Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz Dr. Akula #27 üzenetére

    "bármi olyan van a vinyóban ami elszökhet és kell a működéséhez"

    Szerintem eddig is volt bennük elég sok dolog, ami elromolhat és kell a működéséhez. Nem mondom, hogy ez lesz a tuti, szerintem a puding próbája az evés, simán el tudom képzelni, hogy hozza a hélium nélküli merevlemezek megbízhatóságát. Nem kell mindegyiknek működnie 20 év múlva. Évtizedek óta ezt hallom, hogy túl nagy az adatsűrűség, túl veszélyes, nem lesz jó, de ugyanúgy jól elvagyok a merevlemezekkel, csak ésszerűen kell használni őket.

    Léghajókhoz még kevésbé értek, ezért is olvastam utána, abból az jött le, hogy volt eset amikor ki kellett engedni: repülési magasság módosítása miatt, vagy ha nagy magasságokon repült, a kis légköri nyomás miatt (ezt kompenzálták, azzal hogy nem töltötték tele), továbbá amikor a léghajó üzemanyaga egyre fogyott, és egyre könnyebbé vált (ezt a kipufogó gázból a víz kondenzációjával és megőrzésével valamelyest ellensúlyozták). Hidrogénnél nem volt gond, mert olcsó volt, de többek közt ezért nem terjedhetett el a He-s, illetve az első teljes héliummal töltött léghajó is amerikai volt, csak nekik volt héliumuk hozzá.
    De bevallom nem léghajózom, lehet én olvastam utána rossz helyen.

Új hozzászólás Aktív témák