Aktív témák

  • pet007

    aktív tag

    A kutyas gondolat a vegen nem kerek, mert nincs kutya ami felfogja, megerti hogy te most meleg vagy. :R
    Amugy jo iras, nem ertek mindenben 100%ig egyet, de az iras jo volt!

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz pet007 #1 üzenetére

    Igen, nyilvánvalóan így van, ezért került szürke színnel a mondandómba (és csak zárójelesen). Mindenesetre érdekesnek tartottam leírni... :)

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • kenwood

    veterán

    En is terveztem valami hasonlo bejegyzest,csak en a bitcoin-rgb/led vonalon.
    Fel nem tudom fogni,hogy ilyen egyszeru temak miert hozzak elo az emberekbol az allatot.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Blindmouse

    senior tag

    Próbáltad már magadat a többség helyébe képzelni?
    Megpróbálom elmagyarázni, ehhez egy analógiát fogok használni. Vagy megérted, ha nem, akkor ez van, vége a beszélgetésnek.

    Képzeld el azt, hogy tegyük fel, holnap a pedofilok az utcára vonulnak, hogy amit ők csinálnak az legyen elfogadható. Mert hogy ez igazából emberi természet, régen is ezt csinálták, meg mindenkiben benne van egy kicsit az, hogy fiatallal szeretne. Tegyük fel, hogy felvonulásokat szerveznek. Utcára mennének ahol 40 éves pasik 12 éves kislányokkal smárolnának, meg egymás gatyájában turkálnának.

    Te, mit gondolnál erről. Felteszem, nem örülnél neki. Felteszem, hogy talán fel is háborodnál, felhoznád azt, hogy ez nem törvényes, nem etikus, stb. Zavarna a dolog, nem?

    A többséget így zavarja az, amit ti csináltok. Persze van az igazi redneck baromállat, aki komolyan gyűlölni fog, de az ugyan úgy gyűlöl mindenkit bármilyen indokkal. És félreértés ne legyen, nem gondolom azt, hogy a LGBT az ugyanaz lenne mint a pedofília, viszont kellett valami deviáns viselkedés az analógiához. Többek között az is a baj, hogy erről a dolgokról nem lehet veletek egyáltalán beszélgetni, mert elég egy félreértett rossz szó, és nácinak meg gyűlölködőnek nevezitek az embert.

    El lesztek fogadva. Csak. Légyszíves ne erőltessétek. Idő kell hozzá. Idő. Türelem. Nem napok, hanem évek, évtizedek kérdése. Nem kell erőltetetten felhozni témaként. Nem kell letámadni az embert azzal, hogy LGBT, vagy vegán, vagy milyen a bőr színe, vagy melyik rubrikába teszi az X-et, vagy AMD kártyád van-e. Az emberek nagy többsége tesz rá magasról, hogy hogy viszonyulsz ezekhez a témákhoz, egészen addig, amíg át nem kapcsolsz propaganda módba.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Blindmouse #4 üzenetére

    Ezzel az a baj, hogy a "majd eCCer", emberek tömegeit nyomorítja meg - vagy mert nem vállalhatja magát, vagy tényleges fizikai agresszió révén.
    Remélem a többséges párhuzamod, nem arra vonatkozik, ami jelen állás szerint van idehaza. Mert az általad említett felvonulás ellen, pl egyre kevesebben mennek ki bolondot csinálni magukból - hála az égnek.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • dabadab

    titán

    válasz Blindmouse #4 üzenetére

    "nem gondolom azt, hogy a LGBT az ugyanaz lenne mint a pedofília, viszont kellett valami deviáns viselkedés az analógiához"

    "Deviáns viselkedés"...? Dafuq?

    DRM is theft

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Blindmouse #4 üzenetére

    A pedofilok nem vonulhatnak utcára. A pedofilia bűncselekmény, mert a tett másik résztvevője olyan korban van, mely alapján ő nem cselekvőképes, nem képes eldönteni, hogy mi a helyes, és mi nem.

    A fentiektől függetlenül (a deviáns szócskát más már megemlítette, én most nem teszem) a cikk nem (feltétlenül) a Pride-ról szól. Sokkal inkább szól egymás feltétlen elfogadásáról és szeretetéről.

    Az idővel és türelemmel kapcsolatosan egyetértünk, tényleg évek kérdése lesz, míg a társadalom széles tömege elfogadóbb álláspontot képvisel. De ehhez nem elég az idő. Ha a kisebbség csendben marad, akkor kvázi eltűnik a társadalom szeme elől a probléma. Soha nem lenne így elfogadás... (De ne legyen ez a téma Pride vs. nem Pride, nem ez a lényeg)

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • petipetya

    nagyúr

    Sejtettem, hogy ez a bejegyzés valami segélykiáltás...

    "nincs rá lezsóidő"

  • vhw

    addikt

    válasz dabadab #6 üzenetére

    "A deviancia olyan magatartás, mely megszegi a közösség vagy társadalom nagy része által elfogadott normákat."

    Ne tegyünk már úgy, hogy ez jelenleg nem így van.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • kenwood

    veterán

    Bennem negativ erzesek jelennek meg,ha nagyon noiesen viselkedik (hang,mozgas stb ...) valaki,de vagyok annyira intelligens, hogy ezt nem ereztetem az illetovel,es egyenrangukent kezelem mindenki massal.

    Egyebkent szinte minden munkahelyemen volt 1-2 meleg arc,es aki nem volt alapvetoen (tehat az orientaciojatol fuggetlenul) gyoker, azok teljesen elfogadott tagjai voltak a kozossegnek,a csajok kozott pedig sokkal tobben birtak oket,mint egy random dolgozot.

    En ugy gondolom, hogy nehany alapvetoen rossz kozossegtol elteknitve a melegek elfogadottsaga is kizarolag rajtuk mulik.
    Persze ez csak mikro szinten ertendo,a tarsadalmi elfogadas meg varat magara.

    Azok az emberek, akik olyan dolgokba akarnak belepofazni ,amihez semmi kozuk nincs (videojatek fuggoseg,fuvezes,homoszexualitas stb ...) egyszeruen betegek,segitsegre szorulnak.
    Van aki a szabadidejeben korhazi szobakat fest ki,mas meg kimegy a pridera tojassal dobalozni.
    Egeszseges ember nem tart bunnek olyan dolgot,aminek nincs -az elkoveton kivul- sertettje.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz mbalint987 #7 üzenetére

    "A pedofilok nem vonulhatnak utcára. A pedofilia bűncselekmény, mert a tett másik résztvevője olyan korban van, mely alapján ő nem cselekvőképes, nem képes eldönteni, hogy mi a helyes, és mi nem."

    Pont azért hoztam fel, mert egy példa nélkül nem működne az analógia. OP-nek nincs baja az LGBT-vel, de a társadalom nagy részének igen. Kellett egy példa, amiről az OP azt fogja gondolni, amit a társadalom nagy része róluk. Ennyi. Ha nem érted meg, nincs miről beszélni. Inkább nézd meg hogy mit is jelentenek azok a szavak amiken ki vagy akadva.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • kenwood

    veterán

    válasz Blindmouse #11 üzenetére

    Ertjuk mi,csak oriasi baromsag amit irsz.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • buherton

    őstag

    válasz mbalint987 #7 üzenetére

    A homoszexuláisok sem vonulhatnak utcára, mert a törvény halállal bünteti egy másik országban.

    Akkor most egyszer a törvény mögé bújva "gyűlölködünk" vagy tényleg engedjük mindenkinek a szabad akaratot? Miért ne törölhetnénk el a pedofíliást törvényt? Hiszen a pedofilnak is vannak vágyai, amit teljesen természetes módon ki akar elégíteni. Te csak azért képes vagy elítélni a másikat, mert így érez és ezt szeretné tenni?

    Remélem érezhető és hogy mire is akarok rámutatni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz buherton #13 üzenetére

    Szerintem nem lesz érthető. Sőt, addig fognak itt ugrálni a szavakon, amíg be nem záratják a topicot.
    Hiába, a legtöbb embernek problémát okoz a szövegértés, olyan hogy az előzőleg elolvasott mondatra emlékezzen, az meg pláne.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz vhw #9 üzenetére

    Nem ez a cikk tárgya. Attól, hogy devianciának gondolod, lehetsz elfogadó. A kettőnek nem kell/kéne kizárni egymást...

    (#11) Blindmouse:
    "OP-nek nincs baja az LGBT-vel, de a társadalom nagy részének igen."
    Ezt nem merném így kijelenteni. Széles körben jellemző az elutasítás, de semmiképp sem jellemző a társadalom jelentős többségére (és itt most a magyar társadalomról beszélek).

    Mondom még egyszer: az analógiád nem helyes. A pedofilok ártanak az embertársuknak a viselkedésükkel. Ezt nem tudod lemondani az LMBTQ kisebbség tagjaira.

    "Ha nem érted meg, nincs miről beszélni."
    Ha így gondolod, legyen. Én továbbra is nyitott vagyok minden véleményre. Ne legyen sértődés tárgya viszont, ha hozzáfűzöm a saját gondolataimat.

    (#8) petipetya: Hál'istennek nem az! :)

    (#13) buherton: A #11-re írt válaszom olvasd el.
    "Te csak azért képes vagy elítélni a másikat, mert így érez és ezt szeretné tenni?"
    Az érzései miatt senkit nem lehet elítélni. Azért viszont, ha egy másik embernek árt, azért el kell. És igen, a pedofília árt a másik embernek. Példaként a homoszexualitás milyen embernek is árt?

    (#14) Blindmouse: Ha elfogynak az érvek, jön a személyeskedés. Nem baj, azért örülök, hogy kifejtetted a véleményed. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • buherton

    őstag

    A kutyás példa sántít. Bezárod egy napra a csomagtartóba, akkor azután is boldogan fog a nyakadba ugrani. Ezt próbáld megtenni a feleségeddel.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz mbalint987 #15 üzenetére

    Aha, szóval, te sem szereted a pedofílokat. Te kimennél tüntetni, ha pedofílok felvonulást tartanának? Természetesen úgy, hogy semmit nem tesznek csak az érzéseiket nyilvánítanák ki? Továbbá egy tanulmányt lebegtetve szeretnék legalizálni a pedofíliát, amely alapján a gyerekre nem káros semmilyen formában.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • updog

    senior tag

    válasz buherton #16 üzenetére

    :DDD

    Kíváncsi vagyok, ez kit fog megsérteni először ;] ;] :C

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz buherton #17 üzenetére

    Azt mondd már meg nekem, hogy mi köze a (példaként továbbra is) homoszexualitásnak és a pedofíliának egymáshoz.

    Idézek neked:
    "Azért viszont, ha egy másik embernek árt, azért el kell [ítélni]. És igen, a pedofília árt a másik embernek. Példaként a homoszexualitás milyen embernek is árt?"

    Hogy lehetne egy másokra ártalmas dolog mellett tüntetni/felvonulni? Milyen tanulmány mondaná ki azt, hogy a pedofil cselekvések nincsenek rossz hatással a sértettre?

    Két ember kölcsönös szerelme hogy hasonlítható össze azzal, ha valaki érzelmileg tönkretesz egy fejlődő szervezetet?

    Részemről a beszélgetés ezen szálának itt vége van. Leírtam ezzel kapcsolatosan mindent, amit gondoltam.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • nemlehet

    őstag

    válasz buherton #13 üzenetére

    Nagyon nagyon rossz analógia. Értem mit akarsz, de akkor se jó.

    Több nagyon fontos különbség van a pedofilia és homoszexualitás között.

    A legfontosabb, hogy egy homoszexuális kapcsolat felnőtt emberek konszenzusán alapul. Nem tudsz egy nem meleget meggyőzni és manipulálni, hogy akkor legyen együtt egy meleggel. Ez egy gyerek és felnőtt esetén nagyon nem úgy van.

    Főleg egy pubertás előtti kisgyerek szexhez való viszonya sokkal inkább a megfelelni akaráson alapul mint bármi máson. Nem tudja felmérni a következményeit, mit is jelent, milyen veszélyi vannak, csak csinálja mert valaki aki számára irányító erővel bír azt mondta és meg kell neki felelni.

    De kanyarodjunk vissza a veszélyekhez. A gyerek és a felnőtt közötti egyik legnagyobb különbség, hogy egy gyerek nem vagy legalábbis sokkal kevésbé képes ok-okozati dolgokban gondolkodni, a következmények felmérése nem megy. Milyen jó is, ha egy random embertől kap egy szifiliszt vagy egy herpesz még a Maci csoportos korában. 12 évesen gyereket szülni is egy fantasztikus dolog és egyáltalán nem pecsételi meg az ő és a környezete életét.....

    Ez már kényes téma és valószínűleg sokaknál leveri a polcot, de az is fontos, hogy mondjuk egy gyerek és felnőtt együttléte során vajon egy gyerek mennyire képes élvezni az egészet? Szerintem neki csak a fájdalom marad ami egy életre tönkreteszi a szexhez való viszonyát. Az érzelmi megfelelelni akaráson kívül egy pubertás előtti gyereket semmi sem motivál a szexre.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Viszlát

    addikt

    Jó nagy körítést kerekítettél a meleg kérdés köré, szerintem őszintébb lett volna kevesebb maszlaggal.

    Nehéz komolyan venni azt aki 2017-ben elfogadásról beszél, miközben ezt már jócskán túllépte ez az egész hercehurca. Helyeslést, támogatást, egyetértést akartok, ami jóval fajsúlyosabb mint elfogadni valamit és ha valaki ebben nem partner, egyből megy a sárdobálás. Nekem az ne prédikáljon erről aki a saját érdekeit többre tartja mint a közösségét. Ugyanez a véleményről, ha már ennyire liberálisak vagyunk, akkor járjon mindenkinek a szabadság és ne én legyek a rossz ha ki merem nyitni a számat a meleg gyerekvállalásról.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • elithun

    őstag

    válasz mbalint987 #19 üzenetére

    Blindmouse mondanivalója annyi volt, hogy, amit egy esetleges pedo felvonulás váltana ki belőlünk, azt érzik az LMBTQ gyűlölők, mikor LMBTQ felvonulást látnak. Szerintük a kettő ugyanolyan helytelen. Ez nem jelenti azt, hogy a kettő megegyező dolog, vagy, hogy egyáltalán hasonlítanak egymásra. :)

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • kenwood

    veterán

    válasz buherton #13 üzenetére

    Valahol a nemi eroszak aldozatai a gyilkosokkal egy szinten vannak kezelve,kitagadja oket a tarsadalom.
    Mashol torveny tiltja a noknek,hogy autot vezessenek.
    Ezeket is teknithetjuk vitaalapnak,csak nem biztos,h van ertelme.

    #22 inkabb olyan volt,mintha a kozteri vizelest/piroson atkelest es a sorozatgyilkossagot vetne ossze.
    elvegre mindketto tilos.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • buherton

    őstag

    A tevékenységtől vonatkoztassunk el, itt most nem az a lényeg. Hanem a szabad akarat és a szabadság a lényeg, az hogy az egyén kiélhesse a saját vágyait és ezért gondolom azt, hogy a pedofília egy jó állatorvosi ló, amivel megmutatkozik, hogy ki mennyire is szabad gondolkodású, de itt is úgy tűnik csak annyira futja, ami éppen az aktuális divatnak megfelel pl. "Jaaaj én most meleg vagyok és fogadj el olyannak amilyen vagyok, mert ha nem tudsz, akkor egy náci, fasiszta, rasszista, gyűlülködő vagy."

    mbalint987: a bejegyzésed kb 80%-a a pedofílokra is igaz kivéve, hogy ellenük sokkal erősebb a gyűlölet és - még - nincs szervezetük.

    Félreértések elkerülése végett nem vagy pedómaci és még véletlenül sem akarom védeni őket, de ez egy olyan téma, amin egy-két kivétellel az összes "szabad" gondolkodású rögtön elhasal és kibújik a szög a zsákból, hogy a bejegyzést idézzem.

    (#23) kenwood: és ők sem gyakorolhatják a szabad akaratot és a szabad gondolkodást és legfőkképpen nem fogadod el őket olyannak, amilyenek, mert ugye a törvény bünteti.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • elithun

    őstag

    válasz kenwood #23 üzenetére

    A lényeg a kiváltott érzés. Kár leragadni annál, hogy a két dolog mennyire vethető össze, az ad az egésznek vitaalapot köztetek.

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz elithun #22 üzenetére

    Ennyi, köszönöm hogy sikerült összefoglalnod.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Viszlát #21 üzenetére

    "Helyeslést, támogatást, egyetértést akartok, ami jóval fajsúlyosabb mint elfogadni valamit és ha valaki ebben nem partner, egyből megy a sárdobálás."

    Ez pontosan így van. Ha valamiben nem ért egyet valaki a nem heterokkal, akkor már egyből homofób meg gyűlölködő az illető. Az mindegy, hogy egyébként nincs gondja a melegekkel (vagy éppen pont meleg, ilyen példa is volt), azzal nem törődnek, mert abba nem lehet belekötni.

    Ez a bejegyzés is egyébként egy provokáció, hogy lehessen azt mondani, mennyi fóbiás van.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • wwenigma

    Jómunkásember

    Mar megint egy ilyen bejegyzes. Pride utan kiadtak az ukazt hogy tele kell nyomni minden online feluletet ezzel?

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Viszlát #21 üzenetére

    A bejegyzés egymás elfogadásáról szól. Ennek csak egy "árnyalata" az LMGTQ-kisebbségek elfogadása.

    "Helyeslést, támogatást, egyetértést akartok, ami jóval fajsúlyosabb mint elfogadni valamit és ha valaki ebben nem partner, egyből megy a sárdobálás."
    Nem! Semmi ilyesmit nem találsz a cikkben, ami helyeslésre és támogatásra biztatna. Az elfogadásról van szó. És nem, ma Magyarországon nem alap az elfogadás (elfogadás != egyetértés).

    "Ugyanez a véleményről, ha már ennyire liberálisak vagyunk, akkor járjon mindenkinek a szabadság és ne én legyek a rossz ha ki merem nyitni a számat a meleg gyerekvállalásról."
    Tőlem biztos nem vagy rossz, ha ezzel kapcsolatosan kifejted a véleményed. Tisztelem, attól függetlenül nem értek vele egyet. Nem látok ebben a problémát. (A meleg gyermekvállalás az elég érzékeny téma, ne vigyük el ezt a témát efelé, témákat lehetne megtölteni a vitájával)

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • kenwood

    veterán

    válasz elithun #25 üzenetére

    Egyebkent a legnagyobb problemat pont az ilyen prideok okozzak.
    Meg az,hogy a melegek nem hatarolodnak el a bazari majmoknak oltozott traviktol.

    Nem azt kellene hirdetniuk, hogy en mas vagyok,fogadj el,hanem azt,hogy ugyanolyan vagyok,mint te, csak este a csukott ajtok mogott tortenik mas,amihez neked semmi kozod.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz kenwood #10 üzenetére

    Nemtom' figyeled-e, de csak az hsz-d lényegét nem értette meg senki. Homofóbiáról, gyűlöletről és pedofíliáról beszélnek, de hogy bármelyikük vállaltan intelligens lenne... :N , na az nem. Pedig ennyi kellene hozzá, nem több. :K
    Ráadásul annyi sütnivalójuk sincs , hogy almát az almával hasonlítsanak: köztörvényes cselekedetet példázódnak egy alapjoggal szemben.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • dabadab

    titán

    válasz Viszlát #21 üzenetére

    "Nehéz komolyan venni azt aki 2017-ben elfogadásról beszél, miközben ezt már jócskán túllépte ez az egész hercehurca."

    Igen, ahogy ezt ez a topik is remekül bizonyítja.

    Ja, nem.

    DRM is theft

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Apollyon #27 üzenetére

    ezt a kifejezést változtassák már meg, hogy "homofób": bizonyos méret felett rühellem a pókokat, kisebb arachnofóbiám van és eszembe nem jutna egy pókfelvonulást végignézni... ugyanígy a homofóbók sem életszerű, ha kijárnak a pride-ra, vagy egyéb módon közel akarnak kerülni a félelmük tárgyához :D (a félelem/iszonyat és a gyűlölet szerintem nem épp ugyanaz, miért hívják akkor homofóbiának?)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • dunc

    nagyúr

    A szám üt! :R
    "nácizmus" nem tűnt el, és nem is fog!

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz mephi666 #33 üzenetére

    :DDD :DDD :DDD

    "(a félelem/iszonyat és a gyűlölet szerintem nem épp ugyanaz, miért hívják akkor homofóbiának?)"
    Ne keress benne logikát. Ezzel manipulálnak, hogy érezd szarul és nyomorultul magad, mert ki merted fejezni a nem egyetértésedet.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • elithun

    őstag

    válasz kenwood #30 üzenetére

    Ezzel egyetértek. Senki nem szereti, ha lenyomnak valamit a torkán, ez igaz mindkét oldalra. Szerintem kár a ló túloldalát a ló másik oldaláról támadni.

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz mbalint987 #29 üzenetére

    "Nem! Semmi ilyesmit nem találsz a cikkben, ami helyeslésre és támogatásra biztatna. "
    "De szeressük és tiszteljük, mint Embertársunk!"

    Eléggé ellentmondasz magadnak. Nem fogok csak úgy valakit tisztelni. A tiszteletet ki kell érdemelnie mindenkinek. Nem jár alanyi jogon. Nem tisztelem a pedofilt, nem tisztelem a LGBT-t, nem tisztelem a hetero-t.

    Tisztelem a kollégámat, mert van neki olyan szakmai tudása, amivel ezt kiérdemelte. Tisztelem a volt köztársasági elnökünket, mert lefordította a Gyűrűk urát. Vagy anyámat, mert adott enni húsz éven keresztül.

    Ugyanígy nem fogom a random embereket szeretni.

    Ezt felejtsd el. Olyan dolgokat kérsz ami nem jár.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • dabadab

    titán

    válasz Apollyon #35 üzenetére

    Igen, tényleg felháborító, hogy nem hagyják, hogy az ember jól megrugdalja a nyomorult buzikat, de még csak rendes lelki terror alatt se lehet őket tartani. Skandallum!

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz kenwood #30 üzenetére

    "Egyebkent a legnagyobb problemat pont az ilyen prideok okozzak."

    Egyébként nem.
    Érdemes összevetni egy rendes nyugati pride-ot valami balkánival, hogy melyiken hogy vannak öltözve a népek és hogy milyen a homoszexualitás társadalmi elfogadottsága: valahogy nem nagyon lehet ezt kihozni a dologból.

    DRM is theft

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz dabadab #38 üzenetére

    Ez a kommented egyébként remekül tükrözi, hogy a kizárólag kisebbségek pártján állók mennyire csak szélsőségekben tudnak gondolkodni.

    Amit írtam, az arra vonatkozott, hogy boldog-boldogtalan megkapja a homofób jelzőt, akkor is, amikor teljesen indokolatlan. Legtöbbször nem akkor találkozik az ember ezzel a "homofób" kifejezéssel amikor épp valakit véresre vernek az utcán, hanem amikor nem egyezik meg a véleménye 100%-ban a kisebbségével. Szóval egyes, leülhetsz.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • vhw

    addikt

    válasz bitpork #31 üzenetére

    Egyes helyeken most is "köztörvényes" az ún. melegség.
    A gyerekházasság meg alapjog.
    Ez lenne a mérvadó?

    A különbség ott van, hogy fogadjuk el a melegeket, a transzneműeket, a transz férfit, aki gyereket szül, a bizonytalanokat, a "helikopter-identitásuakat", akik saját testüket csonkítják stb. Mert így születtek, nem választották, joguk van?

    A pedofílság választható? (vagy az egyéb extrém szexuális devianciák)
    Velük mi a követendő viselkedés/eljárás?
    "Neveljük át" őket?
    Harcoljunk az ő jogaikért is? (nem tehetik amit, de joguk lehet hozzá?)

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz dabadab #39 üzenetére

    A pride már önmagában egy tévedés.
    Miért kell azzal kérkedni, hogy kinek, milyen a szexualitása, függetlenül attól, hogy hetero-e vagy sem? Egyébként hány ilyen felvonuláson voltál már, és ebből mennyi volt külföldi?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Viszlát

    addikt

    válasz mbalint987 #29 üzenetére

    Bálint, általános helyzetről beszélsz végig a bejegyzésben, én erre reagáltam, hogy nagyon nem erről szól már a történet jóideje, egy szóval sem állítottam, hogy te írtad volna a cikkben.

    Sehol sem alap az elfogadás, többek között ezért is léptek szintet az ügy aktivistái, mert sosem fog működni. Így egyszerűbb volt törvényekért lobbizni, elővenni az összes meleg celebet, public shaming hadjáratok, stb, így kiharcolták maguknak a törvények által biztosított jogokat, hogy senki ne szólhasson egy szót sem. De ez messze nem jelenti azt, hogy alap lenne az elfogadás, még a meglehetősen excentrikus angoloknál is csak egy nagyhangú, eléggé kis réteg szajkózza ezt, a nagy többség csak kussol. Kérdés meddig és mikor és hogyan fog ez a belső feszültség kirobbanni.

    Egyébként azért minősítettem maszlagnak a cikk nagy részét, mert egyértelmű, hogy a melegekről szól az egész. De tegyük fel, hogy nem, beszéljünk a vallási kisebbség helyzetéről, ami egyébként remek jövőképet adhat arra nézve, hogy mire számíthatnak a melegek. :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • fordfairlane

    veterán

    Jó kis balos politikai agenda ez az egész írás. Egyébként sem értem, mit kéne még jobban elfogadni az elembétéqún. Azt, hogy a rövidítés minden hónapban kap egy új betűt?

    x gon' give it to ya

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz vhw #41 üzenetére

    Egy felnott cselekvo es dontes kepes ember ondefinialt szexualis iranyultsaga soha semmilyen alapon nem emlegetheto a pedofiliaval. Pont . Egyes orszagok nem erdekelnek, en nem egyes orszagokban lakok es nem egyes orszagokkal beszelgetek. Nem mellesleg azokba a bizonyos egyes orszagokba ugy tippelem Te magad sem vagyodsz.

    Az meg h a szexualis iranyultsagot deviancianak kezeled... mi van ha teszem azt szereted az anal szexet, akkor automatikusan devians vagy? :U

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • kenwood

    veterán

    válasz Viszlát #43 üzenetére

    Nem csak arrol szol.
    Mogotte ott van az egyik legalantasabb emberi tulajdonsag is :
    "nem ertem,nem fogadom el,gyulolom es ezt mindenhol el is kell mondanom"
    Hasonlo a szitu a panikbetegsegnel,panikrohamnal.

    Erre is sokan azt mnodjak,hogy kamu,vicc,szimulalas.
    Haveri korben tobb embernek is volt mar,koztuk az egyik legjobb baratomnak.

    Amit o elmeselt,az alapjan inkabb egy nyilt sipcsonttores 4-5 honap labadozassal,mint egy komolyabb panikroham.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz bitpork #45 üzenetére

    Nem, a probléma csak annyi, hogy nem vagy tisztában az analógia és a deviáns szavak jelentésével.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • vhw

    addikt

    válasz bitpork #45 üzenetére

    "Egyes orszagok nem erdekelnek, en nem egyes orszagokban lakok es nem egyes orszagokkal beszelgetek. Nem mellesleg azokba a bizonyos egyes orszagokba ugy tippelem Te magad sem vagyodsz."

    Arra utaltam, hogy tökre relatív mi minősül köztörvényesnek és alapjognak. Nincs egyetlen általánosan elfogadott norma. Tehát a pedofília köztörvényességére hivatkozni nem igazán érv a párhuzamvonás ellen.

    "Felnott cselekvo es dontes kepes ember ondefinialt szexualis iranyultsaga soha semmilyen alapon nem emlegetheto a pedofiliaval."
    Akkor mi a pedofília?
    Betegség?
    Ez nem egy öndefiniált szexuális irányultság?
    Ezt nem gének okozzák?
    Ez tanulható?
    Választható?
    Gyógyítható?
    Pusztítható?

    Ami az análszexet illeti, az "extrém szexuális deviancia" alatt ettől kissé megbotránkoztatóbb dolgokra céloztam.
    De újfent visszautalok a "deviancia" szó jelentésére, és hogy mennyire relatív mi számít devianciának az adott társadalomtól függően. És igen, adott esetben, adott helyen lehet az análszex is deviáns.

    De most miért is lovagolunk fogalmak jelentésén, az adott témában való érvelés helyett?

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • buherton

    őstag

    válasz mbalint987 #19 üzenetére

    Ha valóban messiásnak akarsz látszani, akkor javaslom ne ilyen stratégiát folytass, mert ezzel elsősorban magadat minősíted. Továbbá ezzel tudod csökkenteni a felsőbbrendűség látszatát.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Fred23

    nagyúr

    Tetszett a cikk, és egyet is értek a mondandóddal! Egyetlen apróság vagy kiegészítés talán, amit érdemes még megemlíteni, a következő: szerintem az emberi természet alapvető része, hogy megpróbálja a másik ember életét alakítani, befolyásolni -már csak a saját érdekében is! Ahogy az ember felfogja a saját, szubjektív érdekeit, ehhez igazodva befolyásolni szeretné a környezetét. Másként mondva a "míg másoknak nem árt vele" egy szubjektív kategória. Amit én úgy fogok fel, hogy "nem árt vele", az más fejében bizony már simán lehet "árt vele" kategória! A közmegegyezés meg kábé valami olyasmi alapján alakul, és emelkedik törvényi erőre, mint sok lúd disznót győz, illetve erősebb kutya b@szik. Liberálisabb embereknél valamivel jobb a helyzet, ennek ellenére ős-liberálisként is erős az ellenszenv bennem az összes Biblián alapuló vallással szemben, és azonnal fel tudok háborodni olyanokon, mikor mondjuk egy faluban egy gyerek kizárólag hittant tanulhat például, mert az állam éppen egyházi kézbe adta a korábban állami sulit. Szimpla önvédelem az ellenszenvem, mert tapasztalataim alapján nem tudok hinni abban, hogy bárkinek is sokat jelentene az, hogy én milyen nevelést szeretnék adni a gyerekemnek, márpedig ugye én is a saját érdekeimet nézem. Majd akkor leszek én is mentes a dühtől, mikor azt hallom és látom, hogy a pap erősen tiltakozik, amiért a nem keresztény gyereknek kötelező a hittan! Onnantól kezdeném el tisztelni a velem ellentétes oldalt, hogy bizonyítottan nem akar rajtam erőszakot elkövetni! Szimpla érdekellentétek vannak nem eléggé kibeszélve; ha eljuthatnánk odáig, hogy az érdekeikben ellentétes emberek tisztelni tudnák a velük ellentétes embert -és érdekét- eléggé, egy kicsivel egyszerűbb lehetne, de naivitás azt hinni, hogy fel lehet számolni valamikor minden valós érdekellentéten alapuló agressziót. Ehhez jobban kéne bíznunk a velünk ellentétes ember irántunk érzett tiszteletében.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák