Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Snowy_owl #31 üzenetére

    Övet illetően, tudtad, hogy már 10km/órás ütközésnél ha nem figyelsz (veszed észre), úgy kieshetsz a székből, hogy akár lefejelheted az ablakot? ... 15km/óránál már hiába kapaszkodsz, akkor is lefejeled... de sajnos a modern szélvédőn nem tudsz átfejelni, így az se véd meg, hogy "inkább kiesel az ablakon", olyan mint ha a falat fejelnéd... inkább kösse be magát az ember, kevésbé problémás.

    XP használat manapság: jó volt - jó volt anno a rendszer, de mára (szerencsére) végük.. el kéne engedni őket.

    Windows 7 manapság nem sokára "kifut", megértem, jó dolog a "bejáratott" és "megszokott" környezett, de változnak az idők, a fejlesztő úgy döntött kiáll a szoftver mögül.. Így ez megint kicsit olyan mint ha akkor "addig fejelem a falat amíg meg nem gondolja magát" ... csak magunknak fog fájni, mert nem fogja meggondolni magát a fejlesztő (sokba lenne az neki)

    Az ha egy gép egy zombi hálózat részévé válik, többnyire nem nekünk árt (bár néha nekünk is, teljesítmény, keylogger, "furcsa hibák").. úgy 15 éve még XP korszakban egy osztálytársamnál voltam, de az XP-s gépe valahogy fura volt (az enyémnél gyorsabb hardver, még is lassabb "érzésre").. csak úgy megnéztem a futó folyamatokat, volt pár "nem ismerem mi ez" rá googlézva kiderült zombi hálózat futó "processze" ... 3 különböző hálózat tagja is volt a gép.. vírusirtó nincs (megfogja a gépet, minek), frissítések telepítése nincs (lassítja a gépet, és ne nyúljanak bele az ÉN gépembe távolról, ez vicces volt annak fényében, hogy 3 zombihálózat tagja volta gép..)

    autót se vezetek miközben nem az utat figyelem (mert telefont nyomkodok), legyünk figyelemmel másokra is, és legyen kevesebb gép a botnet hálózatokban... bár igaz, újabban sok esetben "mobiltelefonok" adják a flották gerincét, nem FIX-ip, sokszor könnyebb feltörni, kb. mindig elérhető sokuk... de attól még a "hibás" asztali gépeket se felejtik el.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák