Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XharX

    aktív tag

    Sokszor csodálkozom, hogy mennyire nehéz albérletet találni a párommal és a cicánkkal(cicabútorai vannak, oltott, szobatiszta stb.), még úgyis, hogy 250 körül szánunk rá, és mindketten egyetemet végeztünk(én mint beágy fejlesztő, szóval még azt se lehet mondani, hogy diplomás minimálbért keresünk), de aztán még egy ilyen szűrtebb közegben is szembejön, hogy már azért buknánk, mivel fiatal pár vagyunk és benne van egy gyerek "rizikója", vagy épp az az egyszem 4 kilónyi macska fogja tönkretenni azt az egész házat. Hozzá se merem tenni, hogy mesterre járunk munka mellett, mert akkor meg tuti szétbulizzuk a helyet. Viszont legalább meleg nem vagyok, szóval ha én még le is laknám mivel férfi vagyok, legalább párom lányként csak takarít. Ennek fénéyben talán nem is durva, amikor kiköltözéskor 4-6 éves kanapénak a teljes árát akarják rajtam bevasalni, mivel már az nem olyan mint mikor új volt. Akinek nem inge :))

    Csatlakozom a többiekhez, idegennel összeköltözni tényleg necces tud lenni. Lehet épp kifogsz normálisat, de én is jártam úgy, hogy alapvetően egy jó baráti kapcsolat is fenntarthatatlan lett 3 hónap együttélés után. Ilyenkor meg ugye még a legtöbb esetben 9 hónapra fixen alá vagy írva, szóval semmit nem látsz viszont a kaucióból ha elköltözöl.
    Sajnos a tapasztalatim szerint a facebookot nagyon nehéz kikerülni, én is a legjobb albikat akkor találtam mikor az ilyen csoportokba írtam poszot. A legtöbb ilyen albérlet ajánlat amit küldtek, ki se került az ingatlan.com-ra vagy az albérlet.hu-ra.

  • XharX

    aktív tag

    válasz szabonagyur #32 üzenetére

    Az természetesen számomra is érthető, hogy az emberek óvatosak kiadáskor, és meg akarják magukat kímélni a felesleges kiadástól és stressztől. Természetesen az én elmúlt 7 évnyi kaladon ezen a piacon nem reprezentatív, de nagy többségében a magyar albértlet piacon a tuladjok hozzáállása kritikán aluli a szememben. Azt alapvetően én le se sz@rom, hogy ő most adózik ezután vagy sem, szerencsére engem ezért nem vonhatnak felelősség alá. Viszont a legtöbb esetben egy értelmes szerződést nem hajlandóak írni, nem egy albit kellett visszamonadom a szerződés írásakor. A legtöbb esetben csak olyan "apróságok" voltak benne, mint hogy random fel akarnak jönni ellenőrizni a lakást (előzetes bejelentés nélkül), minden költség, beleértve az összes amortizációt a bérlőt terheli, esetleg a felújítási alapot is a bérlő fizeti stb. Kedvencem amikor nem akarják engedni, hogy bejelentsd magad, de a mostani főbérlőm is eljátszotta, hogy azzal, hogy én be vagyok ideiglenes lakcímre ide jelentve, ezzel ő mekkora szívességet tesz nekem :D Az meg aki képes lenne egy értelmes közjegyzőit írni, az is úgy gondolja ez a bérlő költsége egyedül. A facebook csoportokban is azért akad pár olyan hirdetés, hogy csak egyedülállónak adja ki, vagy pl kiköti, hogy nem fogadhat barátokat az albiban WTF?!. Szóval, hogy összefoglaljam, én az eddigi tapasztalatim szerint azt látom, hogy a legtöbb tulaj baromi nem érti mit is jelent az, hogy az ő lakását bérlik, és a legtöbben azt szeretnék, ha maximum a bérlő aludni járna fel, vagy leginkább azt se, csak fizessen neki, és természetesen az ebből bejött összeg az 100% profit kell legyen számára.
    Btw, ugyanitt ha a következő félévben van kiadó lakásod a I./II./V./XI./XII. kerületben, vagy ezekhez közel, van benne mosogatógép, vagy megoldható, és megáll 250-be rezsivel, akkor ne habozz keresni :D A szerződésbe természetesen belefoglalható, hogy bármi nemű kárt tenne a macska, azt kaución felül is állom, de eddig a legnagyobb gond 4 év alatt 20k huf értékben jysk függöny volt.

Új hozzászólás Aktív témák