Hi​r​de​t​és​

2018. április 23., hétfő

Gyorskeresés

(#1) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

Mai szemmel nézve kínai gagyi és extra ormótlan az egész. De a jele teszik. :) Ezt a controllert is a nosztalgia fogja eladni. :)

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszamitogepekkel szopnak..."

(#2) oriic válasza GodGamer5 (#1) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Én imádtam. Ez volt az első széria, igaz nagy dög volt, de jóval kényelmesebb volt nekem mint a 2. szériás új kiadás.

Live-Die-Respawn

(#3) wesder

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem az újabb volt meg, amin alul volt a fekete és fehér gomb, az valahogy jobban tetszett.

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#4) muxi-muxi

muxi-muxi
(senior tag)

Aki ezért képes kiadni hetven dollárt, az meg is érdemli. Lehet, hogy modernizálják a belsejét, de a nosztalgiafaktorra építve egy kicsit kevésnek érzem. Hál' Istennek, az X-es kontrollerek szinte agyonverhetetlenek (tapasztalat), így használtan is jó vételek lehetnek. Szóval az alaki tényező mellett azért nem ártana extra szolgáltatást nyújtania (pl érzékenység és pontosság tekintetében - hozzáteszem, mind a 360-as, mind pedig az X ONE kontrollerével nagyon-nagyon elégedett vagyok, talán emiatt ágállok a régi új-kontroller ellen).

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#5) Medocsabi válasza oriic (#2) üzenetére

Medocsabi
(őstag)

Istenem mekkora királyság volt akoriban ez a konzol :) mindig havernál lógtunk és felváltva toltuk xboxon a gyűrűk urát ps-n a toni hawk-ot :D
Ha lesz valami speckó kivitelben sztem nosztalgiából beszerzek egyet.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg az megerősít.Kivéve a Medve.... ...A Medve az megöl!

(#6) XuChi

XuChi
(PH! addikt)

Legyen vezeték nélküli, és még el is gondolkodok a beszerzésén. Vezetékesen kell a francnak se

(#7) Solaire

Solaire
(PH! addikt)

Legkényelmesebb kontrollerem volt :)

"Praise the Sun"

(#8) Fitzgerald

Fitzgerald
(PH! addikt)

És ennek mi értelme van, ha szabad kérdezni? Csak mert szépnek nem szép, annyira meg nem régi/jelentős hogy valamiféle vintage klasszikusként gondoljon rá az ember, mint pl. a NES-kontrollerre...

(#9) zzola

zzola
(PH! félisten)

Már anno is gagyi volt, ez most csak erősödött az évek múltával...

(#10) Medocsabi válasza Fitzgerald (#8) üzenetére

Medocsabi
(őstag)

Nekem csak kellemes emlékeim fűződnek hozzá :K

(#11) EclipseGT válasza muxi-muxi (#4) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Hát én valahogy nem vagyok ennyire elégedett a Box-os kontrollerrel. PC-hez van egy 360-as. Baromi keveset volt használva, de a bal analóg kar már kicsit akadozva mozog, így mondjuk a precíz célzást, kanyarodást el is felejtheted vele.
Az RT meg nyikorog, ha lassan nyomod le. Minőségi a cucc. :DDD

(#12) dunc

dunc
(PH! nagyúr)

Szerintem kényelmetlen, és ormótlan volt, persze később kiadtak egy kisebbet, és a gombjai is rosszabbak mint a mai gamepadoké, viszont gondolom azt mai modernebb lesz!?

Xbox one játékok. PUB. stb. Egybe 10K!!!!

(#13) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Bal oldalon az első erdeti szériás kontroller, jobb oldalon az utódja:

[link]

Live-Die-Respawn

(#14) Fitzgerald

Fitzgerald
(PH! addikt)

2014 júliusában vettem egy Sony DualShock 4-et, azóta is azt használom pécén. Korához képest még mindig igen jó állapotban van, csak a jobb analóg karon bomlott meg picit a borítás. Az elején még az XBOX 360 kontroller driverével kellett okoskodni hogy működjön, de ma már sok játék natívan támogatja, nálam a no1 pc-s kontrollerré nőtte ki magát, pedig volt sokféle kontrollerem.

(#15) energy4ever válasza oriic (#13) üzenetére

energy4ever
(őstag)

A "nagy" kontrollert hivjak Golliatnak, a "kicsit" pedig S-nek, mint Slim(utobbinak a hatuljara rais van irva)
(Dreamcast copy volt az egesz... :DDD )

(#16) Solten

Solten
(őstag)

Saor Alba

(#17) Medocsabi válasza oriic (#13) üzenetére

Medocsabi
(őstag)

Azért elég bika beépített aksi beleférne!

(#18) oriic válasza Medocsabi (#17) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Pont nem. :DDD Az eredetinél volt két vastag memória foglalat az elejében, maga a nyák meg olyan nagy volt, hogy egyes fejlesztők azóta is emlegetik. :DDD

Az új kiadáshoz meg felesleges az akksi, MS-en kívül nem ad/adhat ki egyik gyártó sem wireless kontrollert.

Live-Die-Respawn

(#19) Medocsabi válasza oriic (#18) üzenetére

Medocsabi
(őstag)

Én arra gondoltam hogy a mai techinkával a régi belső helyére mehetne egy autó aksi :D csak mint limited edisön pl :)
"Az új kiadáshoz meg felesleges az akksi, MS-en kívül nem ad/adhat ki egyik gyártó sem wireless kontrollert"-> ezt nem értem, ps-hez is az van nem?

[ Szerkesztve ]

(#20) oriic válasza Medocsabi (#19) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Eddig nem volt, most jön ki az első wireless kontroller PS-re. Úgy néz ki hogy ott engedélyezték végül. Amúgy eddig minden utángyártott/külsős gyártó által készített kontroller kizárólag vezetékes volt mindkét oldalon.

Live-Die-Respawn

(#21) gianni85

gianni85
(PH! kedvence)

Ezt inkább el kellett volna felejteni, nem visszahozni :DDD

(#22) Medocsabi válasza oriic (#20) üzenetére

Medocsabi
(őstag)

Ne már!! PS-hez frankón csak wired kontroller volt eddig? :Y
Színestévére lehetett azért csatlakoztatni? ;]

(#23) EclipseGT

EclipseGT
(őstag)

Ti miről beszéltek itt? Az összes PS4 kontroller vezeték nélküli. A PS3-é is az volt. Előtte nem tudom. :D

(#24) oriic válasza EclipseGT (#23) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Nem a gyári, hanem a third party kontrollerekről van szó. :DDD

Medocsabi:

"ezt nem értem, ps-hez is az van nem?"

A gyáriak igen, de külsős cégek által gyártott kontrollerekből csak vezetékes létezik.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#25) Solaire válasza EclipseGT (#23) üzenetére

Solaire
(PH! addikt)

Volt vezeték nélküli régebben is de azok ha jól tudom Bluetooth-osak voltak.

[ Szerkesztve ]

"Praise the Sun"

(#26) EclipseGT válasza oriic (#24) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Ja így már okés. :D

(#27) XuChi válasza oriic (#24) üzenetére

XuChi
(PH! addikt)

Hát nekem a PS3 mellé valami gagyi kontrollert adott a tulaj, és az vezeték nélküli volt ám.

[ Szerkesztve ]

(#28) hombre[EU] válasza oriic (#20) üzenetére

hombre[EU]
(kvázi-tag)

Nem akarok kötekedni,de ps3-hoz nekem is volt egy wireless kontrollerem a Horitól valami Turbo gomb is volt rajta

(#29) oriic válasza hombre[EU] (#28) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

PS4-ről és Xbox One-ról van szó.

Live-Die-Respawn

(#30) Kvelstadt válasza oriic (#29) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

2-0 :D

Egyébként én meg legközelebb kipróbalok valami külsős joy-t, mert nekem pont tetszik a vezetékes joy.

\ [T] /

(#31) Solaire válasza Kvelstadt (#30) üzenetére

Solaire
(PH! addikt)

Sz@r is az amikor a Souls közben lemerül a kontroller :D

"Praise the Sun"

(#32) Kvelstadt válasza Solaire (#31) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Az is de nekem mindig olyankor merül le mikor a legizgibb rész van bármilyen játékban. Szerintem érzi mikor tud megszivatni és direkt akkor kapcsol le. :D

\ [T] /

(#33) Solaire válasza Kvelstadt (#32) üzenetére

Solaire
(PH! addikt)

Ez így van :) egyébként ez a fat kontroller volt a jó több 100 óra Kotor lement vele :)

"Praise the Sun"

(#34) b. válasza oriic (#29) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

ezt láttad ? :D
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#35) oriic válasza b. (#34) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Jaja, erről beszéltem pont. Ez lesz az első nem Sony által gyártott kontroller, amely wireless módban is működik PS4-hez. :C

Live-Die-Respawn

(#36) b. válasza oriic (#35) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Azért erre áment mondani a Sony nál, hogy leutánozzuk a XBox joy kialakítását,,, nem semmi :D :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#37) wesder válasza b. (#36) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Volt màr rà példa.

(#38) Kvelstadt válasza b. (#36) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Jófejek. Kedveznek azoknak akiknek nem kényelmes a szimetrikus ps joy.
Egyébként én nem vágom hogy megy ez.
Szóval pl a sony kiadja a szimetrikust és akkor az az övé vagy pl az x direkt nem olyat csinál?

\ [T] /

(#39) MasterMark

MasterMark
(Jómunkásember)

A két plusz gomb mire jó? (Illetve mire volt jó anno?)

[ Szerkesztve ]

You may fire when ready.

(#40) XuChi válasza b. (#34) üzenetére

XuChi
(PH! addikt)

:Y jeeeeah, instant GET!!!! :Y

A hangszoró hiánya, mely játékokban okozhat gondot ??? Egyáltalán melyik játék az ami használja, és mire ?

[ Szerkesztve ]

(#41) szupermacs

szupermacs
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Ennyiért egy nem eredeti controllert biztos nem fogok megvenni. Talán 10-et adnék érte, de arra is húzmám a számat. Tetszik a cucc, de az árat nem indokolja a nosztalgiafaktor.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#42) wesder válasza MasterMark (#39) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az volt az LB és RB mert nem volt rajta csak LT meg RT.

(#43) b. válasza szupermacs (#41) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

Hori azért legalább olyan, ha nem magasabb színvonalat képvisel mint a gyári joyok.Elég jó kis márkanév ebben a szegmensben.

Bocs, félreértettelek.

ÉN meg fogom vásárolni, számomra kényelmesebb volt, mint az újabb dizájn. Imádtam régen ezt a formát és a ravaszok is más értelmezést kaptak akkoriban ez miatt a forma miatt.

oriic : ja igen bocsánat :R

[ Szerkesztve ]

(#44) oriic válasza b. (#43) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Duke-rol irt, nem a linkelt Horirol.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.