Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Kansas #8 üzenetére

    Ja igen, és üzleti szférában is pont ugyanannyi értelme van a multimédiának, csak tipikusan a komolyabb multimédiás igénybevételnek kitett(pl. CAD, videóvágó vagy grafikai programokat futtató) gépeket tipikusan dedikált kártyával(Quadro, FirePro) szokták szerelni, vagy ha a sales-esnek kell a CAD rajzot mutogatni

    Igen, azt is tedd, hozzá, hogy a Workstation alapú gépek, kb az üzleti szegmens 0,1 - 0,5 %-át teszi ki, nem éri meg áttervezni a gépet.

    Azért ne tévedjünk el, az AMD-nek az üzleti szférában azért nincs előnye, mert az Intel évekig(és tán még most is) dollár százmilliókkal tömte az OEM-ek zsebét(amiért több esetben és országban jogerősen el is meszelték), nehogy összerakjanak egy értelmes AMD konfigot, de lehetőleg inkább semmilyent sem.

    Akármit papolsz itt, ezzel előhozakodni kb olyan lenne, mintha azt mondtad volna, hogy a Római Birodalom tehet a melegek létezéséről. A HP-ből kiindulva kb az AMD-s notebookok eddig 2 - 10 %-a volt a legjobb esetben is az eladásoknak. Tuti, ha beletolnak egy jó panelt, akkor ez felugrik 60 %-ra és nem arról van szó, hogy a prohardveren megint megoldották a szájhősök (akik a céges géppel példálozva, mert sajátja nem nagyon lesz, csak okoskodik) a problémát, ráadásul úgy, hogy kb 100 emberből 2-nek van AMD-s notija... (De az sem ThinkPad T, vagy EliteBook 700)

    Az hogy most ennyire is elterjedhetnek egyáltalán az részben az Intel kapacitás-problémáinak köszönhető, részben pedig a Ryzen jobb konstrukciójának. Ezzel együtt az értelmes konfigokat láthatólag továbbra is az Intelnek tartják fent... hogy pénzért vagy megszokásból, tökmindegy.

    Van ahol így csinálják
    Meg van ahol az eladott dbért fizetnek. Papolhatsz arról is, hogy megszokás, van ahol a sikkasztás megszokás, azt értem, az ideológiát is értem. De azt kellene felfogni, hogy ha valamiből valaki elad többet, akkor az lesz előnyben, és azt is fogják előnyben részesíteni. Ha több intelt ad el, akkor nagyobb kedvezményt kap.
    Az AMD is megteheti, vagy?

    Az üzlet eldönti majd.

    De azt rühellem, ha valaki tények nélkül okoskosik. Mi az elmúlt 5 évben több , mint egy millió notebookot adtunk el van refelencia, értem én a prohardveres hurráoptimizmust a képmutató megnyilvánulásokkal, de a bizalom erre felé nem olyan, mint arrafelé.

    Papolhatsz Te amit akarsz az AMD kb 4* eljátszotta már az elmúlt 25 évben a kártyáit, és a bizalom az nem úgy van, hogy ki a haverom, hanem a piac dönt erről.

    A csúnya intel meg mindenkit lefizetett a szemét duma ,meg csak dilettáns simán.

    A piac fogja eldönteni ki lesz a nyerő nem a prohardver huszárok a fotelból aztán vagy érted vagy nem...

    Egy biztos, akik itt papolgatnak abból 10000-ből 10 ember vesz magának 500 000 Ft-ért üzleti gépet, a többi csak magyaráz....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák