Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poci76

    aktív tag

    válasz Dragon3000 #20 üzenetére

    He-he, ez lényegében az én sztorim is. Tavaly januárban úgy döntöttem, hogy eladom a Threadripper 2920x-et, de mivel az 5950x éppen 400e környékén volt, úgy döntöttem, hogy átmenetileg kipróbálok egy i9 10850k-t. Jól nem jártam vele, mert legfeljebb 5-10%-ot hozott a TR-hez képest. Amikor lejjebb ment az ára, nem váltottam 5950x-re, mert szerettem volna inkább egy Threadripper 5960x-et, ha értelmes az ára, de az AMD úgy döntött, hogy kinyírja a sima Threadrippert. Jött a kérdés, hogy merre tovább? Van ugyanis 128 GB RAM a gépben, mert néha kell. (Általában elég a töredéke, de ritkán kell ennyi.) DDR5-ből ez nagyon drága, főleg, ha gyorsabbat szeretne az ember. Mivel valaki 170e-ért árul 12900k-t a HardverAprón, lecseréltem a 10850k-t egy ilyen DDR4-es konfigra. Reméltem, hogy a teljesítmény fog 20-30%-ot javulni (eddig tapasztalat szerint a tesztekben szereplő gyorsulásnak csak a töredékét érte el a szimulátor, amit használok), de >50%-kal gyorsabb lett, ami kellemesen meglepett. Most épp ott tartok, hogy a következő váltás egy 13900k lesz, mert csak a procit kell kicserélni, és ezzel elleszek addig, míg nem jön egy legalább 48 szálas desktop cucc. Akkor majd meglátom, hogy elég olcsó-e a DDR5, hogy vegyek belőle 128 GB-ot, vagy megtartsam a DDR4-es gépet, és mellé tegyek egy DDR5-öst mondjuk 32 GB-tal. De hogy az AMD lesz-e vagy Intel, arra nagyon kíváncsi vagyok.

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz Dragon3000 #20 üzenetére

    +1! Pont valami hasonlót akartam írni.

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Új hozzászólás Aktív témák