Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz sirály69 #20 üzenetére

    Hw-s dekóderekről van szó, így nincs igazán általános hw igénye.
    Nyilván a TV-be építettek általában limitáltabbak de általánosan, főleg pc-re vetítve nem érdemes ilyen kijelentéseket tenni. 200GE-n, 2 magon pár százalék cpu használat mellett mennek a tesztre gyártott 400mbit-es HEVC-k is.

    WebOS-sel nem tudom mi ez a nagy ellenszenv. Nekem még mindig az egyik leghasználhatóbb rendszernek tűnik. (Mondjuk a többit tekintve ez valóban nem azt jelenti, hogy csúcsszuper lenne, inkább a többi nagyon gyászos. De önmagában is egész korrekt szerintem.)

  • sb

    veterán

    Én a hang témában nem vagyok benne, ha ezt levesszük a képletből akkor egy BX miben rosszabb mint egy CX/C1?
    - Ha jól gondolom képminőségben kb. semmiben. (Azt hittem fényerőben pl. elvérzik mert azt folyamatosan javítják de elég meggyőző értékeket láttam a BX-nél is).
    - Feature-ben esetleg most friss sláger a 4k/120Hz+VRR de úgy látom azt is tudja.

    (A hanggal kapcsolatban meg kettősen látom a dolgot. Sokaknak úgy látom fontos és igazán itt vérzik el egy rakás eszköz. Ami egyébként felháborító ahhoz képest, hogy milyen áron és milyen minőséget adnak elvben. Ha valami fejlesztésre egyre ritkábban rámozdulok akkor pont ez ami visszatart. Az árak, feature-lista papíron az egekbe szökött de amúgy mindenhol kapsz bugot, hiányzó alapvető dolgokat vagy egy kis béta tesztet jó esetben mert később kijavulnak. Mindezt lassan 2-3x árú notikban, telefonokban és ezek szerint TV-erősítő párosokban, stb... Nekem ettől ment el a kedvem (és időm), hogy küzdjek a cégek kiszolgálásért. :D
    Másrészről meg kicsit fals is szerintem a hang téma, legalábbis egyedi. Pl. gyerekek mellett X éve örülök ha egy film végigmegy egy részletben BT fülessel, nem hangrendszeren. :D De ha mehetne társasházban akkor se nyomtam neki korábban sem, hangzást ilyen tényezők mellett nehéz erőltetni szvsz.

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #112 üzenetére

    Köszi. Egyelőre kb. semmit nem használok ami miatt kéne a VRR+120Hz de nyilván nem szívesen vennék már olyat ami aztán 1-2 év múlva, ha kéne akkor nem tudja. Így most 2 HDMI is bőven elég lenne.

    Ez a jobb elektronika standard hívószó szokott lenni de érdemi különbséget még nem láttam soha sehol. Szvsz inkább csak rásütik a prémium termékekre...
    Az interpoláció mondjuk fontos, de a scaler eleve szerintem marginális kérdés. Nem arra kell, hogy az SD egy fokkal jobban nézzen ki rajta. :)

    Ezek alapján úgy látom akkor bátran jöhetne nekem a BX is. :)

    @mad823
    Köszi, ezt nem is tudtam. Azt hittem feltelé próbálják tolni ahogy talán a panelek jobban bírják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák