Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz vicze #47 üzenetére

    Ez már a politikai és társadalmi vonulat. Van egy olyan amerikai függetlenségi gondolkodásmód, amely szerint mindenki a saját szerencséjének a kovácsa, nem számíthatsz senkire, csak saját magadra. Azt már a társadalomkutatókra bíznám, hogy ennek hátterét miben keressük, amennyire én ezzel találkoztam és követtem, nincs egyetértés ebben sem.

    A lényeg, hogy egy társadalmi réteg (és amúgy elég morbid módon messze nem csak az übergazdagok tartoznak a halmazba), aki igenis hisz abban, hogy az a fair, ha mindenki gondoskodik magáról, és ha nem engedheted meg magadnak, hogy a gyerekedet jó iskolába írasd, fizesd az eü. biztosításod és a lakhatásodat, akkor egy lúzer vagy. Nagyjából erről szól az amerikai filmek harmada amúgy, mármint arról, hogy márpedig igenis érdemes küzdeni, és igenis mindenkinek elérhető a NAGY AMERIKAI ÁLOM. Mivel pedig ez társadalmi szinten megy, elég durva hatásai vannak a mindennapokra. Kvázi ennek (is) volt köszönhető ugyebár a 2007/2008-as pénzügyi válság (hitellehetőségek kihasználása a saját ház megszerzéséhez).

    Amúgy iszonyatosan összetett dolog ez, mert sok más téren is erre épül rá az amerikai társadalom (hogy egy másik közhellyel jöjjek, ha meggyanúsítanak valamivel, akkor magadnak kell állnod az ügyvédi költségeket még akkor is, ha teljesen ártatlan vagy). Hogy ez most jó vagy rossz, azon lehet vitatkozni, szerintem ne törjünk egyből pálcát felette, az USA-ban ilyen társadalmi helyzet alakult ki. Vannak, akik ezt szeretnék megváltoztatni, és vannak, akik viszont megőrizni szeretnék ezt...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák