Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz M0ng00se #9 üzenetére

    Ez a meta nem volt egy új dolog, gyakorlatilag az AGP terjedésével kezdődött, és sokszor nem is volt alaptalan. Egyrészt az új kártyák ahogy gyorsabbak voltak, egyre több VRAMot is kaptak. Nem (csak) a VRAMtól lettek gyorsabbak, de kettő fejlődése nagyjából együtt járt. Plusz a több memória általában nagyobb sávszélen is csatlakozott, így még jobban növelte a sebességet.
    Aztán jöttek és sokasodni kezdtek a csúnya kivételek. Az első amire emlékszem a Savage 4-es volt, ahol a harmat gyenge GPU mellé felpakoltak 32MB RAMot, amivel együtt is gyenge volt. Emlékszem, hogy a pár hetes 16MB-os TNT-mmel irigykedtem osztálytársamra akinek 32MB-os Savage 4-ese lett. Én szereltem be a gépébe, ugyanúgy 366-osa volt mint nekem, és amikor játékok alatt kipróbáltuk, azt hittem én csináltam valamit rosszul, mert kártya gyengén teljesített. Nagyon sokkal a várakozásom alatt. Aztán kiderült, hogy nem nem én rontottem el, mindegyik ilyen. Később kétszer is volt Savage-esem.
    De a sort folytathatnám a GeF2MX400-assal amin 64MB Volt. Nyilván jobb választásvolt, mint a 32MB-os, főleg 1-2 ezer ft-os árkülönbözettel. Csakhogy azért, hogy ilyen olcsó lehessen lassabb memóriák kerültek rá általában, így a 32MB-os GeForce 2MX400-ak gyorsabbak voltak mint a 64MB-osok.
    Aztán volt egyértelműbb de kissé megtévesztő példa is, a GeForce 3Ti 500 64MB és Ti200 128MB esete (bár mindkettőből volt mindkét verzió), mert a Ti500 erősebb volt, még fele annyi memóriával is.
    Aztán ezután meg egyre több és több példa volt, 512-1024-2048MB-val felszerelt harmatgyenge GPU-k, nemritkán DDR2 vagy jobb estebe DDR3-as RAMmal, mikor a normálisabb kártyák már GDDR4/5/6-on mentek.
    A Savage 4nél megtanultam, hogy a memória csak egy dolog, de nem azt kell figyelni egy VGA-n elsősorban, hanem rengeteg más mindent.
    Ennek ellenére mégis ez harap farba most is, már a második VGAval járok úgy zsinórban, hogy az ereje még bőven elég lenne, de a rajta lévő VRAM miatt már nem alkalmas bizonyos játékok futtatására :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák