláció elég erőforrás igényes, notebook vagy a surface esetében már komoly probléma, hogy gyorsan lemeríti az akkut.
    Android+ARM paltformon a Windows alkalmazások futtatása ugyan ez a kategória. Nem életszerű, mert lemeríti az akkut, ráadásul a Win alkalmazások elenyésző része használható szenvedés nélkül érintő képernyőről.

    MS esetében kellene egy HW platform (vagy inkább kvázi szabvány) aminek része az SoC szinten az x86 memória kezelés támogatása (mint az Apple-nél), ezzel nagyságrenddel javítható a teljesítmény és csökkenthető a fogyasztás. Ez után lehet érdemben lépni.

Új hozzászólás Aktív témák