Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    válasz Pikari #10 üzenetére

    Félre ne értsd, de igazából gép sem kell, papír, ceruza, vonalzó.

  • ricsip

    addikt

    válasz Pikari #10 üzenetére

    gamereknek sem kötelező félmillióért videókártyát venni, 10-15 ezerért is lehet kapni olyat, ami 720p-ben élvezhetően viszi a játékokat.

    Te barlangban éltél az elmúlt 2 évben? :Y

    -

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #10 üzenetére

    Na, hát azért Nehalemmel vagy LGA 775-ös Kórókkal nagyon nem akarnék manapság multitaskingolni. Single taskingolni se nagyon. Talán még az i7-980X EE + 12/24 GB RAM szódával elmegy, de meh.

    Ezt a privilégiumot meghagyom a mazochistáknak vagy azoknak, akiknek még túl sok haja van.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #29 üzenetére

    Vidéken. Vagy ott, ahol annyit konyítanak a számítástechnikához, mint a hódok a téridő geometriájának módosításához.

    Ezekből az emberekből hánynak függ a megélhetése a számítógéptől? Hány él lényegesen a létminimum felett (vagy nem szimplán sóher, és inkább szenved/nincs tisztában vele, hogy valójában szenved)? Meg miért szempont, hogy laikusok vagy a netezés a facebook-YT párosban kimerül emberek mit használnak? Egyébként telefont.

    Ők sem raknák a szemétkosárba az új gépet azért, mert nem kell megőszülniük, mire valami task elkészül, vagy a játék 20 fps helyett 500-zal megy.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • ughhh

    senior tag

    válasz Pikari #32 üzenetére

    JMF, jó magyar forint miatt szerintem itt Q4-ben nem lesz új 40k alatti mobo.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz Pikari #10 üzenetére

    A régi elhíresült idézetet juttattad az eszembe: "Nem a zsemle kicsi, elvtársak, hanem a pofátok nagy!"

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #32 üzenetére

    Na, akkor csak sóherek, vagy szimplán nem értenek hozzá, és azt hiszik, hogy ami van, az jó. Megint kilukadunk oda, hogy akkor miért követendő példák/miért számítanak arany sztenderdnek?

    Itt most arról beszélünk, hogy az 5000 forintos alaplappal szerelt gép nagyon nem fogja ugyanazt tudni, mint egy normális, modernebb rendszer. És itt NEM az x százezres legeslegújabb platformokról beszélek. Próbáld ki a Kóróval, meg a DDR2-es rendszerrel a (#23)-at Windows 10 alatt, és meséld el a tapasztalatokat! :))

    Azért vannak olyan munkakörök/hobbik, amik bőségesen profitálnak az új lapkákból, meg a PCIe 4.0/5.0-ból. Értelemszerűen ezek nem azok a helyek, ahová Wi-Fi adaptert mész telepíteni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #40 üzenetére

    Kérdés, hogy érdemes-e megvenni azt a sokéves i5-ös a sokéves alaplappal, meg DDR3-mal, amikor +15-20 ezer forintért garis, DDR4-es AM4-et raksz össze, ami szükség esetén komolyan továbbfejleszthető, és köszönőviszonyban sincs a régi Intellel. Pontosabban fordítva; az Intel nincs vele köszönviszonyban.

    Imádom az LGA1155-öt, több gépem is volt vele, most is van egy (persze nem a main), ismerősi körben is összeraktam egy-kettőt, de ma már egyértelműen AM4-et ajánlok, ha kérdeznek, mert a régi alaplapok elöregednek, és ezek az emberek nem csak szökőévben akarják bekapcsolni a vasat.

    Egy olcsóbb AM4-es lap aprón kb. ugyanannyiba kerül, mint egy 8-10 éves, alsó-középkategóriás Intel. A két év papíros garis, full dobozos és hiánytalan ASRock B450M Pro4-emet pl. 15-ért adtam el nemrégiben.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #42 üzenetére

    Az előző posztban írtam, hogy miért nincs értelme nagyon már Sandy-t/Ivy-t venni, ha elsődleges gépet akarsz vásárolni.

    Ki az, aki megvett egy 100 00 forintos lapot úgy, hogy nem volt pénze, és most sopánkodik?

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • fanti

    addikt

    válasz Pikari #40 üzenetére

    Teljesen egyetértek!

    Mi a fenének vennék hobbi célra egy méregdrága Makita ütvefúrót, ha az én céljaimra elég egy Lidl-ös valami névtelen és olcsó cucc?!
    Vagy hobbifotósként vegyek Sony A9 II-es gépet (2 milla) és egy jó fényerejű Sony 70-200-as obit 800k-ért, azaz majd 3 milliót adjak ki valamiért amit ki sem tudok használni, csak hogy elmondhassam pár hasonló idiótának, hogy igen, nekem ilyenem van?!
    Nem vagyok én hülye!
    Vegye az aki fotózásból él, nekem elég egy 300k-s Sony A6000 kittobival.

    De igen, ez itt a PH...2022-ben...

    pl. a tápos topik : gold tápot csak a hülyék vesznek, titánium vagy platina hatásfok alatt minden szar

    de volt aki azzal állt belém, hogy ő már 700 ezret költött vízhűtésre, ne ugassak már a D14-es Noctuámmal...

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #44 üzenetére

    Csak azt értsd meg, hogy a ~10 (vagy még több...) éves cuccok már nem életbiztosítások. Oszt ha meghal, ami folyamatos használat mellett egyáltalán nem kizárt, akkor mi van? Megérte végül spórolni azon az egy-két Szent Istvánon? Mert így gari helyett a kukába megy.

    Én inkább a valós igényeket mérem fel először, és ahhoz igazítunk utána mindent.

    ------------------------------------------------------------------------------

    (#45) fanti: Ez a csúnya ferdítés egy másik topikban egyszer már lement, nem is olyan rég. :DDD

    Itt is csak az értő olvasást tudom javasolni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #47 üzenetére

    Igen, és akkor mennyinél is járunk? Többet költöttél/költettél, mintha vettél/vetettél volna egy 8-10 évvel újabb, jó eséllyel még garis rendszert, ami még teljesítményben is messze felülmúlja a régi vasat.

    Fő a segítő szándék, meg az Armani. ;]

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #50 üzenetére

    Ühümm, értem. Tehát akkor a 11 éves, ronggyá használt techből is a legeslegalját. Hajrá.

    Nem szívesen lennék az IT-analfabéta ismerősöd. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pikari #52 üzenetére

    "Azt mondtam neki, hogy azt akár 15-20 évig is használhatja majd, csak a videókártyát kell 5-6 évente cserélnie, és a ramot upgradelnie egyszer. "

    :' D

    Még 15-20 év... szerintem csak trollkodsz.

    Aha. Vehet majd hozzá videokártyát, csak felvetül a kérdés, hogy minek, mert már most is bőven CPU limites a rendszer egy újabb, de messze nem csúcsközeli VGA-val. 2025-ben meg gondolom Linuxra vált majd, mikor a Win 10 hivatalos támogatása véget ér. Vagy nyomul frissítések nélkül a neten, és jó is lesz az.

    Az meg már megint más kérdés, hogy öt évvel ezelőtt nagyon nem az volt a helyzet a hardver-/szoftverpiacon, mint most. Pár éve én is összeraktam például egy i5-2400-as rendszert egy RX 580-nal a gyerekkori jóbarátomnak, és csak azért nem AM4-et (pedig már akkor is inkább abba az irányba tereltem volna), mert nagyon húzta a száját arra a +15-20 ezer forintra, noha jól keres.

    Ma legszívesebben kompletten cserélné a lapot/procit/RAM-ot (legszívesebben a VGA-t is, bár az még egész emberes), mert szeretné, ha most is normálisan tudna játszani újabb cuccokkal, brutális procilimit, meg stutterelés nélkül, csak időközben beütött a recesszió/infláció/gyerek.

    Miközben egy másik, jóval csóróbb barátomnál kihalt a ~3 éve tőlem vett LGA1155-ös lap az i5-2500T alól (kondik elfolytak, meg meg is pörkölődött rajta valami), egy másiknál meg a régi Gigabyte B75-ösöm szenderedett jobblétre néhány év extra használat után.

    Erről ennyit.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Francia91

    veterán

    válasz Pikari #10 üzenetére

    Őöö, melyik évtizedben maradtál?....
    Vegyünk egy nem túl komoly gépigényű játékot, én azzal az eggyel játszok csak: War Thunder:
    - FHD-ban a 75 HZ-es 27"-os IPS monitoromon, hogy a maximálishoz közeli beállításokkal ketyegjen stabil 75 FPS-sel (és akkor itt nem 144 Hz-es monitorról beszélek, hogy 144 fps kelljen, meg FHD felbontásról van szó) nem árt egy RX 580 8 GB kártya, amiről tudjuk, hogy 2016-os cucc, és használtan most 45-60 ezer között mozog. És ezzel a kártyával igazán szépen fut.
    - prociból nem igényel sokat, de azért egy Sandy Bridge (2. generációs) 4 magos i5-ös nem árt, ha van alatta, azzal már szépen elketyeg

    10-15 ezerért nem találsz olyan videokártyát, ami ezt 720p-ben közepes beállításokkal elviszi.... És akkor még nem is hardcore gépigényű játékot hoztam példának.

    És ezzel azt a minimumot írtam le, amivel FHD-ban, szép beállításokkal játszható a játék, és egyik hardver sem horror kiadás, hanem olcsónak nevezhető a játékhoz

    Bárhogy is nézem, ez nem 10-15 ezer Ft-os videokártya kategória, és nem Core 2 Duo/Athlon 2 kategória.... :D

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Pikari #52 üzenetére

    Nem szoktam én sem évente váltani konfigot, de az általad leírt 15-20 éven belül pár alkalom összejött :D

    Egyébként én így szoktam váltani gépeket:
    2003: ASUS A7V8X-X-LAN CPU + AMD TB 2200+ DDRI 1GB RAM
    2005: ASUS A8N SLI- AMD Athlon64 3200+, ezt upgradeltem 2007-ben AMD Athlon64 X2 4200+-ra DDRI 3 GB RAM
    2010: ASUS M4A785D-M PRO + AMD Phenome II X4 945 + DDR2 8 GB RAM
    2016: ASUS Z170-A + i5 6600K, ezt 2018-ban upgradeltem 7700K-ra (januárban) + 4x 8 GB, 32 GB DDR4 3200-as Corsair RAM, GTX 1060 6GB
    2018: HP Pavilion 15-cc516nh - 2LE41EA Intel Core i3 7100U (ez a tönkrement A8N-SLI-t váltotta)
    2021: ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T - AMD Ryzen 9 5900HX, 2x8GB Micron 4ATF1G64HZ-3G2E2 DDR4 3200MHz, NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU (6 GB)AMD PSP 10. Device TPM 2.0

    Szerk: az első PC-met 1997-ben kaptam. 16 éves koromban. 486DX... 2003 előtt mindenféle dzsunga alaplapjaim voltak. Egy volt ami garancián belül elromlott egy ARISTO márkájú, 2003-ig a legmárkásabb egy ABIT KT133-as VIA Chipsettel ha jól emlékszem, meg egy EPOX márka volt. 2003 óta csakis ASUS alaplapokra építkezem. 2016-ban lett elsőnek inteles konfigom, mert az AMD-re már nem bírtam várni. Az Intel nekem 2018-ig nagyon bejött (XMP profil, 14 nm, meg sok jóság) 3.5 GHz helyett 4.6 GHz-en! A 7700K-viszont 100 MHz-et sem engedett ugyanazon Be Quiet Pure Rock hűtő alatt. De megvoltam vele, egészen a sebezhetőségi incidensig. 2021-ben AMD-re váltottam, mert végre már ekkor évek óta látható volt, hogy a Ryzen stabil, erős, és állja a versenyt.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • antikomcsi

    veterán

    válasz Pikari #44 üzenetére

    Nem szerettem volna már hozzászólni, de emelet a ferdítés mellett már nem tudok elmenni. Nem azt írtam, hogy a családok mostantól nem jutnak géphez, hanem ha újat akarnak majd venni az aránytalanul drága lett Magyarországon. Mert nem az a baj, hogy kapsz alaplapot 5.000.- és 100.000.- Forintért is, hanem az, hogy ez a 100.000.- Forint jelenleg a legolcsóbb AM5-s alaplap, és innét lehet kezdeni a válogatást 800.000.- Forint környékéig. Az egész hozzászólásom az új hardverek aránytalan és túlzott drágulásáról szólt, az összes többi, amiről itt beszéltetek már tőled származik.

    Ha nem érted, hogy mire gondolok, amikor azt mondom, hogy szerintem probléma, hogy az elérhető legolcsóbb lapjukat 100.000.- Forint alatt nem lehet beszerezni, akkor azt mondom, hogy oké, de ne vitázzunk ezen, csak fogadd el, hogy nekem ez a véleményem.

  • -KP-

    addikt

    válasz Pikari #52 üzenetére

    Jó dolog a szólásszabadság, de az ilyen hozzászólások megmutatják a korlátait. Milyen 15-20 évig??? Miről beszélsz? Nem tudom milyen cuccot tolsz, de áruld el a receptét légyszi, mert én is kipróbálnám. Menjünk vissza 20 évet, 1 magos Celeron 600mhz 2-4giga ram, kb ez ment akkor. Még egy netezős office-os gép esetén is kellene kb. a radai rossebnek. De ha csak 15 évet megyek vissza az is a Core2Duo E széria illetve a kései Athlon64X2 éra. Egy ilyen gép is "hatalmas élmény" lehet manapság. És akkor ilyet írsz, hogy 15-20évig használhat még egy i7 2600-at. A korábban említett cpu-k legalább a megjelenésük idején az akkori csúcsnak számítottak, az i7 2600 már most 11 éves platform, de már 5 éve is tökéletes zsákutca volt. 5éve egy i7 2600 és a hozzá való lap árából simán lehetett venni egy b350-es socket am4-es lapot és egy ryzen 5 1400-ast, egyedül a ddr4 került pár ezressel többe. Tudom, mert pontosan ezt a cserét léptem meg anno és alig került pár ezer forintomba. Ugyanebbe a konfigba most bele lehet pattintani egy 5600X/5800X/5900X/5800X3D procit akár, m.2 ssd-t stb. Vagy olcsón egy Ryzen 5 3600/3700-at. Az i7 2600-as konfigodba meg semmit. Lecserélheted egy túlárazott i7 3770-re, ami max. pár százalékkal gyrosabb, és ugyanúgy 4 mag 8 szál, meg pakolhatsz bele lassú ddr3 ramokat.

    Ami a témát illeti, megint eljutottunk oda ahol pár éve voltunk. Inkább érdemes egy picit régebbi lapot/procit venni drágább vga-val. Intel 10/11 széria vagy amd 3xxx 5xxx széria és az így megmaradt pénzen jobb vga-t venni. Pl. kis olcsó B350/B450 lap r5 5600X és RTX3080. Sokkal előrébb vagyunk vele, mint egy rtx3060 7600X/méregdrága lap/méregdrága ddr5 ram kombóval. Az új Am5 platformnak semmi értelmét nem látom rtx3090 alatt, vagy még inkább a nemsokára megjelenő 4080/4090 Rdna3 a hozzávaló.

  • koko52

    veterán

    válasz Pikari #52 üzenetére

    :Y úúúristennn... TOP KOMMENT!!!

    i7 2600 5 éve is alkalmatlan volt mindenre is. Na jó netezni még jó lehet ha nincs jutub mellé.

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Új hozzászólás Aktív témák