Új hozzászólás Aktív témák

  • Khaal

    őstag

    válasz Weeman1 #43 üzenetére

    Mindegyik PS2 viszi a PS1-es játékokat is.

    Kicsit bővebben:
    -A PS1-es játékok 90%-a jól fut.
    -Kell egy PS1-es memóriakártya, ha menteni is akarsz.
    -Az egyre újabb kiadásokkal (slim, superslim) egyre gyengült a ps1-es játékok támogatása is, de mint írtam ez kb a játékok 10%-át ha érintette.
    -Bizonyos TV és csatlakozókábal kombinációkkal elképzelhető hogy nem lesz kép. (Az én LG tévém pl. komponens bemeneten nem hajlandó megjeleníteni 240p felbontást, így pl. a ps1-es játékokat sem).
    -Egy átlagos akár csak 32 colos LCD TV-n az alacsony natív felbontás miatt kb okádékul fog kinézni bármi, kompozit kábelt használva meg főleg.

    Saját tapasztalatom szerint a számítógépes emulátor jelenleg a legjobb megoldás ps1 játékok futtatására, pl. egy ilyen kontrollerrel párosítva. Kicsit nagyobb az esély bugokba vagy nem teljesen támogatott játékba futni mint pegy ps2essel, de az egekig tekerhető felbontásnak, teljesen személyre szabható felskálázásnak és filterezésnek köszönhetően mai szemmel is elfogadható látványt kaphatunk akár egy nagyobb kijelzőn is.

    Ennek a gépnek az árából simán kijön egy kontroller plusz össze lehet vásárolni azt a 20 játékot ami ténylegesen is érdekli az embert, persze kell hozzá egy kis szerencse meg utánajárás ezt nem tagadom, plusz nem számoltam a PC árát, de már egy teljesen alap laptop vagy irodai gép is képes emulálni a ps1-et.

Új hozzászólás Aktív témák