Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blountex

    senior tag

    válasz #72042496 #3 üzenetére

    Tehát a tévéken eddig se volt 1 gigabites ethernet port?
    Ez nekem új, mert egy filléres tétel, sőt lassan már a 2,5 ethernet portok jönnek. Én végig azt hittem simán tudja a legalapabb tévé is az 1 gigabitet....
    Így a vezetékes összekötésnek nincs értelme, bőven elég az 5Ghz wifi.

  • blountex

    senior tag

    válasz Monngoose #75 üzenetére

    " (játékkonzolok esetében is használatos módszer, mert az erősítőbe kötött konzol esetében az extrák - pl.VRR - nem mennek tovább)."
    Az újabb erősítők már tudnak 120Hz képfrissítést és VRR technológiát, ezért úgy gondolom át kellene mennie még eARC-n is.

    Másfelől nekem egy hangprojektorom (eARC-s már) van, ami ARC-vel van összekötve a Tv-n keresztül (tévé még nem eARC-s így nem tud 32 csatornát megjeleníteni, és sok minden mást).
    A Tv pedig össze van kötve egy asztali vga-val, itt HDMI 1.4-re van lehetőség.
    Na már most itt két opció közül tudok választani windows 10 esetén:
    Egyik lehetőség, hogy ami a hangprojektorból megy ARC-n keresztül a TV-be, ekkor a windows 10 2db csatornát kínál fel Dolby plus és Dolby Digitallal
    A másik opció hogy HDMI IN-be csatlakoztatóm HDMI kábellel a VGA-t, ekkor a windows 10 már 8db csatornát kínál fel termérdek kódek lehetőséggel köztük szerepel a True HD is, így már csak egy lejátszó kell ami True HD Passtrough is tud (pl Potplayer). Ekkor kiírja a filmek indításnál hogy Dolby Atmos True HD surround

    Konzolok esetében kilehet választani hogy Dolby és DTS legyen HDMI-n keresztül.
    A hangprojektor PCM-et jelenít meg, de játékok alatt Dolby Surround DD jön elő.
    Ugye a konzol megy a Tévébe és a hangprojektor pedig ARC-n keresztül üzemel ilyenkor.

    Ha ma mindent kiakar aknázni az ember akkor a Tv fapados lejátszójával szemben a legjobb megoldás egy mini APU gépet összerakni és úgy futtatni a tömőrítetlen TrueHD filmeket.
    Még NASon keresztül se lehet pl Synology saját appja se képes normális lejátszásra csak AC3at tud 640kb/s bezárólag.
    Elvileg a probléma elvileg DLNA keresztül pl mobiltelefonról VLC-n keresztül ez talán kiküszöbölhető, vagy konzolok esetén megoldható, de ebben nem lennék olyan biztos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák