Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi99

    addikt

    válasz fatpingvin #28 üzenetére

    Szerencsés...
    Amúgy milyen kimeneteken sikerült meked intel vga-n 3 moncsit is használni?

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fatpingvin #45 üzenetére

    Szerintem érted te, hogy mit mondok. Fölösleges idekeverni a felhasználási területet. Mióta megjelent, jöttek ki új kártyák, amik az akkori csúcsnál nagyobb nyers számítási kapacitással bírnak, tehát már nem ugyanott van a sorban az 1660 ----> avult.

    Nem gondoltam volna, hogy ezt magyarázni kell.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fatpingvin #47 üzenetére

    Nem tudom, hogy a száraz tényekkel (3 éves technológia egy azóta folyamatosan fejlesztett területen) hogy nem tudsz egyetérteni, de tényleg van ilyen. :))

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fatpingvin #49 üzenetére

    "én erre a mondatodra reagáltam"

    Igen, én meg arra válaszoltam.

    A VGA-t használjuk folyamatosan, hiába telik az idő. Vagy akkor mondjuk egy Radeon 9800 PRO ma pont ugyanolyan jó, mint 2004-ben volt?

    Igen, az, ha korabeli applikációkban használod, de ez máris dől, ha ezeket az applikációkat újabb, de még támogatott hardverrel próbálod ki vagy a 9800-at rakod modernebb applikációk alá. Akkoriban hasítottak vele az új AAA játékok, a CAD, a bármiegyéb, a szomszéd Lyózsi irigykedve nézte a NASA konfigodat, ma meg legfeljebb retrózol vele, mert még kb. HD YouTube-ozáshoz is kevés. Idővel rosszabb lett a jelenhez, mert a világ nem állt meg. Nyilván az 1660-nál még közel sem ilyen mértékű az avulás, de attól még van.

    "mi alapján pakolsz egy darab lineáris skálára különböző generációs hardvereket"

    Jobb híján legyen most a GPixel/s, GTexel/s, GFLOPS és TFLOPS, amit ugyanazzal a benchmark(ok)kal mérünk, és így konzisztensen összevethető eredményeket kapunk, ami alapján felállítható egy rangsor.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz fatpingvin #51 üzenetére

    De avult?

    :))

    Mert ha nem, akkor vatt itt a sufni tövén™ egy-két PCI-os, meg AGP-s űrtechnika, amitől szívesen megválnék kedvezményes áron. Neked olcsóban megszámítom, csak előtte kikalkulálom az inflációt. Aggódni nem kell, így is jól jársz majd. ;]

    -------------------------------------------------------------------

    (#52)MZsoltee: "A mai okostévék már bármit lejátszanak"

    Azért több szempontból sem ugyanaz. Ettől függelenül vannak már TV-k, amik hibátlanul visznek bármilyen 10 bites anyagot vagy BDMV-t is?

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • KROK640

    veterán

    válasz fatpingvin #49 üzenetére

    "hogyan következik ebből az hogy valami idővel rosszabb lenne?" - ez duplán pontatlan képhez vezet.
    Egyrészt annak idején a 128MB-os GeForce 3-mam játékok alatt hasított keményen, mindent tolhattam vele max grafikán, igazi gamer VGA volt, ma meg szerintem a youtube-al meggyűlne a baja ... mert egyszerűen a szoftverek gépigénye, ha lassan is, de folyamatosan növekszik, gondolom te sem 800×600 vagy 1024×768-as felbontásban neztezel már... (vagy ha igen, akkor kivétel vagy, de az emberek nagyon nagy része nem ilyenben netezik vagy pláne játszik). Ezért ha fizikailag nem is gyengül egy kártya, általában véve fog egyre gyengébbnek számítani.

    Másik szörnyű vetülete a dolognak, hogy akkor ilyen formán egy újabb kártya a régi felé jönne árban, és soha sem kellene csökkenteni az árát, akkor sem, ha totál elavultnak számítana, vagy akármennyi lenne belőle, hiszenm újabb mint az előző, aminek szintén nem csökkentjük az árát, mert nem lett gyengébb. Az meg nem szempont, hogy "használhatósági" skálán hol áll most. Tehát akkor a GeForce 3-asom 35 ezer volt, akkor egy AGP 7300GT legyen mondjuk 70 ezer, egy HD4850 legalább 100 ezer, egy HD6850 148 ezer, egy GTX950 229 ezer ft, egy GTX1070 910 ezer ft, egy RTX3060 1,14Millió ft és még sorolhatnám... és ezeknek sosem menne lejjebb az áruk. (A számok nem hasraütés szerűek, hanem a kártyák egymáshoz vett átlagos teljesítményének az arányos kivetülései)
    Szerinted mennyire érné meg a gyártóknak olyan hardvereket fejleszteni, amit egyre kevesebb ember tud majd megvenni?
    Szerinted a játékok fejlődését mennyire befolyásolná az, hogy 10-15-20 éves VGA-kon is futtathatónak kellene lenniük?
    De ha ezt az alapelvet a VGAknál bevezettük, vezessük be a CPUknál is. 1999-ben kereken 1000 ezer ft volt egy 450MHZ-es Klamath Pentium II-es. ... Mit gondolsz, ma mennyibe kerülne (ezen gondolatment mentén) egy I5 10400F?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák