Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    őstag

    Tizen-huszon éve amikor ismerkedni kezdtem a linux-al, kipróbáltam egy csomó féle olyan linuxot, amelyik tud magyarul is. Többek között pl. a Blackpanher-t, UHU-t, Ubuntut, Mint-et, XUbuntut, Kiwi-t (meg még jónéhányat ami nem tud magyarul). Elég hamar világossá vált, hogy nem olyan verzió kell ami kizárólag magyarul tud, hanem olyan ami nemzetközileg támogatott, ÉS tud magyarul IS, mert annak a problémáira sokkal hamarabb lesz megoldás, könnyebb információkhoz, frissítésekhez jutni. Manapság meg egy csomó olyan linux van ami tud magyarul.

    A Blackpanher akár jó is lehetett volna, de rossz irányba ment, és már azelején sem volt igazán jobb, mint más linuxok. Nekem legjobban az XUbuntu jött be, ez jelenleg is telepítve van.

    Annak idején a BeOS is tetszett, nagyon jól indult, de aztán leálltak a fejlesztésével. Aki nem ismerné: kicsi villámgyors rendszer volt, aminél a minél jobb multimédia kezelést tűzték ki célként (ami egyébként az akkori linuxoknak meglehetősen gyenge pontja volt).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák