Új hozzászólás Aktív témák

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #10 üzenetére

    Utoljára nem is tudom már mikor játszottam jó stratégiai játékkal. Talán 2 hónapja Heroes III-al, a már végtelenül kiismert játékrendszerével és a milliomodik leölt lényeivel. Néha rám tör, hogy leülnék pár órát valami élvezetes stratégiával játszani, ilyenkor elkezdek keresgélni a neten, de mindig oda jutok, hogy hagyom a fenébe, mert nincs egyszerűen olyan komplexitású játék, amiben szabad kezet kapok és kiélhetem a fantáziám, győzhetek többféle módon is. Egyszerűen úgy be van korlátozva minden játék, hogy pár kör után unalmas klikkelgetés az egész. A másik ez az erőltetett 3d stratégiákban. Űrszimulátorban oké, de egyébként pont ez a műfaj az, ahol totál felesleges a forgatható kamera, meg az aprólékosan kidolgozott modellek. Egy AoE izometrikus nézetben a mai napig jobban kidolgozott grafikailag, több stílusérzékről tanúskodik mint a stratégiák legtöbbje a 2000-es évektől. Nem beszélve a már említett Heroes III vagy akár a II rajzolt világától. Na mindegy, lehet öreg vagyok már ehhez, vagy a játékipar haldoklik ennyire, nem tudni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák