Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deske76

    csendes tag

    válasz Fecogame #2 üzenetére

    Ez mind szép és jó volt, akkoriban, azóta sokat változott a feltöltő kártyás terület is, sok változás volt, kivezettek és behoztak újabb és újabb tarifákat/árakat, sajnos itt igazán a beosztás volt a lényeg, vagy választotta valaki a sok beszédet, kevés nettel, vagy kevés beszédet, sok nettel, a kettő együtt nem nagyon volt. Ugye aztán jött az ingyenes Social media, twitter, stb behozatala, ekkor már megérte a feltőltő kártya, mert az adatkeret már nem csökkent ezen tevékenységek közben, nem úgy, mint korábban. Azonban, áprilistól, már újra hasdználódik az adatkeret eme tevékenységek közepette, így már az egyszeri feltőltés száma is meg fog növekedni, hisz a választott adatkeret sajnos hamar el fog fogyni, így viszont már anyagilag, nem éri meg eme választás...

    Szerintem, ezzel akarják az embereket vissza terelni a szolgáltatók a könnyebb ellenőrzések felé... Bár azt mondják, hogy ezt is a csúnya EU-nak köszönhetjük, mert ők fellázadtak a korlátlan net világa miatt...

    A szolgáltatók mindig is csak magukkal törődtek, sohasem az előfizetővel, vagyis abból a szempontból igen, hogy minél több készüléket vigyen ki, magának és családjának, vagy barátainak, abban a hitben, hogy a számára kínált opciókkal a lehető legjobban járt... Pedig NEM! De ezzel, valahogy sohasem törődik, csak akkor kapkod, ha már baj van...

    Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Fecogame #2 üzenetére

    A hat éves cikk kérdéséhez annyit, hogy azért nem ördögtől való a havi számlás módszer sem. Ha megnézi az ember mit vesz és átgondolja mire van szüksége. Annak nyilván nincs értelme valaki havi 20 percet beszél és 1 GB-ot fogyaszt és mégis a drága korlátlan csomagot választja.

    "Na de ki vesz mobil előfizetést?"

    Egyrészt akinél elérhető Telekom Magenta van jó kedvezmény. Kamatmentes részletre lehet készüléket venni. Készülékkedvezmény, kb. 20 ezerrel olcsóbban vettem tőlük legutóbb, mintha Apple viszonteladónál. Amilyen infláció van, jobban jársz két év alatt kifizetni részletekben a telefont, mint most egyben lerakni 180-300 ezer forintot.

    Havi 2-3 ezer forintos kis 0 perc + 3 GB csomagomra kaptam nem is tudom hány éve havi ezer forint kedvezményt. Régi ügyfélként ki lehet fogni ügyintézőt, hogy a váltanál feltöltősre varázsigére azt mondják hirtelen előkerül a pult alól egy olcsóbb havidíjas lehetőség csak neked, csak maradj még hiszen a cégnek a tervezhető havi számlások fontosak.

    Nem számolták a zene streaming adatforgalmát, ami akkor Dominoban nem volt még később talán igen, de mindegy az EU most szüntette meg. Nem kell adategyeztetni, roamingnak utánanézni, egyenleget figyelni, figyelni Domino Most be legyen mindig kapcsolva, nem beszélgetés közben fogy el az egyenleg. A cikkből az is kimaradt, hogy az említett Domino Maraton 4 ezerért 4 GB lehetőség tudtommal egy bővítő volt, tehát alap net kellett hozzá. Úgy emlékszem ezek voltak azok az idők, amikor 200 MB alap net került egy ezresbe.

    Számlásnál a feledékenyek egyszer beállítják a csoportos beszedést. Néhány feature először csak előfizetőknek jött pl. VOLTE, ESIM.

    "Ha aláírsz két év hűséget (elég nagy kötöttség ám!)"

    Ezt az indokot nem értem, hát nincsen tucatnyi szolgáltató hogy pár havonta válts kedvedre mikor melyik jobb. A három nagy közül valahol kell lenni, akkor nem mindegy aláírsz két évet? És amikor olyan van számomra rossz irányba változtattak új díjcsomagokkal, akkor én mosolyogva mondhattam az új ajánlatra hűségben vagy a régi, nekem jobb csomagra. Ha megszűnik egy díjcsomag, a benne lévők még maradhatnak a teljes kivezetésig, ami évek még általában.

Új hozzászólás Aktív témák