Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    Üdv újra mindenkinek!

    2023 január

    Vettem:
    - Dysmantle (iOS)

    Végigjátszottam:
    - Max Payne 3 (PC)

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Dysmantle (iOS)

    A decemberi tervekből nem sok maradt meg. Nem játszottam többet a Diablo II-vel, nem indítottam el azóta se a Returnalt, hiába szedtem le az Oxenfree-t PC-re, azóta is ott porosodik.

    Ellenben régóta tervben volt egy Max Payne 3 végigjátszás, ami szerintem a legjobb a szériában (tudom, tudom...), és még ma is nagyon élvezetes a gameplay. Pár éve már lenyomtam PS3-on, de eléggé erőlködött alatta a gép, úgyhogy jó volt ezúttal teljes pompájában élvezni PC-n. Nem értem, hogy ebből (vagy a GTA 4-ből) miért nem készült remaster az újabb konzolokra, amikor mindenből csináltak, és ezek nem futottak olyan jól a PS3-on.

    Egy játékot vettem, az pedig a Dysmantle iOS-re, ami egy izometrikus open world játék. Elég sok órát beletettünk, és még messze van a vége.

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #20 üzenetére

    2023 február

    Vettem:
    - Nintendo Switch
    - PS VR2
    - Dysmantle: Underworld DLC (iOS)
    - Ring Fit Adventures (Switch)
    - Mario Kart 8 Delux (Switch)
    - Just Dance 2023 (Switch)
    - Farming Simulator 2020 (iOS)
    - Spider-Man (PS5)
    - Angry Birds Classic (iOS)
    - Pavlov (PS VR2)
    - Horizon: Call of the Mountain (PS VR2)

    Végigjátszottam:

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Ring Fit Adventures (Switch)
    - Mario Kart 8 Delux (Switch)
    - Miles Morales (PS5)
    - Pavlov (PS5)

    Hát ez egy... khm... költekezős hónap volt.

    A hónap egy Switch beszerzésével kezdődött, ami nem volt előre tervezve, bár már beszéltünk róla egy ideje. Főleg a Mario Kart miatt vágytunk vissza, de végül a Ring Fites videók győztek meg arról, hogy essünk neki. A feleségem nagyon szenved a home office-ban, így az ugrálással valamennyire le tudja vezetni a munkahelyi stresszt. Ráadásul az Amazonon akciós volt a Just Dance bundle, így fél áron lett meg az a játék is.

    Telefonra megvettem a Dysmantle DLC-jét, amit egy bug miatt abba is kellett, hogy hagyjak. A készítők azt ígérték, hogy dolgoznak a probléma megoldásán és a következő patchben kijavítják, így addig félre lett rakva a játék.
    Emellé vettem még egy Angry Birds Classicot, amit már tavaly beszereztem Androidra, viszont mivel jött a hír, hogy leszedik az App Store-ból, ezért gyorsan beszereztem, mivel a jövőben a telefonon is végig akarom nyomni.
    A Farming Simulator 2020 beszerzését azzal magyaráztam meg magamnak, hogy az Aranykalászos gazda képzésem miatt akár még szakmai gyakorlatnak is tekinthető. Egyelőre nem kapott el sajnos, pedig már régóta szemeztem vele.

    A VR2-t még tavaly előrendeltem és gondolkodtam is a lemondáson a Beat Saber hiánya miatt, de végül megtartottam. Elképesztően nagy evolúciós ugrás az előző verzió után, nagyon nem bántam meg. Az első dolgom a Pavlov beszerzése volt, ami teljesen lenyűgözött. Elég béna vagyok benne, de jó móka.
    A Horizon a géphez járt, még nem merültem bele, pedig tudom, hogy az lenne a nagy betűs játék.

    Végül a Spider-Man PS5-ös változatát vettem meg. A feleségem a The Last of Us után valami könnyebb cuccra vágyott, és bár ő megelégedett volna a PS4-es változattal, engem zavart az fps. Mivel a Miles Morales benne van az extrában, ezért "csak" az ultimate upgrade-et kellett megvennem, hogy meglegyen az alap játék is. Mondjuk egy fejbe kólintást megérdemelne az az állat, aki kitalálta ezt a rendszert.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #29 üzenetére

    2023 március

    Vettem:
    - Thumper (PS5 upgrade)
    - Pistol Whip (PS VR2)
    - Far Cry 6 (PS5)
    - Synth Riders + Gorillaz pack (PS VR2)
    - Mana Spark Complete Edition (Switch)

    Végigjátszottam:
    - Miles Morales (PS5)
    Jelenleg ezzel játszom:
    - Far Cry 6 (PS5)
    - Animal Crossing: New Horizon (Switch)

    A március nyugisabb volt, mint a február (mondjuk azt nehéz lesz überelnem), de azért beesett pár dolog.

    Anno mobilon kipróbáltam a Thumper című, zseniálisnak titulált játékot, de nem igazán kapott el. Nem értettem, hogy miért annyira nagy szám, de ugye az csak egy mobilos verzió volt. Mivel Stökiék (Checkpoint podcast) sokszor szokták emlegetni, ezért megvettem a PS5 upgrade-et, hogy a VR2-ben is ki tudjam próbálni, hátha ezúttal elkap. Nem tette, szerintem 20 percet, ha játszottam vele, és nem adott nagyobb élményt, mint a mobil változat.

    VR2-re beszereztem még a Pistol Whipet és a Synth Riders-t. Ha lenne rá Beat Saber, akkor az utóbbi biztos, hogy kimaradt volna, mert számomra csak egy Beat Saber light. Kevesebb zene (még kevesebb, amit ismerek/szeretek), kicsit lazább játék élmény, de amúgy hasonló hangulat. Nem bánom a vásárlást, de biztos, hogy amint megjelenik a BS, rögtön a fiókba kerül.
    A Pistol Whip kellemes meglepetés volt, a videókon nem jött át, hogy mennyire jó.

    A hónap meglepetése a Far Cry 6 volt. Az öcsém akart vele játszani, ezért behúztam akcióban a főgonoszos DLC-vel együtt, de úgy voltam vele, hogy majd egyszer ránézek. Ez az egyszer valamilyen random indíttatásból hamar eljött, és nagyon meglepődtem a játékon. Szerencsére a környezetemben mindenki lehúzta, így nulla elvárással ültem neki, ami határozottan az élmény malmára hajtotta a vizet. Az elején még forgattam a szemem, de ahogy mélyedtem bele a játékba, és fedeztem fel az apró újításokat, amiket mintha rám szabtak volna, egyre inkább kezdtem úgy érezni magam, mint Vincent a híres gifben. Persze jövő hónapban már nyilván unni fogom a dolgot, de egyelőre jól elszórakozok vele.

    A hónap utolsó vásárlása Mana Spark volt Switchre. Csak szerencséje volt, hogy őt választottam, ugyanis ő volt az első leakciózott rouge lite, amire ráakadtam, így behúztam egy laza szórakozásra. A Nintendo pontok miatt nem kellett érte fizetnem, ami külön jó. Tök jól működik ez a rendszer.
    Ezen felül a feleségemtől megkaptam az Animal Crossingot, amire régóta fájt a fogam. Jó kis móka, megvan a napi pár tíz perc rutinom vele.

    Egyedül a Miles Moralest játszottam végig, de valahogy fél úton elveszített a játék, így alig vártam, hogy vége legyen. Egynek jó volt, de egy open world játéktól azért többet várnék.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #35 üzenetére

    2023 április

    Vettem:
    - This War of Mine (iOS)
    - Titan Quest HD (iOS)

    Végigjátszottam:

    - Far Cry 6 (PS5)

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Tails of Iron (PS5)

    Persze jövő hónapban már nyilván unni fogom a dolgot, de egyelőre jól elszórakozok vele. - Írtam a múlt hónapban a Far Cry 6-tal kapcsolatban, de nagyon félrement a jóslat. Végig bent tudott tartani a játék, és csak elismerő szavakkal tudok nyilatkozni róla. Nagyon szívemhez nőtt a játék, amit biztosan nem fogok mégegyszer elővenni, de jó emlékeim lesznek róla. A DLC-k közül a Vaas-osat játszottam végig egyszer, de még van benne tartalom. A többi várat még magára, de előbb utóbb sort kerítek rájuk.

    A Far Cry 6 végigjátszása után a havi ingyenes játékba, a Tails of Ironba kezdtem bele. Szerintem már a sztori vége körül járhatok, hamarosan időt kerítek a befejezésére. További májusi tervem nincs, majd meglátjuk, hogy lesz-e kedvem valamihez.

    Vásárolni csak két iOS-es játékot vettem. Mindkettő elég nagy akciót kapott, és más platformokon már végigjátszottam őket, de májusban lesz egy-két hosszabb utam, amikor lehet velük fogok itt is játszani.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #50 üzenetére

    2023 május

    Vettem:
    - Ultra Blade (iOS)
    - Sponge Bob Squarepants: Battle for Bikini Bottom (iOS)
    - Plants vs Zombies Ad Removal (iOS)
    - Battle Chasers: Nightwar (iOS)
    - Beat Saber music pakkok (PS VR2)
    - Horizon: Forbidden West - Burning Shores (PS5)

    Végigjátszottam:
    - Tails of Iron (PS5)
    - Borderlands 3 (PS5)
    - Rage 2 (PS5)

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Tomb Raider Reloaded (iOS)
    - Horizon: Forbidden West: Burning Shores

    Az utóbbi időkhöz képest egész aktív volt a hónap gaming téren. iOS-re vettem pár játékot az akciók miatt, de végül rendszeresen játszott cuccként a Netflixes Tomb Raider Reloaded maradt meg. Vicces módon kicsit Hades pótlékként tekintünk rá a feleségemmel, mivel kb. ugyanott járunk, ugyanúgy szívunk, úgyhogy a közös anyázás még jobban összekovácsol minket.

    PS5-ön befejeztem a Tails of Iront, amit továbbra is csak ajánlani tudok, valamint öcsém feldobta, hogy mi lenne, ha kipróbálnánk a Borderlands 3-mat. Ő ugyan PC-s, de a crossplay jól meg lett oldva, és Discordon keresztül teljes élményt adott így a játék - ráadásul fizetnem sem kellett érte, mert benne volt a katalógusban. A játék tetszett, de a sztori vége nagyon nem jött be, el is ment a kedvem a DLC-ktől is. Ezzel együtt a Rage 2 pörgött nálam, mivel vágytam valamilyen poszt apokaliptikus játékra. Nekem bejött, de teljesen megértem a negatív kritikákat, a játék hatalmas hit and miss. Konkrétan fél év után ismét megnyitottam a trófealistámat, ugyanis nem bírtam eldönteni, hogy tényleg végigjátszottam-e, vagy a sztori felénél vagyok és várnom kell az új fejleményekre. Sajnos az előbbi volt a helyzet.

    Pont a héten beszéltük a feleségemmel, hogy lehet eladjuk a VR-t, mert a Beat Saber sose fog megjelenni rá, és a custom zenék miatt talán jobb döntés lenne egy PC-s headset, amikor egyik pillanatról a másikra megjelent a játék. Rárepültünk, imádjuk, és vettünk is pár zenét hozzá, amik azóta jöttek ki, hogy utoljára nyomtuk. Nagyon jó volt ismét fénykardozni.

    Tegnap este megvettem a Horizon kiegészítőjét, ma pedig toltam vele pár órát. Eddig bejön, bár még a sztorival nem sokat haladtam, egyelőre visítva menekülök minden elől, mert tavaly március óta nem játszottam vele, büszkeségből viszont hardon nyomom, és fogalmam sincs már a játék rendszereiről.

    Júniusra egyedül a Diablo 4-et tervezzük megvenni a coop miatt, de várunk az első fórumvéleményekre, mielőtt ráugrunk.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz RangerFox #61 üzenetére

    Igazából nincs jobb tippem annál, minthogy vegyétek meg amelyik zenét szeretitek. Mi a Linkin Park, Green Day, Imagine Dragons, illetve a rock válogatást nyomjuk sokat, de nyilván, ha nem szereti valaki ezeket a zenéket, akkor felesleges ajánlani.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #59 üzenetére

    2023 június

    Vettem:
    - Diablo 4 Deluxe Edition (PS5)
    - Dragon's Dogma: Dark Arisen (Switch)

    Végigátszottam:
    - Horizon: Forbidden West: Burning Shores (PS5)

    Jelenleg ezzel játszom:
    - Diablo 4 (PS5)
    - Guardians of the Galaxy (PS5)
    - Vampire Survivor (iOS)

    Papíron lassabb hónap volt a június, mint az azt megelőző, de azért aktívan gamerkedtem. Befejeztem a Horizon DLC-jét, ami jobban sikerült, mint vártam.
    Megvettem Switchre a Dragon's Dogmát, ami szintén egy olyan cím, amivel régóta szemezgettem. Bejön, és egész jól fut Switchen, de a sok töltögetéssel azért elmegy az idő. Mindenesetre unalmasabb műszakokon elő szoktam kapni, de soká fogom még végigjátszani.

    A hónap "meglepetése" a Diablo 4 volt. Az 1-ben évekkel ezelőtt elakadtam és annyira nem jött be, hogy átküzdjem magam rajta. A 3-at 2020-ban platináztuk és az tetszett is, a 2-vel pedig tavaly karácsonykor játszottam öcsémmel, de nekem túl archaikus volt már az egész rendszere és nem élveztem annyira (főleg a PC-s kattingatás nem tetszett). A 4 videóira azonban már tavaly felkaptuk a fejünket, és beszéltük is, hogy majd be kellene szerezni. Viszont nem követtük aktívan, így lemaradtunk a nyílt bétákról is.
    A megjelenés előtti pár napban nagyon pozitívan írtak róla a PS topikban, így végül egy fuck it kijelentéssel megvettem a Deluxe kiadást, amivel így korábban tudtunk játszani. Ez azért volt fontos, mert pont egy négy napos munkaszünet jött, így bőven volt időnk Diablózni. Még azt Act 2-ben vagyunk csak, de nagyon jó vétel volt és nagyon tetszik mindkettőnknek a játék, így ha ketten vagyunk a PS környékén, akkor szinte biztos, hogy ezzel nyomjuk.

    Amikor viszont egyedül vagyok csak, akkor a Guardians of the Galaxy pörög. Nagyon tetszik a játék, a filmekkel sem volt bajom, de ez a csapat valahogyan szimpatikusabb, főleg Drax lett a nagy kedvencem, akit korábban nem különösebben bírtam. Mivel benne van a PS Plus Extrában, ezért ajánlom, hogy próbálja ki, akinek kedve/lehetősége van rá.

    Az Extraction filmek hatására leszedtem a Ghost Recon Wildlandset is, de csak 30FPS mód van PS5-ön, így lehet, hogy dobni fogom, és majd egyszer PC-n pótlom.

    Júliusra a GotG befejezése, a Diablo további játszása, valamint az Alan Wake van betervezve. Ezen felül lehet, hogy veszek egy Gamevice Flex kontrollert a telefonomhoz, mert sok játék összegyűlt már, amiket a tapicskolós irányítás miatt nem játszok, viszont amúgy érdekelnek. A legtöbb ugyan Switchre is elérhető, de az az igazság, hogy a sok töltögetés miatt hamarabb tudom elképzelni, hogy a Dead Cells-t, vagy a Titan Questet telefonon játszom, és a Switch marad csak az exkluzívokra.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #66 üzenetére

    2023 július

    Vettem:
    - Beat Cop (iOS)
    - Chicken Police (iOS)
    - Gold Rush TD (iOS)

    Végigjátszottam:
    - Diablo 4 (PS5)
    - Gold Rush TD (iOS)
    Júliusban kevesebb játékra jutott idő, amikor pedig a tévé előtt ültem, az a Diablóba ment. A fősztorit végigtoltam, és elkezdtem a szezonnal játszani, ami podcast hallgatás mellett pont tökéletes kikapcsolás. Emiatt a Guardians of the Galaxy kicsit háttérbe szorult, de már annak is a végén járok.

    Elengedtem a Ghost Recont a 30 FPS miatt, a Switches Dragon's Dogmát a töltögetések miatt, valamint végül egy sima, Dualshock 4-re rakható csíptetőt szereztem be azért, hogy soha ne játszak kontrolleres játékot. Örülök, hogy nem dobtam ki a Gamevice-ra a pénzt.
    Vettem pár akciós mobilos játékot, amik már érdekeltek egy ideje, ezek közül a Gold Rush TD-t végig is nyomtam, abszolút nem ajánlom senkinek, sajnos TD-k egy gyengébb eresztés.

    Augusztusra a tervem a GotG befejezése, valamint az Alan Wake és a Kena lesz, és meglátjuk, hogy mindebből mennyi fog összejönni a Diablo mellett.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz tboy93 #80 üzenetére

    Láttam már rosszabbat, de az a baj, hogyha meghal az ember, akkor sokáig nézheti a töltőképernyőt. Főleg ha nincs net, akkor olyan, mintha a háttérben csinálna valamit, és csak időtúllépés után kezdi el betölteni a játékot. Nagyobb akciók esetén be tud zuhanni az FPS, ez kombinálva azzal, hogy a Switch analógjai sem az igaziak, annyira nem találtam élvezetesnek a harcokat rogue karakterrel. És a játék bizony sokszor nehéz, az ember elég könnyen azon kapja magát, hogy tátott szájjal rohan abba a bizonyos erdőbe. Mivel van másik platformon, ezért majd talán azokon újra neki esek, de ismét megerősített abban, hogy gyengébb platformokon inkább csak az exkluzívokat játsszam.

    A Ghost Reconnel egyelőre egyedül a 30FPS volt a problémám, így, hogy van más, amivel játsszak, nem erőltettem meg magam azzal kapcsolatban, hogy több energiát invesztáljak bele. Pedig a felütés tetszik, lehet egyszer majd újra előveszem, mert a stílust szeretem.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #79 üzenetére

    2023 augusztus

    Vettem:
    - Assassin's Creed Valhalla (PS5)

    Végigjátszottam:
    - Guardians of the Galaxy (PS5)

    Ahónap elején a Diablo 4 első szezonja ment főleg, de a második felében háttérbe került az Assassin's Creed miatt.

    Az Odysseyben elég nagyot csalódtam tavaly, ezért nem siettem annyira azzal, hogy sorra kerítsem a Valhallát. Sem a vikingek nem érdekelnek, sem Layla modern szála, és a játékról sem hallottam annyira magasztaló dolgokat, így csak most húztam be egy akció keretében. Hát, eddig a Far Cry 6 mellett nálam ez az év meglepetése. Egyszerűen mindent kijavítottak benne, amit az Odysseyben nem szerettem, vagy csak szimplán untam, így nagyon jól szórakozok vele. Nem sietek, messze még a vége, a két DLC-t (a Párizsost és a druidásat) még nem vettem meg, majd ha egyszer akcióba kerülnek. Nem akarom elkövetni azt a hibát, hogy egyben lehúzom az egészet, így egy ideig el leszek vele. 45 óra után azonban le a kalappal előtte.

    Emellett befejeztem a Guardians of the Galaxy-t is, ami szintén nagyon jól sikerült. Tetszett az elejétől a végéig, és bár a filmesekkel sem volt bajom, nekem valahogy ez a csapat lett az igazi, főleg Drax, akit végig imádtam, míg a filmben sosem szerettem meg. Ha lesz folytatás, ott leszek, ha nem, akkor egy jó emlék marad.

    Érdemes még megemlítenem azt, hogy kipróbáltam a Remote Play-t. Meglepően jól szuperált, pedig nincs különösebben erős netem (300 megás Magenta, sokszor be szeret lassulni, ha sokan csüngnek rajta, bár igaz, hogy én éjszaka játszottam). Van egy kis input lag, alacsonyabb az FPS, és néha kásás a kép egy-egy pillanatra, így kompetitív multira nem ajánlom, de a Diablo 4 például jól szuperált vele.

    Szeptemberre nincsenek nagy terveim. Sokat fogok utazni, így inkább mobil gaming lesz a terítéken, valamint sok év után visszatértem egy Macre, megnézem, hogy milyen régi zsákmányaim futnak rajta, és lehet, hogy azokból belecsúszik valami végigjátszás.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #88 üzenetére

    2023 szeptember

    Vettem:
    - Assassin's Creed Valhalla Season pass (PS5)

    Végigjátszottam:
    -

    Nem hazudtam nagyot legutóbb, nem ez volt a legaktívabb gaming hónapom. Macen kipróbáltam pár meglévő címet, amik közül a pár éve megvett Frostpunkba öltem viszonylag több időt. Kb. 10 óra után még mindig ott tartok, hogy a 12 nap körül mindenki meghal, úgyhogy a leendő előléptetéseket nem a játékon belüli menedzsment teljesítményemmel fogom megpályázni.

    Ezen felül PS5-ön a Diablo 4 és a Vallhalla pörgött, amihez megvettem a leértékelt season pass-t, mobilon pedig lassan az OTTTD, amit már sokadjára játszok, de nem tudok megunni.

    Az októberi terveim között egy Alan Wake végigjátszás, aktívabb VR-ozás, valamint egy Cyberpunk beszerzés van, ha már a 2.0-ás patch-csel végre úgy ahogy gatyába rázták a játékot.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #93 üzenetére

    2023 október

    Vettem:
    - Dave the Diver (MacOS)
    - The Callisto Protocol: Final Transmission DLC (PS5)

    Végigjátszottam:
    - OTTTD (iOS)
    - The Quarry (PS5)
    - The Division (PS5)
    - The Callisto Protocol (PS5)

    A hónap elején beruháztam a Dave the Diverre, amihez a Checkpoint podcast hozta meg a kedvem. Kábé hét órát öltem a játékba, amikor a feleségem véletlenül felülírta a mentésem, úgyhogy majd akkor esek neki ismét, ha ő befejezte. Egyébként nagyon bejött a játék.

    Telefonon lenyomtam az OTTTD utolsó pályáját és már csak kettő maradt hátra, amit három csillagosra kell megcsinálni, de ezeket csak tömegközlekedésen játszom, úgyhogy még több hét múlva lesz csak esetleg meg (ha addig nem unom meg). Egyébként már 2014-ben végigjátszottam a játékot iPaden, és pár éve Androidon is, szóval nem ez volt az első találkozásom vele. Van nála jobb tower defense játék, de valamiért ez a kedvencem.

    PS5-ön végigjátszottam a The Quarry-t, ami iszonyatosan bejött. Összességében az Until Dawn jobban tetszett a sztori miatt, de gameplayre ez sokat egyszerűsödött, ami jól áll neki. Nem mindig kell mindenféle kontrollermechanikát a játékba erőltetni. Emellett lement a The Callisto Protocol, ami az elvárásaimmal szemben menve nagyon tetszett, és ma reggel befejeztem a DLC-t is. Sanszos, hogy nem lesz folytatás, de így is nagyon jó emlék marad a játék.

    Közben öcsém visszatért egy PS4-gyel, így játszottunk egy kis Anthemet, ami neki nem jött be annyira, viszont a The Division első részét lenyomtuk. Régen jobban tetszett nekem, de most rengeteg zavaró dolog volt benne. Ezután belekezdtünk a folytatásba, és az viszont levett minket a lábunkról. Mindent kijavítottak benne, ami nem tetszett az első részben, így könnyen beleszaladt húsz óra játék. A fő sztorit lenyomtuk, a Black Tusk most jelent meg, de nem igazán értjük/érezzük az új world tier upgrade-es mechanikákat, így várjuk, hogy a Warlords of New York DLC akciós legyen, mert huszonakárhány euróért kicsit combos nekünk.

    Közben pörög az új Diablo IV szezon, de csak lightosan, podcast mellett. Az Assassin's Creed Valhallában pont leült a sztori, ezért 160 óra után pihentetem egy kicsit, mielőtt még nagyon unnám a játékot. Továbbra remek résznek találom, de valóban masszív hosszúságú.

    Novemberben még nem tudom pontosan, hogy mihez lesz kedvem. Leszedtem a gépre a Prey-t, valamint a Sniper Elite 5-öt (a The Division 2-ben is mesterlövészkedek, és megjött a kedvem valami erre fókuszáló játékhoz), de még nem kezdtem bele egyikbe sem. Az Alan Wake 2-ről sok jót hallottam, és imádtam az első részt anno, valamint a Controlt is, de valószínűleg a feleségem fogja játszani, én pedig nézem ezúttal. A második részből örülnék egy lemezes változatnak, hátha később kiadnak egyet.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz ldave #112 üzenetére

    Végül minden más fontosabb volt, úgyhogy novemberben kimaradt, de decemberben szeretném elkezdeni.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #106 üzenetére

    És akkor a havi összesítő is.

    2023 november

    Vettem:
    - SteamWorld Quest (iOS)
    - SteamWorld Heist (iOS)
    - Salt and Sacrifice (Switch)
    - The Walking Dead: Saints and Sinners 1-2 (PS5)
    - The Division: Warlords of New York DLC (PS5)
    - Resident Evil: Village (PS5)
    - Resident Evil 5 (PS5)

    Végigjátszottam:
    - Assassin’s Creed: Valhalla (PS5)
    - Resident Evil: Village (PS5 PS2VR)
    - The Division: Warlords of New York DLC (PS5)
    - Resident Evil 5 (PS5)

    Hát, aktív hónap volt. Befejeztem a Valhallát, ami szép volt, jó volt, de a végére azért elég volt. Ettől függetlenül egy nagyon jól sikerült résznek tartom továbbra is. Az öcsémmel befejeztük a The Division 2-t, valamint az akció miatt beugrottunk a Resident Evil 5-be és le is nyomtuk. Nekem ez már a második végigjátszásom volt, de nem emlékeztem arra, hogy ennyire orbitálisan rossz játék volt. Pedig...

    A hónap nagy eseménye az volt, hogy végigjátszottam a Resident Evil Village-et PSVR2-n. Nem szeretem a horror játékokat, úgyhogy ez tőlem nagyon nagy teljesítmény, még akkor is, ha ez a rész inkább akciódúsabb volt. Mindenképp végig fogom még sima módban is játszani, mert a VR változattal kapcsolatban kettős érzéseim vannak, de szerintem majd csak jövőre nézek rá újra.

    Vettem pár kisebb játékot a tömegközlekedésre is, így a melóba járás során felváltva Steamworld Questezek és Salt and Sacrifice-ozok. Egy ideig szerintem el leszek velük.

    Decemberre nagy tervem nincs egyelőre. Talán az előző hsz-emben említett Prey lesz a terítéken, de tervben van a Resident Evil 6 is coop módban, mert azt régen nem fejeztük be. A TWD Saints and Sinners-t is beszereztem, mert PS4-en hiába tetszett, nem tudtam túllépni a VR borzasztó irányításán, viszont VR2-n immár vannak analógok, szóval biztosan sokkal élvezetesebb lesz.

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Wlac #114 üzenetére

    2023 december

    Vettem:
    - Resident Evil 6 (PS5)
    - Mario Kart 8 Deluxe: Booster Course Pass (Switch)
    - The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch)
    - Splatoon 2 (Switch)
    - The Last of Us Part I (PS5)
    - Project Zomboid (Steam)

    Végigjátszottam:
    Resident Evil 6 (PS5)
    Steamworld Quest: The Hand of Gilgamech (iOS)
    Resident Evil: Revelations (PS5)

    Gaming szempontból gyümölcsöző volt az idei utolsó hónap. Megvettem, majd öcsémmel végigjátszottuk a Resident Evil 6-ot. Ugyan az előző hónapban az orbitálisan rossz jelzővel illettem az ötödik részt, de megkövetem magam, az egy nagyon élvezetes remekmű a 6-hoz képest, ami simán benne van az életem legrosszabb öt játéka listámban. Egyelőre elfoglalja mind az öt helyet, de majd agyalok azon, hogy mik mehetnek még oda.

    A játék rossz szájízét egy újabb kooperatív játékkal akartuk lemosni, ezért leszedtük a már korábban megvettem Resident Evil: Revelations-t. A közös játék meghiúsult, mivel a Revelations, mint utólag kiderül, nem támogatja ezt, de ha már le volt szedve a gépre, akkor végigjátszottam. Nekem nagyon bejött, jövőre biztosan ránézek a második részre is.

    És ha már zombik, ma este megvettük öcsémmel a Project Zomboidot. Eddig két óránk ment bele, fogalmunk sincs, hogy mi történik, de határozottan tetszik a játék.

    Switchre ismét beszereztem fizikai példányban a Zeldát, amit pár éve csalódottan hagytam abba. Túl nagy volt a hype és emiatt nagyot csalódtam benne. Ezúttal már bölcsebben álltam neki, ráadásul "melós" játéknak neveztem ki, így a heti pár órában bőven élvezem a shrine takarítást. Ráadásul viszonylag olcsón kaptam mellé egy Splatoon 2-t is, amiről ugyan nem sokat tudok, de a feleségem a Mario Kartban mindig Inkling Girlel szokott menni, ezért ő nagyon örült neki - bár még nem jutott el a kipróbálásig.

    Ezen felül lement még a Steamworld Quest is telefonon, amit csak ajánlani tudok mindenkinek.

    Jövőre a nagy tervem az, hogy csökkentsem az elmúlt három évben felhalmozott backlogot. Amióta írom a játékokat ebbe a topikba, azóta legalább harminc cuccot nem játszottam végig, és bár van köztük olyan, amit tudom, hogy nem is fog, jövőre szeretném, ha mindegyikre lenne egy kipróbálásnyi időm, és ha nem is jönnek be, akkor pár óra játék után lezártnak tekinteni őket. Várjuk a 2024-es topikot, előre is BÚÉK mindenkinek! :)

    szerkesztés: esküszöm tboy, hogy nem a faladban lakok és onnan lopom a játékötleteimet. :D

    [ Szerkesztve ]

    “The wha-"

  • Wlac

    Ármester

    válasz Guitar14 #122 üzenetére

    Szerintem nagyon rossz lett. A hitboxok teljesen rosszak, a gunplay emiatt élvezhetetlen, a közelharc nem működik. Sokszor fogalmad sincs, hogy mit kellene csinálni, csak újra és újra elbukod a küldetést. A játék egyszerűen frusztráló, mert nem működik igazából semmilyen eleme. Csináltam egy videót abból, amit öcsémmel szerencsétlenkedtünk ezzel a résszel. Előre szólok, hogy nem túl PC, és másoknak valószínűleg kevésbé vicces (okkal unlisted a videó), mint nekünk, de talán átjön belőle a frusztráltságunk. Végül fél órás lett a Resi 6 rész a videóban, de 4 órányi is lehetett volna... Ettől függetlenül várjuk, hogy vajon lesz-e remake ebből a részből, mert ezen csak javítani lehet.

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák