Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz sb #47 üzenetére

    15,6-ot használok évek óta "ölben", most is ágyon ülve/fekve:) most 8570p-t, ami már nekem is sok volt, a 8570w, az tömegben még ráfejelt, az is igaz masszivitásban is
    a kis fuji 1700-1703g mérlegen mérve, de nbc-n is ennyit írtak, valóban egy kényelmesebb így használni:) most át is váltok rá, nem csak gyártót hanem méretet is váltok ( :
    használt vs új és gar persze oké, egész addig, míg pl ezt az említett fujit megkapod 100e alatt használtan, valamivel gyorsabb utódját meg 350-500e-ért boltból - a 746-om listaára 1200$ volt nbc szerint, 8gb rammal, 250-es ssd-vel, u6200-vel, az nyilván itthon kicsit drágább lesz - , nos, kb fél év alatt nagyobb értékvesztése van az új gépnek, mint a használt gép teljes ára - nem mintha erre is nem lenne gar, kereskedőtől függ ki mennyit ad, lehet azt venni akár 1 évvel is, de van olyan kereskedő aki 1,5-et is vállal, nyilván felárral, de még úgyis klasszisokkal olcsóbb, mint egy új -
    most néztem, srgb 86%-ot ír nbc..hm, valszeg ezért tetszett:)

    használt-újat arra szoktam mondani, pl vga, legyen 2060, annyiért lehet venni garis v gar nélküli használt 1080-at v ti-t, fogalmam nincs, és akkor sz@r a 2060, ez blődség
    itt azonos árkategóriáról van szó, ez a lényeg, tehát nem arról, h 400e-ért vegyél használtat:) ellenben ha van újra 400e ft-od, ildomos rajta elgondolkodni, h töredék árából veszel hasonló gépet, jelen esetben a cpu és vga gyengébb a gépben, mint az aktuális gennél, esetleg az ssd lassabb, sata3, de lehet van rajta m2, azt nem néztem
    mivel intelnél cpu fejlődés tik-taktik-tok ( : ezért max akkor jelentősebb a cpu difi, ha valódi 4 magos cpu-sat vesz az ember új genből, igp is gyorsabb, meg támogat több mindent nyilván, ssd terén viszont fenomenális változást biztos nem érez senki pl egy 860 evo-hoz meg egy gyors m2-höz képest, max ha videót vág
    felbővítre 16gb ramra, 1tb ssd-re, meg -1,5 év garra is megvan 150e-ből, no ez a nem mindegy:)
    csak mondtam, ha 14-es gépet nézel, 1,5kg körül, ok, ez 200g-mal nehezebb, de a masszivitása brutális, billzet nagyon jó, touch elmegy, padba épített gombot utálom, de minden nem lehet tökéletes, kijelző meg nagyon baba és pwm free, ram és hdd/ssd szervizablakon keresztül bővíthető, optika helyett nekem airbay van, akkuról elég kellemeset fut, majd egyszer tesztelem komolyabban
    erre mondom, ha megnézed vmelyik dealernél, és megfogod, nem fogsz rá nemet mondani ( : azt hozzáteszem, 1-2 helyen láttam

    szerk:
    744-eseimben k_vad van, nem hülyék a fujinál, biosban lekorlátozták h max órajelig ne fusson, úgysem tudja lehűteni, de egy kellemes órajelen allcore megy, és azt le is hűti, több órán keresztül teszteltem, ezek a dolgok a "nem mindegy" kategória, nekem pl a halálom, amikor a nyomorult gépet telepakolják bika hw-rel, aztán 5 perc után akkora trotylingot' kap, h gyári alapórajelet sem éri el percekig, semmi értelme

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák