Új hozzászólás Aktív témák

  • gege_01

    tag

    válasz yerico #40 üzenetére

    A te gondolatmenetedre fűzném az enyémet a témában, és úgy mindenkinek írnám a tapasztalataimat.

    Hasonló cipőben jártam pár hónapja, van céges laptopom amit "bármire" tudnék használni elvileg, de csak céges(>400K zenbook), viszont sokszor jól jönne egy olyan mobilizálható gép amire bármit rakhatok.

    Mivel saját zsebből ment, olcsóbb kategóriát néztem, ~150K, kikötöttem egy Acer Aspire 5 A515-41G-F8KM -nél, úgy gondoltam ár értékben jó lesz, közepes proci, RX 540, FHD IPS. Ez a proci pont elég a videókártyához. Elég nagyot tévedtem, hogy csak a proci/videókártyát néztem. Súlyozottan igaz hogy nem lehet csodára számítani olcsó pénzért.
    Több sebből vérzett az én elvárásaim szempontjából, pedig néztem teszteket. A legnagyobb fájdalmam a kijelző volt, a lehető legolcsóbb IPS panelt kapta szerintem, és olyan bevilágítások voltak rajta mint egy karácsonyfa...a másik amivel nem tudtam megbékélni, 1 db memória slot volt rajta, és nem volt forrasztott memória az alaplapon.
    Szerencsére elkezdett szarakodni az akku, vagy a töltőáramkör nem tudom, így meggondoltam magam, éltem a 14 napos elállási joggal, és inkább magasabb árfekvésű gépre cseréltem.

    A tuti befutó a Lenovo 330s 81GC0047HV i5-8250U, GTX1050, FHD IPS, kompakt kialakítás, és 230K volt(ma már olcsóbb).
    Nem bántam meg, óriási a különbség a két gép közt, nyers erőben is, minőség érzetben is, igaz árban is, de nekem megérte a plusz ráfordítás, pedig sokat hezitáltam :)

    Néztem amúgy Y530-at Ti videókártyával, az is nagyon megérte volna, de annyi pluszt már nem voltam hajlandó adni hobby célokra :D

Új hozzászólás Aktív témák