Hirdetés

2017. október 23., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Plazmacucci

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Olajfestmény képek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Chevalier

Chevalier
(tag)

A telefon amire leginkább érzem hogy megérné G4ről váltani.

(#3) Mozzarella válasza Plazmacucci (#1) üzenetére

Mozzarella
(PH! kedvence)

Csalódás, de már meg sem lepődöm. A kamerák 2 éve semmit nem változnak...

https://www.flickr.com/gp/zsgergo/k4tT9J *** Mobilkamerahozzánemértőtroll

(#4) OPiiPO

OPiiPO
(őstag)

hihetetlen, hogy az első troll 3 perccel a cikk élesítése után már megjelent ;]

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#5) MaxxDamage

MaxxDamage
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Köszi a cikket! Lehet benevezek egyre.
Majd írjátok meg azt is, hogy hol lehet és hol érdemes venni. (itthon) :R

MD
L

◄►Asus® ROG STRIX B350-F GAMING►AMD® Ryzen R5 1600X►G.SKILL® RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3400MHz►ASUS® ROG Matrix GeForce GTX 980 Ti Platinum►Seasonic® Focus Plus 650 Gold►Crucial® MX300 525GB M.2 SSD +WD® RED 1TB "NaS" 2.5" +HP®TS-H653R DvD-RW ►LG® 55UJ6307 ►LG® V10 "Black" (32GB) (+64GB) + SM E80◄

(#6) tomboy0013

tomboy0013
(PH! addikt)

A kamera csalódás. A nagy látószögön is évről évre csökkentenek...
Nem értem miert nem bírnak belerakni a csúcskészülékbe egy nagyobb pixelméretű szenzort. Már a G6-nál is szívtam a fogam és itt még kisebb lett :( A dizájn is olyan semmilyen lett, a V20 masszív kialakítását kellett volna tovább vinni, nem a G6 küllemén módosítani rossz iranyba. Na mindegy majd talán jövőre elkezd végre újra jó kamerás telókat csinálni az LG.

(#7) Quasi_modo

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Mivel még nem végleges, lehet hogy a kamerán még csiszolnak. Mert így gyenge.

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black

(#8) .Szaki.

.Szaki.
(őstag)

Gyönyörű ez a cucc!

Semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel, aki megküzd érte. || Think Different

(#9) Dr. 444Hertz

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Ha időben megérkezik, mielőtt a Note8 ára 300 alá zuhan, korrekt ajánlat lesz a palettán.
De az S8+ már kedvezőbb címkével szerezhető meg, szóval érdemes az LG-nek igyekezniük...
Főleg most, hogy a Mate10 is a láthatáron van.

Huawei P9 blue

(#10) Csarli85

Csarli85
(fanatikus tag)

Állati jól néz ki, de ezek a képek amiket csinál nagyon gyengék, kell még ezen optimalizálni. :/

Rózsikamama & Bucii Galaxy S6 Edge, Galaxy Tab S10.5

(#11) Soybex

Soybex
(senior tag)

Hát őszinte nagy csalódás a kamera. Már csak idén droid téren a Mate 10-ben bízok hogy hoz valamit..

Samsung Galaxy Note 4 / Asus K501 /

(#12) fairi válasza Csarli85 (#10) üzenetére

fairi
(őstag)

Ne érdemes csodában reménykedni, a kis pixelméret miatt megnövekedett zajt nem lehet mágikusan eltávolítani. Zajszűrésen lehet finomhangolni ami vagy még több mosást fog okozni vagy egyszerűen zajos lesz a kép.
IMX-351. 1/3.1", 1.0um

Jó kis pixelméret

legalább ez kellett volna IMX-362 1/2.55", 1.4um

[ Szerkesztve ]

(#13) Dr. 444Hertz válasza Soybex (#11) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Ott van még a pikszelikszel 2...

Huawei P9 blue

(#14) lezuvius

lezuvius
(őstag)

Felev mulva kivalo vetel lesz 150e kornyeken :) Mindig ez van, kezdetben dragan nyitnak az LG-k de hamar radikalisan csokken az aruk (pl. G6 mar 120e korul elviheto...)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#15) beyruth82

beyruth82
(őstag)

Szerintem jó lesz ez nagyon csak az árral ne szálljanak el nagyon.Kamera meg teljesen jó úgyis szoftveres beállításoktól függ sokminden.Ha azt nem cseszik el akkor jó lesz ez a fényképező bele.

(#16) .Szaki. válasza lezuvius (#14) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Ennyiért a G6 viszont szerintem abszolút best buy.

Semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel, aki megküzd érte. || Think Different

(#17) ghiottone

ghiottone
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kifejezetten tetszik ez a készülék. Nem tudom lesz-e hivatalosan az EU-ban dual simes verzió is mondjuk az amazonon.

Moto X⁴– bemutató hamarosan…

(#18) Soybex válasza Dr. 444Hertz (#13) üzenetére

Soybex
(senior tag)

Jah megint óverprájszttal

(#19) MikeWazowski válasza lezuvius (#14) üzenetére

MikeWazowski
(tag)

Amit leírtál a G5 meg a G6-nál volt. Azért mert mindkettő egy sz@r. A G4 meg a V10 nagyon is tartotta az árát. Ha annyira ez is jó, akkor nem fog az gyorsan csökkenni. Bár a képeket nézve...

(#20) kcsa válasza Soybex (#18) üzenetére

kcsa
(PH! kedvence)

mi az az óverprájszt?

(#21) Yeffy DJ

Yeffy DJ
(PH! addikt)

ugyan a kamera nem tul acelos, finoman sem, de egyebkent nagyon tetszetos keszulek, vegre normalis audio resszel! eselyes, hogy meglesz a Moto-m utodja, csak gyozzem kivarni a vegleges keszulek tesztjeit :))

Kondi powaa'! ヅ || Big girls ride harder... || www.profikisgep.hu

(#22) prolad

prolad
(őstag)

Na végre egy igazán jó gép az LG-től, G2 óta talán a legjobb. :C

Xiaomi mi mix

(#23) Soybex válasza kcsa (#20) üzenetére

Soybex
(senior tag)

Túlárazva :)

(#24) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Kamera nem nagy durranás, és ahogy nézem, mostanában jellemző nagyon az LG-re a számomra ronda hátlap. Ettől függetlenül a vízállóság legalább tetszik. Egy V30 Mini még akár érdekes is lehetne, ha az utcáról egy random választott emberre bíznák a hátlap megtervezését. :D

[ Szerkesztve ]

transhumanism █h+█

(#25) 7Heads Drago

7Heads Drago
(PH! addikt)

Kíváncsi leszek lesz-e kamera szoftver javítás. Mert nem sok telónál történt ez így. Főleg nem akkora mire az utcára került.

[ Szerkesztve ]

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#26) Cingáriusz

Cingáriusz
(senior tag)

Nagyon jó kis teló, sajnos a kamera miatt (meg az ára miatt) nálam is kiesett.
Mate10-et megvárom, mert a Mate9 hatalmas csalódás számomra kamera terén. Ha Mate10 sem lesz jó ezen a téren, akkor S8 lesz belőle szerintem.

(#27) beyruth82

beyruth82
(őstag)

Jó lesz a kamerája is.A tesztkészülék még nem a végleges változat szoftveresen.

(#28) Barlo

Barlo
(újonc)

Hm nem értem, hogy az LG mit csinál az utóbbi években kamera fronton. A G4-ben volt egy tök jó szenzor, amit megörökölt a G5 a normál látószögű fronton. Miért kellett rosszabb szenzorokra cserélni azt a G6-nál és a V30-nál? :( Oké, ha nem akarják ugyanazt bele rakni, ami lassan egy 3 éves telefonban volt, de akkor legalább olyan újat raknának, ami előrelépés.
Nagyon tetszik ez a készülék, már vártam, hogy talán ez legyen a G4-em utódja, amivel nagyon meg vagyok elégedve, de ha a végleges verzióban is visszalépésnek tűnik ez a kisebb szenzorméretű kamera, akkor nem fogom rá lecserélni, hiába lett jobb minden más paraméterében.

(#29) Csarli85 válasza fairi (#12) üzenetére

Csarli85
(fanatikus tag)

Nem fűzök hozzá nagy reményeket, a korábbi generációk esetében is csalódás volt számomra ez a része az Lg telefonoknak.

(#30) dz1989

dz1989
(fanatikus tag)

Szerintem 6GB vagy 8GB illett volna. (A 4 nem ez a kategória)
Akkut inkább 4-5e mAh raktam volna.

De sokkal több a pozitivum.
Ütés és viz álló.
P-OLED.
FM rádió.

A B&O-re kíváncsi leszek. Tényleg minőségi.

Nem sok benne a realitás van a 2TB Micro Sd-ben.
A mire megjelnik a addigra sok víz lefolyik.
Már a G Flex2 is azt írták.
Ha azt nézzük mennyi egy 2TB HDD szerintem kell egy 5-10 év hogy megjelenjen és lemenjen a 2Terrás MSD ára. :D

Légy bátor mint az oroszlán, de jámbor mint a dúká. 2006: Nokia N80 358x416p+2,1"=259ppi ! . Aprod.hu -> Megunt.hu . Siemens mobilokat megveszek.(főként ritkákat) Ha van eladó írj privátott.

(#31) Kajt

Kajt
(tag)

A kameràt megvédeném. Ennél gyatràbb viszonyokat egy kamerànak nem lehet adni. Felhos, szort fèny, mozgo emberek, lampavilagitas, autobol kezbol (Middlemist Red-et hallgatva) és a széles látoszognél nincs sem stabilizàcio, sem autofokusz. Ràadasul nem vegleges.

[ Szerkesztve ]

(#32) tomboy0013 válasza Kajt (#31) üzenetére

tomboy0013
(PH! addikt)

Nézd meg más weboldalak tesztjeit is és egyből nem fogod védeni.

(#33) babosmiki

babosmiki
(őstag)

Ez igen, hogy ilyen hamar kinn egy előzetes! :R Nagyon szép készülék, nagyon jó véleménnyel az előzetesben, meg is van a G6 utódja! :D Akik meg a kamera miatt fikáznak, azoknak szerintem várni kéne még ezzel, többször is kihangsúlyozta az író, hogy nem végleges... A G6 kamerája is szuper, tökéletesen elég mobilfotózásra, és annak az összehasonlító tesztjei is jók lettek, akár egy S8-al összehasonlítva is! Nem hiszem, hogy kiadná az Lg a V30-at gyengébb teljesítménnyel mint amit a G6 tud... :U

[ Szerkesztve ]

"LG K10 dual, Samsung GearS2, GalaxyTabS2 8.0, Shuttle XPC, "

(#34) kdavid94 válasza beyruth82 (#27) üzenetére

kdavid94
(senior tag)

A G6-nál is ebben reménykedtünk, aztán mégsem sikerült rajta sokat javítani a végleges változatban sem. Szégyen ez a teljesítmény egy ilyen árú telefontól, bár a specifikációkat elnézve nincs min csodálkozni.

Ennek a nagylátószögnek sincs sok értelme, ha csak ennyit tudnak kihozni belőle. Oké, kicsiben jól néz ki, de ezt a minőséget a 10 évvel ezelőtti telefonok is tudták.

Idén eddig az ismertebb gyártók közül egyedül a HTC-nek sikerült előre lépnie kamera terén, a Samsung az S6 óta hozza nagyjából ugyanazt a szintet, a többiek meg visszafejlődnek.

(#33) babosmiki:
Bocs, hogy ezt mondom, de a G6 is rém gyenge a többi csúcstelóhoz képest. A Google Camera mondjuk sokat javít a túlélesítésen, de még így is több sebből vérzik.

Oké, hogy nem végleges a V30 szoftvere, de valószínűleg nem is kezdeti stádiumban lehet, ha már így kiadják tesztelésre. Persze szoktak fejleszteni szoftveresen még a kiadás után is, de nem olyan drasztikus mértékben, itt nem lesz elég annyi, hogy kicsit finomítanak a zajszűrésen, meg hasonlók.

(#35) -FreaK- válasza tomboy0013 (#32) üzenetére

-FreaK-
(PH! kedvence)

Igaz én csak YT-n néztem előzetes teszteket, de mindenhol dicsérték eddig. Ott van pl. a Note8-al való összehasonlítós videó is, ott is hol egyik, hol másik a jobb. Viszont amit észre vettem, hogy tényleg a széles látószögű kamera gyengélkedik, az láthatóan rosszabb képeket csinál, mint a normál kamera.

Szerk.: most látom, hogy van jó pár Note8-as összehasonlító videó, én meg csak azt az egyet néztem, amit linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#36) fairi válasza Kajt (#31) üzenetére

fairi
(őstag)

Képek átlagos körülmények közt készültek, valóságban ritkán van tökéletes fényviszony ahol nincs semmi zavaró tényező.

Fejlesszék bárhogy a szoftver az 1um pixelméret elég erős limitáció, ilyen fizikai gyengeségen nem tud szoftver segíteni.
Kis szenzorra olcsóbb lencsét tervezni, vagyis költséghatékonyság címén beáldozták a minőséget.

(#37) babosmiki válasza kdavid94 (#34) üzenetére

babosmiki
(őstag)

"de a G6 is rém gyenge a többi csúcstelóhoz képest" :C

(#38) fairi válasza babosmiki (#33) üzenetére

fairi
(őstag)

"Nem hiszem, hogy kiadná az Lg a V30-at gyengébb teljesítménnyel mint amit a G6 tud... "
ó a kis naiv.
Lg G6 1/3" 13MP
Lg V30 1/3" 16MP
technológia: exmor rs

Több lett az MP, de a szenzorméret nem nőtt, vagyis több zaj, amit algoritmusnak kell eltávolítani. És látszik is a képeken, mossa a részletet. Valami forradalmi új algoritmus nem alkotnak rövid idő alatt, akkor mosottabbak lesznek a képek.

(#39) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

A kameran meg van mit reszelni, mert ez igy eleg gyenge ezert a penzert.

•••"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ••• PC: pici.tk/x Mac: pici.tk/e | iPhone 8 Plus 256GB | Fuji X-Pro 2 Graphite + 10-24/4 + 35/50/90/2

(#40) babosmiki válasza fairi (#38) üzenetére

babosmiki
(őstag)

Igazad van, de nekem bőven megfelelő lesz... :K

(#41) nokia123

nokia123
(tag)

Hát nem tudom hogy akik fikázák a kamera részét hogy milyen képeket csinál azok miért nem vesznek egy komoly fényképezőt? Azt várjátok el hogy olyan képeket lehessen lőni vele mint egy nagyon drága gépel.

(#42) OPiiPO válasza fairi (#38) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

"Több lett az MP, de a szenzorméret nem nőtt, vagyis több zaj"
ó a kis naiv.
Lg G6 1/3" 13MP F1.8
Lg V30 1/3" 16MP F1.6

Több lett az MP, de a szenzorméret nem nőtt, de sokkal jobb az optika fényereje, vagyis az algoritmusnak nem kell több zajt eltávolítani

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#43) joey04 válasza nokia123 (#41) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

Azt várjátok el hogy olyan képeket lehessen lőni vele mint egy nagyon drága gépel.

Nem, hanem azt, hogy olyat, amit a konkurencia is tud.

-----------

btw ha reszelnek kamrán, akkor nagyon jó vétel lehet. még a gsmarena üzemidő tesztjét meg kell várni.

Bazinga!

(#44) OPiiPO válasza hemaka (#39) üzenetére

OPiiPO
(őstag)

még pre release a mobil, én megvárom a véleményalkotással a véglegest

(#45) Crob

Crob
(tag)

Sràcok, itt egy vad ötlet: mi lenne, ha végre rendesen optimalizàlnàtok az oldal megjelenitését, hogy a lényegi tartalmak ne csak a képernyö közepét foglaljàk el? Rosszabb a helykihasznàlàsotok, mint egy Sony telefonnak... nem hiszem el, hogy ez csak engem idegesit :U

(#46) kdavid94 válasza babosmiki (#37) üzenetére

kdavid94
(senior tag)

A "rém gyenge" kifejezés talán enyhén túlzás, de tényleg nem tudok az utóbbi két évből mondani olyan telefont ebben a kategóriában, aminél ne lenne rosszabb a G6. Kivéve talán a Sony-kat, de ők azt sem érdemlik meg hogy beszéljünk róluk.

A Nexus 5X/6P, Pixel, HTC U11 és a többi nagyágyú viszont nem is említhető a G6-tal egy lapon, de házon belül maradva még a G4 is jobb volt.

(#47) Remekelek28 válasza lezuvius (#14) üzenetére

Remekelek28
(őstag)

190 ezerért nyitott,az miért drága?

(#48) Csarli85 válasza nokia123 (#41) üzenetére

Csarli85
(fanatikus tag)

Nem várja el senki se, hogy a fényképező gépet lenyomja, viszont azt igen, hogy tudjon hasonlót mint a kategóriatársai. A korábbi generációkhoz képest sincs előrelépés.

A telefon mindig nálam van, kisebb és könnyebb is mint egy fényképezőgép.

[ Szerkesztve ]

(#49) jacis

jacis
(PH! nagyúr)

Nekem most ez a favorit. Talán a Note8 az ami elbizonytalanít.

Samsung Galaxy S7 edge

(#50) MikeWazowski válasza jacis (#49) üzenetére

MikeWazowski
(tag)

Akinek nem akadály a magasabb összeg, és ezt választja a kettő közül, az hülye. :B ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.