Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz SP!T #1 üzenetére

    Az biztos! De az áruk is az lesz ha egyszer eljutnak ide :D

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • opr

    veterán

    Erzelmi hullamvasut olvasas kozben:
    AAaaaaaa, vegre, normalis kurzormozgatok meg pgup/pgdn/home/end gombok! Yess! :C
    Nem esik erdemben szo a kijelzorol. Na mindegy, majd notebookcheck megnezi.
    Csak 17"-os verzio. :(
    Csak intel procival. :O

    Pedig olyan kozel volt, olyan nagyon kozel volt... Mar azt hittem, ennyi ev keresgeles utan vegre megvan amire erdemes kolteni (mondjuk kell is, de ott tartok, hogy leszarom), erre kiesik ez is.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • SP!T

    addikt

    válasz Noukoum #2 üzenetére

    Már itt vannak! ;)

    There's a device that I've been using called a whoop.

  • cucka

    addikt

    Nagyon szép meg biztos jó gépek ezek, de nekem túlárazottnak tűnnek, a zsírúj 16-os Macbook Pro árához képest is legalább másfélszeres a szorzó.
    Ezek a mobil Xeon procik amúgy minek vannak, van bármi értelme, hogy ilyet raknak ebbe a gépbe? (Már azon túl, hogy még drágább lehessen)

  • opr

    veterán

    válasz cucka #5 üzenetére

    Jo, de ezek a gepek nem arra vannak szanva, hogy egy starbuckban megirjak rajta az uj nagy dobas forgatokonyvet viraglelku lazado 22 eves muveszek. A mac pro mar regen nem "pro", legalabbis az utobbi harom evben sikerult az amugy eredetileg tenyleg zsenialis szeriat draga konzumer szintre alacsonyitani az apple-nek. Ha ez nem igy lenne, nem herelnek ki a portokat azert cserebe, hogy vastagsagban nyert 1mm-t egy 16"-os, elvileg professzionalis gepen. Nevetseges.

    A xeon ertelme leginkabb amugy az ecc ram, bar nehez olyan helyzetet elkepzelnem, ahol ecc ramra igeny van, de nem gond a vekony es valszeg serulekeny, illetve hatalmas gephaz. Szoval ebben az esetben sanszos, hogy inkabb marketing, illetve sok cegnel policy a xeon processzor, tehat muszajkell, kulonben szukitik a sajat piacukat.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • dementor

    senior tag

    Gyönyörűek, bár az árazás lehet, hogy tartogat némi visszatartó erőt, pláne ha megérkeznek hozzánk is.

    "Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

  • cucka

    addikt

    válasz opr #6 üzenetére

    Úgy értem, hogy ebből az Asusból a fullos verzió, amibe teljes méretű akksit szereltek, az 5000 dollár. A kérdés az volt, hogy egy hasonló kiépítésű Mac-hez képest hol kell keresni azt a plusz 1500 dollárt?

    Azt vágom, hogy a Xeon-hoz ECC ram jár, amit nem vágok, hogy egy laptopnál ez milyen előnyt jelent? Egy ilyen laptop nem arra van tervezve, hogy 24/7-ben fusson évekig egy rack szekrényben.

    A másik - jövőre gépet szeretnék újítani, programozásra kell, és igen, a Macbook Pro az pont eléggé Pro erre a célra, még úgy is, hogy nincsenek portok rajta. Pl. ilyen dolgok, hogy szoftveres support, amiről az Asus messze földön híres. Vagy hogy olyan oprendszer fut rajta, ami alapvetően nem egy spyware platform. Nálam ezektől (is) pro valami, és amúgy telibeszarom, hogy van-e rajta sd kártya olvasó vagy nincs, ezért sírjanak a fotósok.
    Ha már konzumer idiotizmus, nálam venni 5000 dollárért egy Asus laptopot sokkal inkább az, mint venni egy Macet, aminek vannak ugyan hiányosságai, de tartósságban és minőségben már bizonyított.

  • Patrik.Varga

    tag

    (Elvileg) itt pont az ECC ram a lényeg.
    Vannak olyan kritikus folyamatok (pl egy több órás render) ami simán el tud vérezni egy Ram-ban történt hibán és akkor lehet kezdeni előlről. Na pont ezt hivatott megoldani (a veszélyt csökkenteni) az ECC ram megoldás az ilyen esetekben.

  • Patrik.Varga

    tag

    válasz cucka #8 üzenetére

    "...okkal inkább az, mint venni egy Macet, aminek vannak ugyan hiányosságai, de tartósságban és minőségben már bizonyított..."

    :N :) :Y

    Hát ez egy kicsit olyan, mint a magyar foci. Egyszer, anno, valamikor, régen, egy messzi galaxisban... Igen, bizonyított. Ma már sehol sem jár attól a minőségtől, koncepciótól, de megpróbálunk még mindig abból élni.
    Mondom ezt 10 éves mac-es MUNKAgép múlttal. Valahol 2012-2013 környékéig mondható el a minőség kérdés, azóta tetemesen romlott.
    Első nagyon erős jelzés az volt, amikor visszavették a gépek alap garanciáját 1 évre és csak sok pénzért lehetett megvenni az apple care-t, hogy 3 évre kibővítsd...

  • pengwin

    addikt

    válasz SP!T #1 üzenetére

    Szépnek szépek, de 2,4-2,5 kg-os házakban ezt a hardvert szerintem nem lehet normálisan lehűteni.

    (#5) cucka
    Szerintem a MBP nem egy kategória ezekkel... nincs benne Xeon, Quadro, és erőben is messze elmarad. Ráadásul ezek lényegesen masszívabb (nagyobb, kevésbé dizájnos, vaskosabb) gépnek tűnnek az Apple cuccoknál.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • #88178176

    törölt tag

    Nekem tetszenek, viszont attól tartok, az ára már nem lesz ilyen szép.

  • opr

    veterán

    válasz Patrik.Varga #10 üzenetére

    "Mondom ezt 10 éves mac-es MUNKAgép múlttal. Valahol 2012-2013 környékéig mondható el a minőség kérdés, azóta tetemesen romlott."

    Pontosan! :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Noukoum

    veterán

    válasz cucka #8 üzenetére

    Az elmúlt jónéhány év csodálatos MacBook (pro) billentyűzete melyikhez tartozik ? A tartósságba vagy a minőségbe?

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • cucka

    addikt

    válasz Patrik.Varga #10 üzenetére

    Szerintem 2016-ban volt egy igazi lejtmenet, amikor kijött az új dizájn és billentyűzet. Egy ilyen 2016-os gépet használtam sokáig, na az tényleg nem volt valami jó. Az új 16"-os szériába viszont nagyon bíztató eddig. A garijuk valóban nagyon kevés és drága is a bővítés, viszont a szerviztapasztalatok legalább jók.

    (#14) Noukoum
    Az elmúlt jónéhány év csodálatos MacBook (pro) billentyűzete melyikhez tartozik ? A tartósságba vagy a minőségbe?
    Az a kiszámíthatóságba, kiszámíthatóan szar.
    (Onnan is nézd, hogy egy Macbook szériából eladnak több tízmilliót, iszonyatos mennyiségű tapasztalat van, még az apróbb, ritkább hibákkal is tele az internet. Ettől még a butterfly billentyűzet egy nagy szar, nem mentegetni akarom őket)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz pengwin #11 üzenetére

    Igen, a kérdés az volt, hogy mi értelme ebbe Xeonnak? Teljesítményben én a 8 magos, 16 szálas core i9-es procira fogadnék, mint erre a 6/12-es xeonra.
    A Quadro 5000-es tényleg bika kártya. Ami mac-nél kicsit más, hogy ott a hardver fix, tehát az összes szoftvert arra írják.
    PC-n megteheti a szoftver, hogy Quadro-t igényel, és akkor megveheted a sima Geforce kártyát dupla áron. Mac-en összesen van kb. 3 fajta hardverkiépítés, a szoftverek meg kénytelenek ezeken futni.
    Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy Mac-es vonalon nincs értelme a Quadro/Geforce kérdésnek. Az új 16-os gépüknél lényegében 1 fajta videókártyából választhatsz, a szoftvert is arra fogja mindenki felkészíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • opr

    veterán

    válasz cucka #16 üzenetére

    Mondom, annyi ertelme van, hogy sok cegnel az IT policy resze a xeon meg az ecc ram. Ha nem ad ilyen konfigot, eselye nincs bekerulni ezekhez a cegekhez.
    Mondjuk az mar a masik kerdes, hogy En meg nem lattam olyan valamirevalo ceget, aki nincs leszerzodve a negy nagy (HP, Dell, Lenovo, Fujitsu), megbizhato, business meg ws osztalyban evek/evtizedek ota jelenlevo, nbd-garis gyartokkal.

    Amugy igen, szerintem se teljesen normalis dolog ASUS-t venni ilyen konkurencia mellett. Az apple tovabbra sem az, semmilyen szempontbol nem professzionalisak a gepei. Konzumer kategoria. Igaz, annak a letezo legteteje, es gyakorlatilag csak szolgaltatasban, globalis supportban meg garanciaban van elmaradva, de szvsz ez boven pont eleg. Attol, hogy valaminek a neve pro, meg sokan hasznaljak munkara meg nem lesz egy eszkoz professzionalis kategorias.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • cucka

    addikt

    válasz opr #17 üzenetére

    Én sem látom a célközönségét ennek a gépnek ennyi pénzért. A nagy gigacégek úgyse ezt veszik, és kevés ember lehet, akinek mindenképp laptop kell szerver processzorral, de lemond a 8 magról, kell a bika vga de azért legyen vékony a gép, és 17"-on elég neki a fullhd, szereti a pixeleket. Ja és erre van 3-5000 dollárja.

    Nálam a mac a szoftverkörnyezet miatt nyerő, a hardver nyilván kompromisszumos és drága is. És igen, munkára használom.
    Nyilván a nagyvállalati IT-s szolgáltatásokat nem tudják, de önmagában a hardver minősége szerintem sok tekintetben alázza a hagyományos business notikat. Értem, hogy a business notik a nagyvállalati IT beszerzések minden igényét kielégítik, csak leszarom, én a felhasználó vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • tasiadam

    veterán

    válasz opr #6 üzenetére

    Az ismerősömnek van egy almása, nekem megy egy Zen ux32vd.
    Több a ramom
    Erősebb a procim
    Van VGA-m
    Szebb a kijelzőb
    Szebb maga a laptop is
    Jobb a billentyűzetem

    Ő közel 200-at adott érte, én csak 90-et :D Aki nem tudja az applet kihasználni, az az apple tulajok 95%-a.

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • opr

    veterán

    válasz cucka #18 üzenetére

    Ertem en es amugy valamilyen szinten meg egyet is ertek, de most arrol volt szo, hogy konkurenciaja-e egymasnak a ket gep. Ha ez valoban business/ws kategoria, az ezzel jaro szolgaltatascsomaggal, akkor nem.
    Persze, ha ez is csak ugy "business", mint ahogy a macbook "pro", akkor mar mas a leanyzo fekvese.
    A jobb business notiknal a hardware minosegebe nem csak az tartozik bele, hogy szep meg massziv, hanem az is, hogy egy egyszeru, alap HW problemat a helyi IT-s 10, de maximum 60 perc alatt meg tud oldani. Akkucsere, billentyuzet csereje/tisztitasa, ilyesmi. A mac-ben ez ugy megy, mint az upgrade. Regi megy a kukaba, ujat megvasarol, upgrade-nek orul. Egyszeruen nem egy piac. Ettol fuggetlenul tovabbra is tartom, hogy szep meg massziv meg alapvetoen jo gepek a mac-ek, a sajat szoftverkornyezetukkel (ami lehet elony vagy hatrany, attol fugg honnan nezzuk), de nem konkurenciaja a business gepeknek.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • cucka

    addikt

    válasz opr #20 üzenetére

    Igen, de megint olyan érvekkel jösz, hogy milyen jó a business noti a helyi it szakembernek.
    Vannak rengetegen, akik megválaszthatják, hogy milyen gépen dolgozzanak, nem csak mamut multicégek vannak, ahol az it osztály dönt helyetted. (És rengeteg mamutcégnél is vannak bőven mac-ek, a főnököd főnökének a főnöke jó eséllyel azt használja.)

    Szerintem ami munka során fontos lehet és a macek össze-vissza verik a business gépeket:
    - képernyő minősége, és főleg a fényereje. mert egész nap azt bámulod, és mert léteznek napfényes irodák
    - hangszórók, mikrofon és webkamera - a konferenciahívás elég business felhasználás, gondolom

  • opr

    veterán

    válasz cucka #21 üzenetére

    Elbeszelunk egymas mellett. Te az egyszeri userrel josz. Megjegyzem, az egyszeri usernek se baj, ha otthon tudja szervizelni a gepet, nekem is sokszor jott mar jol, hogy egy akku/hdd/ssd/billzet csere egy par perces muvelet az elitebook-okban.
    De nem ez a lenyeg. A lenyeg az, hogy En arrol beszelek, hogy mas a celcsoport. Tehat nem hardware meg kepessegek. Almat hasonlitasz a kortevel. Amugy boven van olyan business/ws noti, ami hw szempontbol mindenben megeszi vacsira az apple-t a design kivetelevel, plusz kapod melle az egyeb business/we extrakat is, csak annak az ara is olyan.

    Amugy ertem mirol beszelsz, csak nincs ertelme, mert nem hasonlitunk ariel atomot mercedes kombival, mert baromsag.
    Ha a macet akarod valamihez hasonlitani, arra ott vannak az egyeb szeriak, amik kozott amugy eleg jo, de szvsz ott se kiemelkedo, hozza a top consumer kategoria-atlagot. Valamiben jobb, valamiben meg rosszabb. Ma mar boven van olyan ellenfele, aki arban hasonlo, hardware-ben erosebb, epitesi minosegben es dizajnban is hasonlo, marmint vekony fem hazban nagy akku es eros vas.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Pxs

    aktív tag

    17,3"-on az 1900x1200 ("full HD+" szint) egy (többek között) grafikai szerkesztésre eléggé parasztvakításnak tűnik. Ez a felbontás már 15,6"-on is randa lenne.

    'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

  • cucka

    addikt

    válasz opr #22 üzenetére

    Ami az én tapasztalatom, hogy vannak multik, ahol emberek ezrei dolgoznak mac-en.
    Az it ugyanúgy néz ki mint bárhol máshol. Ha hardver hiba van, bemész és adnak a polcról egy ugyanolyan gépet. (Bár nem is emlékszem fatális hardver hibára, sehol, olcsó gépeknél sem. Lehet csak szerencse)

    A lényeg - egy bizonyos méret fölött az összes hiányolt nagyvállalati it szolgáltatás és business extra elérhető, legfeljebb közvetítő cégeken keresztül. Aki vesz 500 macet, az nem kell sorba álljon az apple storeban.
    Legfeljebb az it osztály nem cseréli maga a memóriát meg a billentyűzetet, ehelyett odaadja a szar gépet a futárnak. Sőt azt a recepciós is oda tudja, fele fizetésért, lehet spórolni az it-sokon.

    [ Szerkesztve ]

  • pengwin

    addikt

    válasz cucka #16 üzenetére

    Teljesítményben én a 8 magos, 16 szálas core i9-es procira fogadnék, mint erre a 6/12-es xeonra.
    Arra az i9-re, ami a MBP-ban van és terhelés alatt messze ez alá a 6/12-es CPU alá fog lassítani?

    PC-n megteheti a szoftver, hogy Quadro-t igényel, és akkor megveheted a sima Geforce kártyát dupla áron.
    A Quadro kártyákon ECC-s a VRAM. Ha egy grafikus nem akar fix munkaállomást mert sokat kell mozognia sok kuncsaft miatt, akkor nem mindegy, hogy a render 100%-os bizonyossággal lefut a laptopján, vagy újra kell kezdeni valamilyen hiba miatt.

    Az új 16-os gépüknél lényegében 1 fajta videókártyából választhatsz, a szoftvert is arra fogja mindenki felkészíteni.
    Egyrészt az oldalukon szerepel két fajta lehetőség, másrészt hiába fix a hardver, ha a nyers számítási kapacitása jó, ha a fele ennek a Quadróénak.

    (#18) cucka
    Már le lett írva, de még egyszer: nem szerver, hanem workstation processzor.
    Az ECC RAM sokat jelenthet egy nagyobb projekt fordítási műveleténél, vagy egy CPU-t és GPU-t is használó rendernél.
    Szerintem ezzel a géppel az Asus nem a nagy cégekre lő, hanem a kisebbekre, ahol simán lehet, hogy egy fiatalabb döntéshozó kedveli az Asust, mint márkát a trendi cuccai miatt. Szerintem Asusék is tudják, hogy kicsik ők a WS és céges gép piacon, piaci részesedés és brand recognition terén is. Kis cégeknél, szabadúszó grafikusoknál lehet ezzel a géppel jó esélyük, szerintem.

    Nálam a mac a szoftverkörnyezet miatt nyerő, a hardver nyilván kompromisszumos és drága is. És igen, munkára használom.
    És innentől kezdődően teljesen irreleváns, hogy melyik másik gyártó, milyen hardvert, milyen minőségben és mennyiért tesz le az asztalra, mert MacOS-t egyiktől se fogsz kapni.

    Mondjuk azt hozzá tenném, hogy az eszméletlen zártság miatt ugyan nem nagyon derül ki, de semmi garancia nincs rá, hogy a MacOS nem a Win10-hez hasonló spyware.
    Volt már pár árulkodó szivárgás, hogy az Apple véletlenül gyüjtötte a felhasználó adatait.

    (#20) opr
    Akkucsere, billentyuzet csereje/tisztitasa, ilyesmi.
    Ezt sajnos el kell felejteni, mert már köze sincsen a mostani workstation gépeknek ehhez a mentalitáshoz.
    Édesanyám Haswell-es Latitude E6440-e sokkal könnyebben szervizelhető, mint egy Skylake-es Precision 7510, pedig ott csak két generáció volt a különbség (és a preci két kategóriával feljebb volt... az E6440 utódjának tekinthető gép egy kalap szar volt minőségben és szerelhetőségben is). Az újabb business/WS gépek szerintem még nehezebben szervizelhetők.

    Egyébként szerintem igenis konkurenciája egymásnak a MBP-val, hiába van ebben tényleg profi hardver. Sajnos azt kell mondjam, hogy a célzott (grafikusi) területen a MBP OS-e és szoftverezettsége számít annyira profinak, hogy legalább részben ellensúlyozza az Asus profi hardverét. Viszont se Noble vagy Kensington lock, se DisplayPort, se SmartCard, se hardveres WiFi és hang letiltó gombok nincsenek az Asus-on. Ugyan szerintem ezek nagy része manapság már nagyrészt csak hagyomány/kőagyúság miatt van rajta a gépeken (és egyeseket pótol az USB-C), de ebből is látszik, hogy nem nagyvállalati WS.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • cucka

    addikt

    válasz pengwin #25 üzenetére

    Ez a memóriahiba dolog amúgy elő szokott fordulni render során? Mennyire púder ez az ecc dolog? Az én tapasztalatom memóriahibával olyan, hogy sípol a bios.

    Nem arra akartam kilyukadni, hogy egy macbook jobb/rosszabb ennél, hanem hogy nagyon sok esetben egy árban kedvezőbb alternatíva lehet, kivéve néhány specifikus felhasználási területet. (Olyan mikor volt, hogy egy Asus-hoz képest a Macbook Pro az olcsó alternatíva? :) )

    A mostani munkámhoz a linux is teljesen jó lenne, és akkor 1-nél többfajta gépből válogathatnék, csomó business noti szóbajöhetne. Csak sajnos az alternatívák nem elég jók, hogy megérje váltani. (Leszámítva a billentyűzetet, a butterfly-nál bármi jobb, de tényleg, szerencsére kidobták végre)

    mod: ja az i9-ek hűtése: az új szériában állítólag sokkal jobb lett, tavalyi modellt úgysem érdemes venni a billentyűzet miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • MeszesKPT

    őstag

    Egyszerűen nem látom, hogy egy multi miért Asust választana ezen a szinten, már csak a support miatt is. Nagyon úgy tűnik, hogy az Asus a kis halakra próbál lőni inkább.

  • tasiadam

    veterán

    válasz MeszesKPT #27 üzenetére

    Aki ilyenekre akar gepet o elore osszepakolt workstationokat vesz. Vagy render szervert hasznal. Nem hiszem hogy lenne nagy ipari vasarlasa barmifele ilyen eros laptopnak. Nekem a ceges gepem (igaz tesztelo vagyok) T480, 4 mag 8 szal i5 8.gen, 16gb ram. CPU eroben tokeletesen jo, am nem csinalnek vele videovagast vagy kepszerkesztest. Magaban a kijelzoje sem olyan jo. Es ez igaz a tobbi vallalati laptopra is.

    Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

  • hallador

    addikt

    válasz cucka #24 üzenetére

    Azért ez nem így megy. Vannak olyan szervezetek, ahol Te ki nem viszel semmit az ajtó ,mert minimum földre tepernek. Az Apple gépeket feleslegesen hasonlítod össze ezekkel a gépekkel mert az egy Enterprise Business gép, a másik meg consumer gép. Olyan, hogy több ezer Apple notebookot használnak nem nagyon lesz (usa egy két nagyvállalata esetén lehet ilyen, amiből egyik maga az apple), mert nem veszik meg. Még az IBM is inkább a Toshiba után visszatáncolt a Lenovo-hoz (Annak ellenére, hogy az IBM folyamatosan azt hirdeti az Apple mennyivel jobb a PC-nél ennek ellenére Európában nem nagyon tudok olyan IBM telephelyről, ahol apple lenne rendszeresítve), a Microsoft Lenovo-t használ, a Bankok jelentős része HP, Dell Lenovo, attól függ ki a tulaj.

    Az ECC-nek nem ott van az értelme amikor majd egy videót crop-olsz, hanem akkor mikor a következő technológiák összességét kezded nézni:
    - TSX-NI
    - vPro
    -SIPP
    - TXT
    - ECC

    Na most ezek nem egy felhasználós dolgok ezért nem értem, mit szeretnél itt a Mac-el?
    Az Asus egyre jön elő a business gépeivel, rájöttek, hogy a consumer piacon nem lehet már semmit nyerni, a business vonalom meg igen. Ráadásul az ASUS már 10 éve gyárt Business gépeket rendes supporttal.

    Az pedig nehogy már ne jelentsen semmit, hogy egy gépet, Te magad tudod feltölteni memóriával, vagy előre ki kell pengetned + 2000 $-t mert az apple-re forrasztva lesz minden. Vagy úgy veszed kétszeres áron a gépet, hogy jól meg van tömve memóriával. vagy szenvedsz amikor kellene a memória. Ez nem business vagy nem business feature, hanem józan emberi ész.
    A másik, hogy a csúcsmodell alaphelyzetben 64 GB memóriával jön. Apple-ben mennyibe is kerülne ez?

    Szerintem nem egy kategória.

    (#25) pengwin

    Van rajta kensington, display port nem feltétlenül kell rá, attól ma már nem feltétlenül lesz valami professzionális. A SmartCard pedig egyre kevésbé lesz követelmény, mert a TPM vagy a retina scanner, arcfelismerés, véna scanner, váltja fel a helyét. Kezdik elhagyni az olyan eszközöket üzleti vonalon is ami nem az emberhez köthető. Hardveres gombok pedig kompnak ki a smart cardal együtt.
    Nem nem hasonlítható össze a macbook pro-val máshova van gyártva.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák