Új hozzászólás Aktív témák

  • GIstvan83

    csendes tag

    válasz Jesus_Shaves #19 üzenetére

    Igen, analízisben és különböző workloadokban (végeselem, szimulációk, render és pár korlátozott helyen).. ahol amúgy a vga dolgozik. Sajnos gyakorlatilag valós munka közben az összes 3d cad szoftver 1 szálra korlátozódik. Szerintem az ilyen cad szoftver felhasználók nagyon kis százaléka használja eleve ezeket a funkciókat. (nyilván az eladott liszenszek számához képest)
    Erre rákeresel, le is írják. Pl siemens nx-nél, catianál, és a többi al, más variánsnál.
    Cam szoftverek esetén van multithreading úgy tudom.. de olyan komoly szerszámpályákat.. hát nem tudom hány helyen számoltatnak az országban, ahol megérné egy komoly pc többletköltsége. Persze biztos van ilyen a szerszámgyártás területén.
    De egyedi gépben, én úgy gondolom, hogy már a tervező gárdával is baj van, ha szélsőséges eseteket kivéve szükség lenne valós 3d felületek megmunkálására.
    Én konkrétan Győr környékén cad-camben nem találkoztam még olyan hellyel, ahol valós nagy teljesítményre lenne szükség.
    De az is tény, hogy más iparágak, más cad szoftvereiről és azoknak párhuzamosíthatóságáról nem tudok nyilatkozni.
    Legutóbbi helyen is azért kell cam szoftverhez megfelelő laptopot vásárolnia a cégnek, mert a régi szar, ami jó lett volna amúgy... vga driver hiányában képtelen volt megjeleníteni rendesen.

Új hozzászólás Aktív témák