Hirdetés

2019. augusztus 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) KTTech

KTTech
(addikt)

Na, most már meg kell nézni közelebbről így DX11-en :)

www.kttech.hu - Huawei Honor Note 8 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#2) kexksz

kexksz
(addikt)

Lehet én vagyok hülye, de semmi egetverő különbséget nem látok.

(#3) eL Geri

eL Geri
(senior tag)

Mondjuk az utolsó képpár tényleg nagyon durva... hogy minden tégla külön domborodjon?! :Y

(#4) myckie2

myckie2
(senior tag)

Nagyon szép a tesszaláció :DD Azt hiszem ilyet még csak tesztelő progikban láthattunk igazán játékokban nemigen :) Csak kár hogy a kártyám only dx10 :D

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

(#5) Brutális eb válasza kexksz (#2) üzenetére

Brutális eb
(addikt)

Nem vagy hülye de szemüveget iratni kellene mert brutális különbségek vannak.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#6) Tibor92

Tibor92
(tag)

Nem lessz rossz :)

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#7) keldorpapa88 válasza kexksz (#2) üzenetére

keldorpapa88
(félisten)

Pedig van...

HD5870-el vajon hogy fog menni? Vagy sürgessem meg a GTX-580-at?:D

(#8) enginev3.0

enginev3.0
(nagyúr)
LOGOUT blog

hűha azért így nem gyenge :Y

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#9) Tomcat

Tomcat
(őstag)

Előrendelés alapján korán hozzájutottam az enyémhez, de még az elején abbahagytam az egészet és letöröltem. Gondoltam foltozgatnak még rajta, meg hírezik a DX11 változat érkezését, majd akkor megint előveszem. Ha igaz, hogy ingyenes lesz a DX11 patch akkor megint teszek egy próbát vele.

Tomcat

(#10) Donqatto válasza kexksz (#2) üzenetére

Donqatto
(csendes tag)

Sztem eddig is élvezhető volt a játék...és enélkül is az maradna:D

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ Itt is van pár pozitív értékeslés!

(#11) jegenye77

jegenye77
(addikt)

És miért nem a megjelenés előtt rakták bele? :F Már rég végigjátszotta az aki akarta.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#12) ollie válasza Tomcat (#9) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Azt hiszem forradalom lenne, ha pénzt kérnének a patch-ért.

(#11) jegenye77: mert nem voltak kész vele

(#2) kexksz: ne viccelj, még kicsiben is rengeteg különbséget látni

[ Szerkesztve ]

(#13) ricsi99 válasza Donqatto (#10) üzenetére

ricsi99
(őstag)

Eröforrás igényre vagyok kiváncsi :D vajh kelle e társ a meglévö gtx460 mellé :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Úgy látszik, gépigény tekintetében a Crysis 2 ismét az előd nyomdokaiba akar lépni. :)
Egyébként számomra (és sokak számára) hiába javítanak esetleg a grafikán, ha egyszer a játékmenet ugyanaz marad...
(Mármint ugyanúgy gagyi az első részhez képest.... :((( )

(#15) Gude

Gude
(senior tag)

Látok némi különbséget,de nem estem tőle hasra :N

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#16) kexksz válasza ricsi99 (#13) üzenetére

kexksz
(addikt)

GTX460-al 30-40 FPSsel megy DX9 highon, szóval gyanítom, hogy igen.

(#17) Tomcat válasza ollie (#12) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Nem lepne meg tőlük egy ilyen lépés sem.

Tomcat

(#18) Tibor92 válasza kexksz (#16) üzenetére

Tibor92
(tag)

megy az többel is egy jó konfig melett :)

(#19) jegenye77 válasza ollie (#12) üzenetére

jegenye77
(addikt)

Akkor minek adnak ki félig kész játékot? :F
Most meg büszkék,hogy lesz DX11!Hurrá!Én is örülök. :C

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#20) #41133696 válasza Brutális eb (#5) üzenetére

(törölt tag)

:DDD

(#21) Abu85 válasza keldorpapa88 (#7) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Ha maximum grafikát akarsz, akkor GTX 590-et sürgess. Ez az NV tanácsa, nem az enyém. :D
Egyébként annyit tudok biztosra, hogy Tessellation pack nélkül nagyon jól játszható egy GTX 570/580-on (maxon persze :) ).

Ha egy GPU-val gondolkodsz, akkor igazán jól csak next gen hardveren fog menni.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#22) buzus

buzus
(aktív tag)

Na, megjött a Crysis the benchmark is. A Crytek most megmutatja hogy lehet diavetítést csinálni dx11 el. Aki akarta szerintem már kivitte, unalmas hulladék, de a grafika majd biztos kárpótol?!

(#23) ollie válasza jegenye77 (#19) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Teljesen kész volt a játék. Nehogy már attól függjön, hogy mennyire kész egy játék, hogy van-e benne DX11.

(#24) InHell

InHell
(senior tag)

Azért az pozitív, hogy egyáltalán még foglalkoztak a fejlesztéssel, és lehetőségünk lesz dx11-ben is játszani.

< béna duma helye >

(#25) Tibor92 válasza InHell (#24) üzenetére

Tibor92
(tag)

Teljesen jogos az állításod !

(#26) glspeter1

glspeter1
(őstag)

Ha érdekel valakit az 1.9-es patch, ami szerintem 2.2 lesz a megjelenés napján :D . Ami várhatón (Crytek gondolkodás szerint) Július 1.-ém jelenik majd meg.

[link]

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#27) buzus válasza InHell (#24) üzenetére

buzus
(aktív tag)

Igazad van. Kedves tőlük hogy egy Dx11 el hírdetett és eladott, dx10 el kiadott játékhoz 3 hónap után kidobnak egy patchet :)

(#28) Abu85 válasza buzus (#27) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Ne elégedetlenkedj. Ha a Crysis 2 nem hozza az előd színvonalát, akkor legalább a grafikáját hozza már. ;]

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#29) buzus válasza Abu85 (#28) üzenetére

buzus
(aktív tag)

Igazad van, sajnálom ;]

(#30) TomBennet

TomBennet
(tag)

A legjobb grafikájú játék a piacon ha van rajta dx11, ha nincs. (Egyébként szerintem maga a játék is jó)

(#31) AssAssynn

AssAssynn
(senior tag)

Annyira nem nagy szám, de a falból kiálló téglák tetszenek (utolsó kép).

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#32) antikomcsi válasza buzus (#27) üzenetére

antikomcsi
(veterán)

DX10-es crysis 2? Hol?

(#33) buzus válasza antikomcsi (#32) üzenetére

buzus
(aktív tag)

Bocsi, 9. Mit változtat a hszem lényegén?

(#34) deter

deter
(aktív tag)

Most majd megint lehet sírni... Ahogy olvasom, néhányan már el is kezdték. És még milyen sírás lesz, amikor majd jujuwarez edisönre felrakva a modokat még fagyni is fog a játék... Sok idióta azt sem tudja miért nyavalyog, csak beáll a sorba bééééégetni...

(#35) Silenzio

Silenzio
(addikt)

Nem rossz. Semmi extra, dehát ezt tudja a dx11. Épp ezt. :) Azért remélem, egy 560-ason a relative kis monitoromon is el fog menni (1440*900). Mert akkor 5850 helyett inkább a mellett döntök majd...

(#36) D1Rect

D1Rect
(félisten)

:DDD
Most lehet megint visszavásárolni az 580-akat. :))
Nem kellett volna eladni, hinni kellett volna a Crytek-nek. =)

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#37) Manbal válasza Silenzio (#35) üzenetére

Manbal
(senior tag)

Nemár ez űberlol... semmi extra? :D ezek a tipikus olyan emberek akik bevésték a fejükbe hogy a DX11 is csak olyan mint a DX10, azaz semmi látványos plusz. :) ezeddig nem nagyon használták a DX11et fullban, de ez a patch, meg majd a battlefield 3 megmutatja neked, meg még pár vak embernek hogy milyenek is az igazi DX11es effektek. ezen már igazán kár vitázni! :C

(#38) Tomcat válasza InHell (#24) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Szerintem ez a saját érdekük is. Nem azt kaptuk amit vártunk amiért kapot is a cég rendesen. Gondolom ezzel most próbálják némileg kiköszörülni a csorbát.

Tomcat

(#39) ProEvoFan

ProEvoFan
(veterán)

Vááá, mennyivel szebb:)Remélem az AMD Radeon videó kártyákkal sem lesz probléma a futtatás.Ez ugye most nvidia által támogatott patch.

PSN ID: ProEvoFan_hun

(#40) dkface

dkface
(aktív tag)

a tesszeláció elhozza a forradalmat a terepmegjelenítésben egészen brutális ahogy minden tereptárgy kiemelkedik , ez már valóban közelít a fotorealisztikus megjelenítéshez

(#41) D1Rect válasza Tomcat (#38) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Nem. Kifizette az nVidia a kesst, ők is csinálták.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#42) Abu85 válasza Tomcat (#38) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

A csorbát ezzel már nem köszörülik ki. A Crysis első része 10 hét alatt az EMEAA piacokon ~400k-t jegyzet. A Crysis 2-nél ez az eredmény ~120k. Nagyon messze vannak az előd sikerétől.
Persze biztos nem a grafika volt a hunyó ebben, sokkal inkább meg kellett volna tartani a Crysis nyerő játékelemeit, és nem kellett volna COD klónt csinálni belőle.
Manapság sajnos mindenki azt hiszi, hogy ha lemásolják a COD-ot, akkor az nyerő, de ez baromság. :( A COD játékmenetét csak a COD tudja eladni. Sokkal jobb lenne egyedit alkotni, és akkor a siker sem marad el. Ez kétszer sikerült a Cryteknek. Persze tudom, hogy a COD eladásai félelmetesek, és mindenki ilyet akar látni, de eddig egy klónnak sem sikerült maradandót alkotnia. Talán nem véletlenül. :U

[ Szerkesztve ]

(#43) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

Érdeks, hogy van bátorságuk a tesszellációt a talajra is megvalósítani. Nem játszottam még a Cry2-vel, de ha a karakternek meg van rajzolva a lába, akkor nem fog belesüppedni a tesszellált felületbe? (ha nincs megrajzolva, akkor érthető a dolog).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44) Abu85 válasza Dr. Romano (#43) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Az általános talajra nem tesszelláció van, hanem POM, ez volt az eredei Crysis-ben. A törmelékes talajra van tesszellálás. Arra természetesen igaz lesz, hogy ha rajta áll a karakter, akkor elnyeli a bokáját, de ez a DX11 futószalagjának hibája, nem a motoré. Ez amúgy igaz mindenre, például ha hozzáérsz a falhoz, akkor belesüppedhetsz. Nagy koponya volt a Microsoftnál, aki úgy döntött, hogy a Xenos tesszellátort logikailag a vertex shader mögé érdemes helyezni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) Dr. Romano válasza Abu85 (#44) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Köszi az infót :)
A POM az milyen eljárás?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46) Abu85 válasza Dr. Romano (#45) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Parallax Occlusion Mapping. Egyfajta felületi torzítás, ami pár extra térkép alapján megváltoztatja a felület normáljait, hogy érdesnek tűnjön, a többi hasonló megvalósítással szemben az az előnye, hogy a megvilágítás a POM shaderen belül is működik (értsd lesz árnyéka a virtuális buckának). Maga az érdesség azonban csak látszat, vagyis geometriailag nem történik változás, csupán virtuálisan látszik az eredmény. Az effekttel kapcsolatban hátrányos, hogy a POM shaderen nem működik az anizotrópikus szűrés. Ha a Crytek nem írt egyéni LOD-utasításokat a motorba egy speciális szűrés érdekében, akkor sajnos választani kell a DX11 POM és az anizó szűrés között.

[ Szerkesztve ]

(#47) Alastair'

Alastair'
(nagyúr)

Én már nem is hittem benne, hogy lesz DX11-es patch, egy humbugnak gondoltam az egészet. De most már kíváncsivá tett nagyon.

Alister from Hell

(#48) huskydog17

huskydog17
(addikt)

Itt a részletes lista, valamint egy videó is, ahol demonstrálják a DX11 mód néhány képességét.

60fps gameplay videók: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#49) Cyberpunk

Cyberpunk
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Aszem felrakom újra :K Eleve így kellett volna megjelennie.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) Silenzio válasza Manbal (#37) üzenetére

Silenzio
(addikt)

1. Az öreganyád térdekalácsát vakozd le, te nyomi. Most bizonyára azt hiszed, megmondtad a frankót. Hát nem nagyon.
2. A dx11-nek semmi köze a dx10-hez, inkább a dx9-ből indultak ki, és visszafelé kompatibilissá tették.
3. Azt a pár plusz effektet, amit tud, dx9-en is meg lehetne éppenséggel valósítani, más kérdés, hogy nem volna gazdaságos a motor.
4. A tesszeláció még mindig zsákutca, 4x nagyobb számítási kapacitást igényelHET egy művelethez, mint az indokolt lenne, továbbá pontatlan, ezért a tárgyak közti interakciót megjeleníteni alkalmatlan. Ennyi erővel meg prerenderelt is lehetne, mert nem lehet interaktív.

Mielőtt beszólsz, javasolnék egy gyorstalpalót 3d apik terén, vagy legalább egy wiki böngészést.

A Battlefield 3 meg bizonyára nagyon szép lesz. :U Jósolni én is tudok, pláne, hogy mást nem is lehet, mivel szinte kizárólag konzolos gameplayekkel van tele a net.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.