Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRRaR1

    őstag

    válasz Uzi74 #34 üzenetére

    Az a baj hogy nagyon nem egyszerű a képlet. Nincs tökéletes válasz és nem fekete vagy fehér az egész. Németországban pl az atomerőművek bezárása miatt szén tüzelésre álltak át. SZÉN TÜZELÉS a nagy fejlett Német o.-ban. 2020 után is, WoW... Alapjában véve két hasonló méretű / tudású elektromos autó legyártása 2x annyira szennyező mint ha sima benzines lenne. Nekem az is a "bajom" hogy szeretek sportosan, tempósan haladni, ami nagyon gyorsan degradálja az akksi pakkot. Megfelelő kommunikáció kellett volna az elejétől. Sok hosszú táv? Diesel. Csak város? Elektromos. Vegyes felhasználás vagy élmény autózás? Benzin vagy Hybrid.

    Nekem megvan a V8 hosszú távra és élményre, középkorú Lexus hybrid a mindennapokra. Használt autó árak miatt drágábban tudom most eladni mint 2 éve vettem, ezért ezt meglépem. EV6 ott van a kijelöltek között ahogy az RX 450h is. 7 év gar, vs. sose romlik el. Hasonló ár, Lexus prémiumabb, minden amihez érsz, a Mark Lewinson hifi az egyik legjobb. Persze kinek mi a preferenciája. Így hogy most már tudok kényelmesen itthon tölteni, jó alternatíva lehet az EV6 is. Csak ritkán kéne máshol rádugni. Viszont nagyobb érték vesztés, de még érvényes garanciával lehetne eladni amikor arra sor kerül... Alszok rá még párat.

  • Somatom

    veterán

    válasz Uzi74 #34 üzenetére

    Ez érdekel. Hogy jön ki München - Bp. -re 2x20 perc? Ulm -ba járok, ami a számításod alapján még egy töltés lenne. Egye fene, elindulnék egy órával hamarabb. De, valóban csak egy órával hamarabb kéne indulnom, vagy ez a töltésidő/hatótáv a kamionok tempójában értendő? Most a szabályokat betartva (GPS 130Km/h, Németország 150) a Bp - Ulm 7-8 óra. Villanyossal ez 8-9 lenne? Erősen kétlem. És akkor még ott van a méret, meg a forma. Egy ilyen csapotthátúba nem férnénk el. Minimum kombi kéne (most egyterűvel járok).

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák