Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Albus_D #40 üzenetére

    Neked mi bajod van, ki bántott meg? :D

    "Vagyis Te találtál magadnak igazolást a narratívádra, miszerint a DIY piac azért jelentős neked, mert ott látványos sikert ért el az amd."

    Ezt mikor írtam, hmm? Egyetlen szóval nem mondtam, hogy az OEM piac nem nagyobb, vagy nem jelentősebb gazdaságilag. Csak senkit nem érdekel itt, ugyanis az ilyen fórumokon pont a DIY szegmens szereplői vannak jelen jellemzően, és épen ezért ez az alap abban az esetben is, ha piacról beszélünk. Ráadásul többnyire nem gazdasági, hanem technikai szempontok mentén folytatjuk a diskurzust, ami nem elhanyagolható különbség a két gyártó teljesítményét nézve. Na, ezért jelentős a szerepe itt a beszélgetésekben a DIY piacnak, és nem azért, mert nekem az AMD lenne a kedvencem, netán az passzol a világképemhez, esetleg mert épp az volt nyerésben ebben a szegmensben 1 éve. A lőtéri kutyát nem érdekli az OEM meg a szerver piac, ahol amúgy is ezer meg ezer dolog befolyásolja az eladásokat azon túl, hogy épp mi a technikai értelemben vett jobb termék, pláne ezen a fórumon, ahol kábé nulla relevanciája van ezeknek az adatoknak, hiszen jellemzően a technikai fejlettségről megy a diskurzus. Ennek tükrében teljesen lényegtelenek a globális OEM eladások, mert azok zöme belépőszintű irodai konfig a belépőszintről, köze nincs az aktuális csúcsteljesítményhez, ráadásul sokszor az 1 generációval régebbi CPU kínálattal elérhető eladásokat mutatja.

    "Úgy látom neked alapvetően az a problémád, hogy te voltál a bohóc"

    Rosszul látod, nekem nincs problémám, és nem is lehettem bohóc, mert jó ideje nem szállok már bele Intel-AMD vitákba, csak csendben olvasok. Már csak azért sem, mert mint említettem, mindkét oldalról választok magamnak terméket, épp mi a megfelelőbb. Magasról teszek már a fórumhuszárokra, mert az én szempontomból nézve nulla a véleményük relevanciája. Mindössze leírtam (és ezt se neked), hogy mennyire nevetségesen változnak ugyanazon emberek "érvei" időről-időre, ahogy azt épp a saját aktuális vásárlásuk megkívánja. Mert ugye, önigazolni azt kényszeresen kell, ahelyett, hogy annyit írna, "nekem ez volt a szimpatikus", és kész. A legszebb, hogy van olyan fórumhuszár, aki még mindig 7700K-val a gépében mond véleményt egy 12.gen Intelről vagy épp bármelyik újabb Ryzenről...

    "De már ez a banánköztársaság is pontosan megmutatja mennyit érnek az érveid."

    Megfogtad a lényeget, gratulálok. Ipont javasolnám, ott vevők a lózungokra meg a személyeskedésre, én itt veled befejeztem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák