Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    :C Ez a váltás a felismeréssel kezdődik. Ismerek olyan idős embert, aki fiatal-középkorára eljutott a nihilbe és ott ragadt. Nem jött a felismerés. A munkafüggőség biztosan nem segített rajta... Pedig hasznos dolgot csinál és jó is benne, de rém repetitív, az emberi kapcsolatok pedig kb. 0 szerepet töltenek be az életében, hiába dolgozik emberekkel. Öszinte érzelmi kapcsolata szerintem nincs senkivel.

    Sajnos itt a fejlett nyugaton nagyon kevés szó esik az érzelmi stabilitásról. Keleten azt mondják, hogy a napi szintű kapcsolat a természettel, mezítláb járás a földön (nem betonon: földön) és a napi szintű tűz mellett levés csodákat tesz az ember lelkével is. Próbáld ki! Aludj olajlámpa mellett vagy rakj hétvégenkén tábortüzet, ha teheted.
    Valamint egyél sok nyers kaját, ami nincs hőkezelve: gyümi, sződség, magvak, méz, ilyenek. Evéskor a kaja fele-harmada legyen nyers. Kíváncsi vagyok, de szerintem neked is beválnak ezek!
    És persze a cukrot és idegstimulánsokat (tea, KV, fű, hagymák) zérózd!

    Ráadás bónusz "trükk", ami végképp kiverheti a biztosítékot mifelénk: ne hasonlítsd a valóságot az elvárásaidhoz, csak figyeld meg és alkalmazkodj hozzá! Az elképzelt "normális" világ nem létezik! :N
    Ehhez hozzácsaphatod még az agyalás minimalizálását: mivel az elme pörög, mint egy majom, de mindig csak ugyan azt tudja kitermelni, így ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget, amikor üresjáratban van. Majd pár hónap alatt elcsitul...

    Kb. 3 hét után már érezhetők ezeknek a hatásai, 2-3 hónap után pedig már határozott változások lehetnek érzelmi fronton.

    Enyhén hideg vízben zuhanyzás (nem forróban!).

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    válasz totron #10 üzenetére

    Ezeken múlik a mentális egészség, így van. Nem agyalással vagy beszélgetéssel lesz megoldva a mély érzelmi válság, hanem kell hozzá életmódváltás.
    A zajt jó, hogy mondod! :R Az új kecóba veszek passzív hűtéses gépet; már régóta tervezem.

    Ismerem amúgy én is a leírt magamalattlevést, csak nem részleteztem. Nálam a napi 1..3 óra séta vált be, pedig a zenehallgatásban vagy az olvasásban kerestem a dolgot sokáig. Kinek mi... :)
    Az "életközepi válság" nagy tanulsága nálam, hogy az nem valami hiábavaló dolog! Nem véletlenül érzi az ember, amit érez, és nem véletlenül dörömböl az ajtón ez a sok felgyülemlett sz@rság. Oda kell figyelni magunkra hosszan és nyitottan, és aktívan változtatni kell mindazon, amiről tudjuk, hogy nem maradhat így.Igényes belső világgal kifejezetten hasznossá tudjuk tenni ezt a válságot.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • bkercso

    nagyúr

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák