Új hozzászólás Aktív témák

  • ace666

    tag

    Kinek a hülye ötlete volt ezzel a kretén kártyával küzdeni? :D

    Először előszedtem a sházbsn elvő egyetlen integrált GPU-s alaplapot, ami egy kontron mini itx. Na azzal sehogy sem akart sikerülni a flashelés, nem látszottak a biosok.
    Amibe szántam gépbe, nem fér be két olyan pcie vga, ami két slotot foglal, nekem meg csak azok vannak, szóval alaplap ki, szépen kiterítve az asztalra...

    A discordon valaki nagyon bizonygatta, hogy a Pro Duo biosával megy neki a CF. Fel is tett master és slave romokat. Csak a módositott amdvbflash-al megy fel, amivel még az SSID checket is figyelmen kívül lehet hagyni. Na azzal se jön kép a kimeneten, windows instabil a fent levő radeon driverrel...

    Ellenben utána meg nem akart rámenni másik bios, nem is látta a -i paraméterrel a kártya biosait. Próbálkoztam dosos flasherrel, ott sikerült a master biosát újrarakni, felment a nem uefis MI8.
    Azzal már van kép a biosnál, de windows bootoláskor fekete képernyővel lehalt.

    Elő kellett vegyek egy PCI-os S3Trio 64 V+ kártyát, meg egy vga bemenetes monitort :D
    640x480-ban fekete fehér kép mellett leszedtem DDU-val a drivereket. Utána már indult a Win10, meg tudtam flashelni a második biost is, ugyanaz a nem uefis MI8 ment bele.

    Halmozottan hátrányos helyzetű a dolog, ez egy dell brand kép, meg kellett moddolni a házat, hogy beférjen, aztán máshol is meg kellett moddolni, hogy a nagyobb táp beférjen.... az alaplapon nincs szabad pcie, a Xeonban nincs integrált GPU...
    Ja, át kellett dugnom a cuccot egy másik konnektorba, mert induláskor néha lerántotta a mögötte levő 4 amperes kismegszakítót :S

    Készült egy nyomtatott adapter egy 24 voltos blower ventihez, ami 12 voltról megy.
    A kártya marha nehéz, lóg a sloton, alá kell támasztani... a venti ideiglenesen egy szivacsdarabbal beékelve meg papírdobozzal alátámasztva :S

    Most ott tartok, hogy tesztek és játékok alatt stabil a cucc 21.5.1-es radeon driverrel, bár a win által automatikusan felrakottal is az volt.
    De a GPU-Z minden körülmények között kékhalált okoz PFN LIST CORRUPT hibakóddal. :Y
    Az NZXT CAM a radeon driverrel csak egy GPU-t lát, a win driverével látta mind a kettőt.
    Eszközkezelő, radeon software látja mind két GPU-t, a második nem nagyon dolgozik...

    Az eredményeket sem értem:

    MI8 kártya gyárilag, ahogy jött:
    passmark 3D 9847
    superposition 1080p medium 9449

    9300x2 a két MI8 biossal:
    passmark 3D 11483
    superposition 1080p medium 8879

    Milyen másik biost érdemes beletenni?
    Miért kressel ki mindent a GPU-Z?
    Hogy lehet crossfiret engedélyezni?
    Miért bszok el ezzel ennyi időt? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    *** Alfa 155 ***

Új hozzászólás Aktív témák