Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz azbest #4 üzenetére

    "Csak fel és leszállás közt"
    Ugye fel és leszállásnál továbbra is protokoll nemzetközileg a rádiós egységek kikapcsolása. Ez nem az adott szolgáltatás korlátozása, hanem szabályozási, hiába próbálod így beállítani. Nincs és nem tud különbséget tenni szárasföld és óceán felett, mivel 3db illetve 2db műholddal oldja meg más szolgáltató.

    Jelenleg túlnyomó többségben vagy Viasat(globális) vagy a Hughes (transzatlanti) biztosítja, az internet szolgáltatást.
    Ezek legjobb esetben 50MBit-es letöltést tudnak nyújtani, 12 a minimum garantált általában.
    Az üzleti árakat nem tudom, de mivel a költségeik alacsonyabbak, mint a Starlink, így home usernek olcsóbbak jóval, mint a Starkink, valószínűleg üzletire nem igaz, de ez csak egy tipp.

    Az hogy a Starlink hogyan teljesít, 500km/h-val közlekedő járművön ez majd kiderül, először HW-t kell ráfejlesszenek, mert ugye az még nem létezik.
    A szolgáltatás minősége pedig nyilván attól függ, hogy valósan mennyit sikerül kipréselni belőle, na meg hogy milyen formában nyújtja az adott légitársaság, mert nagyon nem mindegy, hogy esetleges 100Mbit-re 500 ember kapcsolódik, vagy csak 10.

    Amiked eddig használtam, az valamelyik arabon volt, ott időkorlátos és utána fizetős, így érdemes volt az ingyen időszakkal kivárni, talán 2MBit volt az ingyenes limit és utána a több az fizetős, nyilván elég húzós árakkal, de már jó pár éve volt. A másik Norwegian volt, ami teljesen ingyenes volt akkor még, de most már csak 15perc ingyenes van, többi fizetős. Nálunk kifejezetten jó volt még streaming is ment gond nélkül, ennyivel elégedett lenne a többség valószínűleg.

  • mickemoto

    őstag

    válasz azbest #4 üzenetére

    Ezt nem értem. Fel és leszállás közt folyamatosan vízszintes szakasz gyakorlatilag soha nincs, mert folyamatosan korrigálni kell a magasságot a föld görbülete miatt.

Új hozzászólás Aktív témák