Új hozzászólás Aktív témák

  • paljani

    aktív tag

    válasz Egon #198 üzenetére

    Bocsánat, biztos elkerülte valami a figyelmem. Mi is a "lényeg" pontosan?

  • Egon

    nagyúr

    válasz paljani #201 üzenetére

    Mondjuk a 170-es háesz, amire nyilván véletlenül nem válaszoltál... :U
    Dióhéjban: nincs elég frekvencia a Digi birtokában jelen pillanatban ahhoz, hogy országos lefedettséget biztosítson. Most lehetett volna. Ha hagyták volna indulni. De nem hagyták. Nyilván véletlenül.
    Folyamatosan azért ostorozod a Digit, hogy miért nem halad a mobilszolgáltatás bevezetésével, pedig rém egyszerű: tyúk és tojás esete. Egyrészt egy csomó pénz, idő és engedélyezési eljárás új tornyokat építeni, a Digi pedig nem a legtőkeerősebb szolgáltató. Másrészt ha nincs freki, amin szolgáltatnak, ráadásul - licit révén - a megszerzése sem triviális, akkor miért is építsenek tornyokat?!? Nyilvánvaló még egy féllaikus számára is, hogy akkor érdemes nagyobb összeget invesztálni egy leendő szolgáltatásba, ha legalább az elvi lehetőség adott arra, hogy az a szolgáltatás nyújtható...
    Egyébként meg európai összehasonlításban rendkívül drága a magyar mobilnet, ami a spanod, Aweriot szerint a forint gyengeségével magyarázható - ezen hangosan felröhögtem, tekintettel arra, hogy a béreket forintban fizetik kis hazánkban, márpedig a bérek egy jelentős tétel a szolgáltatói költségoldalon. Semmi (pl. domborzati viszonyok) nem indokolja az árazást, kizárólag az, hogy oligopólium és kartellezés folyik, a hatóság lelkes asszisztálásával. Ebbe rondított volna bele a Digi (legalábbis a vezetékes árazásuk alapján erre jó esély lett volna), ezt akadályozta meg a hatóság, meglehetősen megkérdőjelezhető eszközökkel.
    Írtad korábban, hogy majd biztos az előfizetőkön veri (verné) le a Digi a milliárdos fejlesztési tételeket - ez is egy rossz vicc. Ha adott csomagot mondjuk 5K-ért ad a Tré meg a Telenor és/vagy a Voda, a Digi meg 6K-ért árulná, szerinted ki menne hozzájuk előfizetőnek? :U És ez csak egy a sok m*rhaság közül, amit ide bevéstél... :C :W

    Egyébként itt egy jó írás a témában, csak hogy okulj: [link]

    Részlet a fenti cikkből:

    Az mindenesetre aligha lehet kérdéses, hogy a fapados modellben gondolkodó szolgáltató a tesztidőszak leteltét követően is jóval az átlagos piaci árak alatt kínálja majd a mobilelőfizetést, ami rettenetesen fájni fog a teljesen eltérő körülményekre berendezkedő versenytársaknak.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • vicze

    félisten

    válasz Komplikato #195 üzenetére

    Beszéljünk róla, főleg hogy 100%-osan nyilvános a tulajdonosi köre. Egészen mellesleg Petr Kellner 98.93%-ban a tulajdonosa. De mesélj nyugodtan... :U

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Noxy #20 üzenetére

    Pont ez az átalány lényege, ezért oszlik el sokfelé és tartható alacsonyan az üresadathordozó-jogdíj.

    És pont nem a virágbolti letöltést célozza, mert az torrenten de iure szabálytalan, még ha jelenleg szemet is hunynak felette.

    Magyarországon persze mindenki torrentezni akar és egyben sír mint egy fürdősk..rva a jogdíj miatt.

    Egy kissé gyomorforgató.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Egon

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #204 üzenetére

    Ebben sok igazság vagyon, ugyanakkor azt nem fejtetted ki, hogy vajh' mi a francra jó a k...amagas ÁFA... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz janeszgol #125 üzenetére

    Azóta, mivel komoly igény mutatkozott rá, megszületett a Siratóasszonyok topikja is. Talán azt kellett volna emlegetnem, ide jobban beilleszthető. ;]

    Amúgy direkt öröm, hogy a hozzászólások majd 10%-a azért legalább az indító írással kapcsolatos. Annyit a látóasszonyok nevében megemlítenék, hogy látható volt már anno is, hogy nincs itt semmi látnivaló. Úgy őszintén, az a pár éve megvett 10mHz vagy mi, az mire engedett következtetni? Azon kívül persze, hogy az semmire nem jó. Tehát akkor nem volt semmi, most sincs semmi és a jövőben sem lesz semmi. A valami az az, hogy ezek a galád tények. Mosolyogtató olvasni, hogy sokan évtizedekkel ezelőtti helyzeteket hoznak ide, hogy akkor mi volt meg mennyibe került.

    Sajnálgatjuk magunkat, hogy nem lesz fillérekért vagy inkább nulla forintért fasza hang meg adat előfizetésünk? Meg, hogy a galád T meg anyámkínja mocsokmódon hogy levitte az árait, de miért nem viszi az is nulla forintra le!

    És nem értjük azt sem, amit Aweriot kolléga próbált többször megértetni, hogy OK, leviszi a díjakat a T is meg a többi, de akkor lesz 4 fapados szolgáltató, azt meg ki szeretné? Én qrvára nem. Sok nyugati országban van olcsó szolgáltatás, az húdefasza már, de a Telekom topikba meg azt olvasom, hogy most miért korlátozza mégis a szemét szolgáltató a p2p-t!? Mert a barom mobilneten akarna éjjel nappa 8K tartalmat streamelni meg torrentezni is persze ezerrel. De ingyér legyen ám ez is, ja, ennek a fejlesztési kültségét ki a nagynéném térgykalácsa dobja össze amúgy?

    No de nem is mennék részletesebben bele, elvégre a látóasszonyok csak látnak, nem szagértők. :R

  • vicze

    félisten

    válasz Egon #205 üzenetére

    Az ÁFA arra jó, hogy segítse fizetni a(z) egészségügyi dol... stadionok építését.

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #206 üzenetére

    Azóta, mivel komoly igény mutatkozott rá, megszületett a Siratóasszonyok topikja is. Talán azt kellett volna emlegetnem, ide jobban beilleszthető. ;]

    Tök jó, hogy ezt a saját magad nyitott, meglehetősen felesleges és gagyi, nagyjából senkit sem érdeklő topicot már másodszor reklámozod itt, még offba sem téve a hozzászólást.

    Amúgy direkt öröm, hogy a hozzászólások majd 10%-a azért legalább az indító írással kapcsolatos

    Mindez a siratóasszonyos offolás fényében különösen bájos... :C

    Annyit a látóasszonyok nevében megemlítenék, hogy látható volt már anno is, hogy nincs itt semmi látnivaló. Úgy őszintén, az a pár éve megvett 10mHz vagy mi, az mire engedett következtetni? Azon kívül persze, hogy az semmire nem jó. Tehát akkor nem volt semmi, most sincs semmi és a jövőben sem lesz semmi. A valami az az, hogy ezek a galád tények.

    Igen, ezek a tények - mivel a hatóság eléggé el nem ítélhető módon kizárta a Digit, ráadásul azt sem vette figyelembe, hogy a Digi ezt a döntést bíróságon támadta meg, tehát a minimum az lett volna, hogy megvárják a döntést. Ezért háborog (joggal) a Digi, erről szól(na) a topic. Jóreggelt... :U

    Sajnálgatjuk magunkat, hogy nem lesz fillérekért vagy inkább nulla forintért fasza hang meg adat előfizetésünk?

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait... :U

    És nem értjük azt sem, amit Aweriot kolléga próbált többször megértetni, hogy OK, leviszi a díjakat a T is meg a többi, de akkor lesz 4 fapados szolgáltató, azt meg ki szeretné? Én qrvára nem.

    Jah, persze, igazad van, hiszen a vezetékes fronton is ez történt: a Digi színrelépésével lett 3 fapados szolgáltató ugyebár... Oh wait... :U :W

    Menj csak bele részletesebben: érdekelne, hogy az eddigieket sikerül-e felül (alul...) múlnod... :C

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • joey04

    titán

    válasz gippazoid #188 üzenetére

    mondta valaki, hogy máshol minden tökéletes?

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Pete55555

    addikt

    tárgyában kiírt árverési eljárás eredményéről.

    Átverési eljárást olvastam... :DDD

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #208 üzenetére

    senkit sem érdeklő topicot már másodszor reklámozod itt, még offba sem téve a hozzászólást.

    Már itt buktad, mivel nem másodszor. Egyszer az egyiket, utána a másikat. De jó a javaslatod, hogy miért nem tettem offba a hsz-emet. Mivel az is csak egy vélemény volt, mint a tied, Te miért nem teszed offba? Ja, hogy mivel Te szakkomolysággal írkálsz blődségeket, akkor az nem off. Értem! :R

    Sajnos nem tudsz eljutni odáig, hogy miről szól az írás, csak jössz ezzel a sületlenséggel, hogy:

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait..

    Ezt szeretem, mikor ilyen nagyokat mond valaki, de ugye mivel semmit nem jelent, így ezzel nincs értelme vitatkozni sem. :DDD

    Meg azzal sincs értelme vitatkozni, aki csak izomból nyomja a saját hitelméletét és más meg kussoljon mert hülyeséget beszél.

    Nekem is régóta Digis kábelem van, teszt SIM-em is van, telóban elfér, használhatósága nulla sajnos, mivel kültéri lefedettség akkor érne valamit, ha Budapesten is csak annyi épület lenne, mint azokon a legelőkön, ahol még a birka is streamen látja a pulikutyát csak. Persze van sok olyan épület, ahol van net, de én inkább fizetek kicsit többet, hogy mindenütt 100% bizonyossággal tudjam is használni. A filléres is jó másodSIM-nek, no de könyörgöm, mit akartok ti? Olcsó megbízhatatlan mobilszolgáltatást? OK, de hadd legyen már akkor minőségi is, ha valaki inkább azt szeretné, ne legyen mind a a 4 legelőnetszolgáltatás.

    Ez az Európa legdrágábbja szöveg azért is fura, mert pár hete csak lustaságból halogatom, hogy átviszek mindent Magenta1-be, vagy nem mindent, de amit szerintem nem nagyon tudnál értelmezni, az az, hogy árban ugyanott lennék, csak éppen rugalmasabb az egész.

    Ha olyan lennék, mint ti, sírnék én is, hogy miért fizetek ár/értékarányban 10x annyit, mint a giganetesek!?

    Szerintem ne válaszolj, úgysem hiszem, hogy átment, amit írtam. Inkább nyomasd a többieknek, én meg csinálok az ilyen tudományos PHdé-zseniknek is egy topikot! ;]

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait...

    Ide még hiányzik a lényeg! Ne fizesd! Na? Látod milyen egyszerű ez? Senki nem kényszerít vagy igen? :D

    (ó jaj, most olvasom, hogy azt sem érted, mire való a magas ÁFA......akkor én hiába bonyolítom itt az életed ennél jóval magasabbröptű témával) bocsi utólag is.

    Figyelj, mivel Te is Egon vagy, picit gondolkodhatnál kevésbé mereven, na mit szólsz hozzá? :N

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #211 üzenetére

    Már itt buktad, mivel nem másodszor. Egyszer az egyiket, utána a másikat.

    Jah, hogy két gagyi, senkit sem érdeklő topicod is van, az más... :C

    De jó a javaslatod, hogy miért nem tettem offba a hsz-emet. Mivel az is csak egy vélemény volt, mint a tied, Te miért nem teszed offba? Ja, hogy mivel Te szakkomolysággal írkálsz blődségeket, akkor az nem off. Értem

    Én legalább érintettem az eredeti témát, ami rólad nem volt elmondható, legalábbis az első háeszedben semmiképp.

    Sajnos nem tudsz eljutni odáig, hogy miről szól az írás, csak jössz ezzel a sületlenséggel, hogy:

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait..

    Ha sületlenség, akkor cáfold, várom a linkeket, hogy ez nem így van. Egyébként láthatólag neked nem jött át, hogy miről szól az írás, ez világosan kiderül a folytatásból.

    Ezt szeretem, mikor ilyen nagyokat mond valaki, de ugye mivel semmit nem jelent, így ezzel nincs értelme vitatkozni sem. :DDD

    Az, hogy konkrétan Európa egyik legdrágább mobil díjait fizetjük, ne jelentene semmit? LOL. A valóság az, hogy a tényekkel nem tudsz vitatkozni, nem csoda, hogy meg sem próbálod. :C

    Meg azzal sincs értelme vitatkozni, aki csak izomból nyomja a saját hitelméletét és más meg kussoljon mert hülyeséget beszél.

    Tényekről írtam, nem "hitelméletről".

    Nekem is régóta Digis kábelem van, teszt SIM-em is van, telóban elfér, használhatósága nulla sajnos, mivel kültéri lefedettség akkor érne valamit, ha Budapesten is csak annyi épület lenne, mint azokon a legelőkön, ahol még a birka is streamen látja a pulikutyát csak. Persze van sok olyan épület, ahol van net, de én inkább fizetek kicsit többet, hogy mindenütt 100% bizonyossággal tudjam is használni.

    Ember, olvasd már el a 202-es háeszt. és az abban szereplő linket. Lassan írom, hátha átjön: pont azért nincs lefedettség, mert a Diginek nincs elég frekisávja, és ez az aukció, amiről kizárták őket, pont az esély lett volna arra, hogy ez MEGVÁLTOZZON. Remélem így már átjött valami... :U

    A filléres is jó másodSIM-nek, no de könyörgöm, mit akartok ti? Olcsó megbízhatatlan mobilszolgáltatást? OK, de hadd legyen már akkor minőségi is, ha valaki inkább azt szeretné, ne legyen mind a a 4 legelőnetszolgáltatás.

    Ember, az iróniát sem tudtad értelmezni az előző háeszemben, leírom akkor világosan. A vezetékes vonalon sem az lett, hogy a Digi színrelépésével lett 3 fapados szolgáltató, hanem az lett, hogy pl. többletszolgáltatásokat nyújtanak a drágábbak plusz pénzért (mondjuk a műsorok rögzítésének lehetőségét). Ergo ezen aggódni minimum megmosolyogtató.

    Ez az Európa legdrágábbja szöveg azért is fura, mert pár hete csak lustaságból halogatom, hogy átviszek mindent Magenta1-be, vagy nem mindent, de amit szerintem nem nagyon tudnál értelmezni, az az, hogy árban ugyanott lennék, csak éppen rugalmasabb az egész.

    Ha olyan lennék, mint ti, sírnék én is, hogy miért fizetek ár/értékarányban 10x annyit, mint a giganetesek!?

    Ennek túl sok köze nincs az alap témához, ugyanakkor szerintem te sem tudod megmondani, hogy mire is akartál kilyukadni (az utolsó mondattal főleg).

    Szerintem ne válaszolj, úgysem hiszem, hogy átment, amit írtam. Inkább nyomasd a többieknek, én meg csinálok az ilyen tudományos PHdé-zseniknek is egy topikot! ;]

    Igen, érzed, hogy nulla érved van.

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait...

    Ide még hiányzik a lényeg! Ne fizesd! Na? Látod milyen egyszerű ez? Senki nem kényszerít vagy igen? :D

    Egyrészt elég cinikus hozzáállás a mai világban, hogy egy alapszolgáltatásnak tekinthető, de amúgy kartellezve meglehetősen túlárazott szolgáltatást ne vegyek igénybe, ha "nem tetszik", de hát az előzmények után nem is vártam többet... ;] Egyébként én nem is veszem igénybe tulajdonképpen: a céges korlátlan telefon + 7 giga net nekem bőőőven elég.. :P Azt a párezer forintot, amibe pedig a privát számom fenntartása éves szinten kerül, nem igazán sajnálom. Viszont a családtagjaim által fizetett összeg is kiveri a biztosítékot.

    (ó jaj, most olvasom, hogy azt sem érted, mire való a magas ÁFA......akkor én hiába bonyolítom itt az életed ennél jóval magasabbröptá témával) bocsi utólag is.

    Oké, várom a magasröptű magyarázatot, hogy miért is jó a 27%-os ÁFA: hajrá... :C

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Sgr_A

    addikt

    válasz ubyegon2 #211 üzenetére

    Akkor a munkahelyeket alapul véve a digi egy filléres minőségi szolgáltató, a voda meg egy drága megbízhatatlan Bp 16. Ker

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #212 üzenetére

    Nem, pusztán nem szeretnénk fizetni Európa egyik legdrágább mobil díjait..

    Ha sületlenség, akkor cáfold, várom a linkeket, hogy ez nem így van.

    Na várjunk picit! Te kijelentesz valamit és nem támasztod alá linkekkel, csak kijelented, hogy ez tény. Ahogy linkekkel is alátámasztod, hozom én is a linkeket, bár igazad van, egy ilyen jelzős szerkezettel nem sok mindent lehet kezdeni: egyik legdrágább

    Én meg azt mondom, az egyik legolcsóbb! Na? :P

    Mindegy, szóval ha nem tudod, most leírom, az úgy nem korrekt, ha állítasz valami megfoghatatlan dolgot és ennek cáfolátára már linket követelsz. Amíg ennyire alapszintet nélkülöző vitakultúrával bírsz, sajnos nem tudunk tovább menni a témában.

    Szóval Te indítottál egy állítással, lássuk a linkeket. Köszönöm előre is, szerintem ez sokakat érdekelne. :R

  • redgreg

    tag

    válasz nonsen5e #191 üzenetére

    Na de pont erről beszélek, ahol nincs verseny, vagy úgy van verseny ahogy a digi versenyzik ott minőség sincs. Ezzel szemben lehet hogy drága a magyar mobilszolgáltatás, de világviszonylatban toppos. És arányaiban folyton megy le az ára. Szóval mint mondtam ez egy vélemény, de inkább legyen az, hogy 10 év múlva is a világ egyik legjobb, bár abszolút számokban drága szolgáltatását kapom, mint hogy olcson, de ha elhagyom a nagyvárosokat semmit se kapok irányba menjünk el.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Sgr_A #213 üzenetére

    Ezek szerint a 16. kerben ez pontosan így van. 6. kerületben meg nulla épületen belül a digi. Voda-t nem ismerem. De nem is ez a lényeg, hanem éppen az, hogy hol van, hol nincs. Kültéren más a helyzet, ahol kék a térképen a lefedettség, de sajnos Budapest belső kerületeiben viszonylag sokan töltenek el időt épületekben.

    Azt meg nálam sokkal okosabbak tudják bizonyítani, ha a Digi megnyeri, amire szüksége van és további 100 mrd-okat beleöl, valóban fapados áron fog-e szolgáltatni és ha igen, az kinek lesz jó? Már elhangzottak persze ezzel kapcsolatban észérvek, hogy fapados árakkal nem lehet minőséget szolgáltatni, de ez talán túl bonyolult volt így......(nem direktbe neked írom ezt)

    (most off-ba teszem, hogy félnévrokonom novellisztikus hsz-e jobban érvényesüljön, de legalábbis a mérete miatt domináns lehessen)

  • nuke7

    veterán

    válasz ubyegon2 #211 üzenetére

    te politikusnak készülsz?! :Y
    (van a forumon pár ilyen ember, akinek fáj "egyenesen" írni... :K - nyissatok politikai kommunikáció topikot, szívesen benézek néha... ;) )

    A nagyokat mondásról pedig 2019-es EUs felmérés a mobile broadband (mobilinternet) árakról:

    "Persze van sok olyan épület, ahol van net, de én inkább fizetek kicsit többet, hogy mindenütt 100% bizonyossággal tudjam is használni. A filléres is jó másodSIM-nek, no de könyörgöm, mit akartok ti? Olcsó megbízhatatlan mobilszolgáltatást? OK, de hadd legyen már akkor minőségi is, ha valaki inkább azt szeretné, ne legyen mind a a 4 legelőnetszolgáltatás."
    ez meg mi akar lenni? :F

    Ki beszél itt megbízhatatlan szolgáltatásról? A neted szar? Ha nem, akkor nem jellemző a DIGI-re a rossz szolgáltatási színvonal, szóval azért, mert egy teszt üzem nem megbízható, mert nincs elég sávszél, te rögtön azt gondolod, hogy a rendes szolgáltatás is, tornyokkal meg sávszéllel szar lesz... miért? :F
    A másik meg annyit fizetsz amennyit szeretnél, HA LENNE VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉG A PIACON. De a DIGI kizárásával pont az nincs, hogy valaki fapados, olcsó szolgáltatást választhasson magának, ami működik országszerte - mert nem kap frekvenciát, nem tud kiépíteni hálózatot.


    És amúgy én nem fizetném eu egyik legdrágább mobilnetét, de nincs választásom, mert nincs olcsóbb szolgáltató... Ez neked bonyolult..? :F

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • paljani

    aktív tag

    válasz Egon #202 üzenetére

    Látom benned is egy újabb fotelszakértőt tisztelhetek (ténymegállapításnak és nem sértésnek szánom). Az iparágban, sőt a sajtóban is közös álláspont volt az elmúlt 5 évben, hogy nem kívánnak annyit beletenni, hogy érdemi konkurenciát állítsanak az inkumbens szolgáltatóknak. A Voda is infrabérletből indult de komolyan gondolták a honi piacot és tettek is bele elég pénzt. Diginél ilyenről szó se volt soha...

    Kíváncsi vagyok milyen “eredeti” ötletet tudsz még beletenni a témába, nem lesz könnyű dolgod, mert az összes felszínes baromságot ellőték már a itt “képzett” kommenthuszárok.

  • Egon

    nagyúr

    válasz paljani #218 üzenetére

    Értem, elfogytak az érvek, a hwsw hazudik a cikkben.
    Ha így van, hogy állítod, akkor miért akadályozta meg a TeleNER, hogy a Digi indulhasson? Érdemi konkurenciát nem jelentett volna. Másrészt a tizensok háeszedben ezt eddig miért nem említetted?

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #214 üzenetére

    Megkaptad a linket mástól, itt az ideje hogy reagálja vastagbetűs részre, illetve cáfold a hwsw cikket. Ja meg hogy megmagyarázd a világbajnok áfát.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz nuke7 #217 üzenetére

    te politikusnak készülsz?!

    Nem rossz ötlet, segíthetnél, ha már ilyen jól felismered a tehetséget, gondolom profilodba vág. Amúgy lehet az is, hogy valamit nem értettél meg elsőre, emiatt mondod, amit mondasz. Sebaj. ;)

    Az a térkép elég érdekes, mivel Németországnál relatív olcsónak írja a mobilnetet, míg nálunk drágának?

    Utóbbi két évben napokig kutattam, milyen német mobilnetet is vásároljak, kevés giga is iszonyú drága, de ezt itt is írta már egy kinn élő fórumtársunk. Bocs, de attől, hogy színes képekkel jelensz meg, sokak számára ugyan meggyőzőnek bizonyulhatsz, de mindig vannak, akik sajnos látják, hogy teljesen blőd az egész. Nem a Te hibád, félre ne érts. :N Mindenképp haladás, hogy legalább már szép színes ábrák is vannak, nem csak az ún. tények.

    Innentől kezdve minden, amit az EU legdrágább netszolgáltatásáról írtok, gyakorlatilag értelmetlen.

    (#220) Egon

    Ezt az ÁFÁ-s témát nem én indítottam, legfeljebb arra világítottam rá, hogy azt sem érted. Majd elmagyarázza neked akivel erről diskurzust folytattál.

    Megkaptad a linket mástól

    Igen, sajnos, de mint reagáltam is imént, kicsit értékelhetelen a térkép.

    illetve cáfold a hwsw cikket

    Dehogy cáfolom én, annyira nem is érdekel meg nem is értek hozzá, itt reflektáltam pár zseniális hsz-re, de láthatóan ragaszkodtok téves információkhoz, mint ez a térkép is, így értelmetlen nyúzni ezt tovább. Sőt, mondjuk ki nyíltan, komolytalan is ez így. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #221 üzenetére

    Aha, persze.
    [link] [link] [link]

    Az első link pont arról szól, hogy nálunk és a németeknél a legdrágább a net. Az a közös a linkekben (a korábbiakban is), hogy Magyarország mindig a legdrágábbak között szerepel, akármilyen összehasonlításban... :U
    Egyébként az utolsó mondatod helyett nyugodtan lehet ám cáfolni linkekkel, ha már tőlem azt vártad, hogy linkeljek... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz paljani #218 üzenetére

    Egyébként minimum érdekes, hogy ilyen jól ismered a Digi üzleti terveit... :U Linkelhetnél pár cikket a sajtóból, ami igazolja azt, hogy "nem kívánnak annyit beletenni, hogy érdemi konkurenciát állítsanak az inkumbens szolgáltatóknak". Én linkeltem egy hwsw-s cikket, abból pont nem ez jön le, tehát az máris megdőlt, hogy "közös álláspont" volt az állításod a sajtóban... :U
    Jah, és nem csak neked, de ajánlom figyelmedbe a passzív infrastruktúra-megosztás fogalmát, amikor százmilliárdos tételekről beszéltek... :U
    Egyébként nyilván nem akar a Digi komolyan jelen lenni ebben az iparágban: gondolom hobbiból építettek cca. 1500 tornyot... :W

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • nuke7

    veterán

    válasz ubyegon2 #221 üzenetére

    :))
    figyelj, én ezt nem reklámoznám, hogy németországban nem találtál jó mobil előfizetést...

    Amellett, hogy ott magasabb az átlag fizetés, hol kapsz magyarországon 3600.-forintért 8GB mobilnetet és korlátlan belföldi hívásokat..? :F

    A tényekkel rohadtul hadilábon állsz, igaz? :D sebaj, magyarázd ki valahogy...
    Pl. Úgy, hogy a színes ábra, az nem egy tény :D ügyes, ügyes. Nyolc általános alatt biztos el is hiszik :K ;)

    Nyilván az EU hazudik, és/vagy nem tudod használni az internetet, és/vagy nem ismersz egyetlen külföldi nyelvjárást se.
    Már csak az hiányzik, hogy: SOROS! ;)

    https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/mobile-broadband-prices-europe-2019


    tegyük hozzá, hogy a telekom németországban is drága...

    (#222) Egon : neméééééérted!!! :W
    A linkek, meg a színes képek azok nem tények!! Azok liberál bolsevik összeesküvések!!
    Csak az a tény, amit ubyegon2 ír és mond. Le kell borulnunk hatalmássage előtt. :R
    Csak ő látja az tényeket, senki más.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Egon #222 üzenetére

    Bocs, hogy megkérdezem, de meg is nézed, amiket belinkelsz? Ilyen blőd ökörségeket is ritkán látni, de még a cikk szerzője is megemlíti:

    első linked:

    "Bár tegyük hozzá a 35 euróért fél giga net elég régi adatnak tűnik." :W

    Sorry, tényleg kértem linkeket, de nem ilyen marhaságokra gondoltam.

    Szerintem hagyjuk, nem megy ez neked, másnak se könnyű hirtelen előhúzni egy témába vágó linket, ne búslakodj emiatt. :)

    Azt hiszem a következő köröket kihagyom, még így is tovább bírtam, mint páran. Megszállottság kicsit ez már. :K

    (#224) nuke7

    Csak az a tény, amit ubyegon2 ír és mond. Le kell borulnunk hatalmássage előtt. :R
    Csak ő látja az tényeket, senki más.

    Ezt azért jól esik olvasni! :D

    Egonnal kicsit ellentétesen bizonyítottátok az EU-s árakat, de ez gondolom nem zavaró annyira számotokra. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Sgr_A

    addikt

    válasz ubyegon2 #225 üzenetére

    Neked pl egyet sem sikerült
    amúgy a harmadik link az frissebb adat 2019
    ez 2016-os amit felhoztál
    kicsit régi de igaz volt kicsit javult a helyzet de így is az utolsók között vagyunk az eu-ba

    amerre én járkálok a városban igaz inkább a külső kerületek ott mindenhol jó a digi van ahol jobb mint a voda és ott sok időt töltök, ha egyszer elindulnak a voda megy vissza feltölősbe

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #225 üzenetére

    Figyi, cáfolj már linkekkel, azt nem tudsz, ugyebár? Linkelj már egy összehasonlítást az árakra, ami szerinted hiteles, és már el is van döntve a vita! Jah, hogy azt nem tudsz? :U
    Egyébként ennek megint kevés köze van az eredeti témához, de nem véletlenül terelsz: a hwsw-s cikkekre és a vastag betűs tartalomra a korábbi hozzászólásomból továbbra se reagáltál - ha kérhetnélek, kezdd ezzel... :U

    Jah, és tessék egy 2019-es kutatás azért mobilinternetdíj témában: [link]

    The expensive countries are: Hungary, Portugal, Cyprus, the Czech Republic, Greece, and Slovakia.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • paljani

    aktív tag

    válasz Egon #227 üzenetére

    Jah, és tessék egy 2019-es kutatás azért mobilinternetdíj témában:
    —- Nem kutatás, gyűjtés. És ha elolvastad volna amit linkeltél, tudnád, hogy a gyűjtés alapja az országban fellelhető szolgáltatók weboldalán talált árak. Gondolom ez elárul valamit a relevancájáról.

    Folytasd csak a keresztes hadjáratot, engem szórakozat. Köszi.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Sgr_A #226 üzenetére

    Neked pl egyet sem sikerült

    Felesleges, mivel a kolléga első linkjét megnyitottam.....no de erre már reagáltam. Dobáljak én is be random találati linkeket? Egyébként is értelmetlen erről beszélni, mivel az alaptéma szemponjából szerintem indifferens, mert csak a vágyaitokban volt, hogy majd nyer meg majd ez lesz és sokkal olcsóbb lesz. Sajan sosem derül ki.

    amerre én járkálok a városban igaz inkább a külső kerületek ott mindenhol jó a digi van

    Tiszta, én ezt sem vitattam, d mivel tucatnyian beírkálták, hogy ilyen szuper, bezzeg más milyen szar, beírtam én is, mit tapasztaltam. Persze másik kolléga egyből letépte az arcomat olyan indokkal, amiben igaza is volt, csak éppen tucatnyi más hsz-ben is voltak tapasztalatok, miért ne írhattam volna be én is? Ezt mondjuk nem szeretem, hogy egyik fél oldaln lehet nyomni az adatokat, de ha valaki éppen nem tetszőt ír, akkor az minek írja, nem is érdekes, mert ez meg az.......

    Különben más helyeken nekem is tökéletes a Digi SIM, épp az említett helyen nulla, de nekem pont egyedül ott lenne hasznos. :U

    (#227) Egon

    Komolytalan ez így, hogy meg se nézed, amit linkelsz, de még javíthatsz, ha random leellenőrzöd az értékek felét. Különben csak annyit ér, mint Kína Cov-19 adatai. ;) Lehet, hogy nem, de a Te linkjeidet hadd ne én csekkoljam már le. Neked olyan fontos, hogy bizonyítsd, aminek amúgy túl sok jelentősége nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz ubyegon2 #225 üzenetére

    Én most novemberben váltottam a Telenornál közepes csomagra. 10 ezer / hó, 100 GB adat van benne (+ 120 perc).
    Ezzel kapásból utolsóból elsők leszünk.

  • Danex

    addikt

    válasz nyisziati #230 üzenetére

    Nagyon jó, csak az emberek többségének felesleges annyi adat egy hónapra.

    Szóval ami igazán releváns az a kb 3-5GB-os csomagok lennének, azok pedig lazán 5eFt körül vannak.

    Mint a popcorn és a kóla a moziba. Kicsi menü 0.5L cola, 2L popcorn 900Ft, 1,5L cola, 5l popcorn 1400Ft.

    Ha csak kis adagnyit akarok enni akkor túlárazott szar menüt veszek, vagy arányaiba véve nagyobbat, de azt nem használom ki... ugye ez ismert stratégia a gyorsétteremeknél is.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz nyisziati #230 üzenetére

    Ez most akkor jó? Bocs, ha hülyeséget kérdeztem, de mikor nem ment a Digi SIM és wifi sem volt, akkor ajánlottak egy céget, ami Telenor alapú volt, így nem érdekelt. 6800/hó volt és 2TB adat volt hozzá, a hangalapú részére nem emlékszem.

    Igazából a mobilnet fenti melós célon kívül csak arra kell, hogy legyen, Telekom előfizetésen 1600/hó 3GB, negyede sem fogyott el, független a +20GB covid adattól. Van egy korlátlan hálón belüli hang előfizetéses is, azon is van 3GB, az se fogy el. Ez a két előfizetés cc 5eft, havi kb 350 perc beszéd szokott lenni. Még van egy Domino, ami 3500/év és a Digi SIM.

    2 telefon 4 SIM-mel EU legdrágábbjaként 5000+ ft-ért. Ja.

    Azért az iménti 35euro/félgigánál picit jobb, amit Te írsz, 2016-ban sem volt ilyen extrém áron félgiga, de én már ezen nem akarok vitázni.

    Szóval ami igazán releváns az a kb 3-5GB-os csomagok lennének, azok pedig lazán 5eFt körül vannak.

    Mint említettem, Telekom előfizetés 1600/hó és 3GB. Ez kevesebb, mint 5000.- nem? Nem értem, miért dobálóztok ilyen számokkal, mikor mindenki tudja, milyen árakon futnak ezek.

    6800.-ért már 2TB adat is van! Matekozd ki, ez lehet talán a tejútrendszerben is a legdrágább! :K

    [ Szerkesztve ]

  • Danex

    addikt

    válasz ubyegon2 #232 üzenetére

    Vodafone-t néztem...

    , simisumi pult alatti flottákat felhozni meg nevetséges, felénél még a saját telefonszamodnak a tulajdonosa se lehetsz.

    Nem az a kérdés hogy hol lehet a legjobban elsunnyogni, hanem hogy egy egyszerű vevő átlagosan a szolgáltatóknál mennyiért tud hozzájutni a szolgáltatáshoz.

    Telekommal amúgy egy alap beszéd + 3gb internet kapásból 4400Ft és 1ev husegido

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz ubyegon2 #232 üzenetére

    Nem az a lényeg, hogy jó vagy sem, hanem az összehasonlítási táblázatban utolsóból hirtelen első lesz (és nem kis különbséggel).
    Ráadásul szintén hatalmas különbség van egy publikus feltöltőkártyás csomag és egy flottás előfizus között, akár több, mint tízszeres (!) különbség is lehet a fizetendő összegben.
    Innentől kezdve meg durván relatív lesz, mi olcsó és mi drága.

    Megkockáztatnám, hogy a tudatlanság és a tudatos fogyasztói magatartás közti különbség többet számít a végösszegnél, mint az adott szolgáltatók kínálata.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Danex #233 üzenetére

    , simisumi pult alatti flottákat felhozni meg nevetséges, felénél még a saját telefonszamodnak a tulajdonosa se lehetsz.

    Ezt gondolom annak a kollégának írod, aki az olcsó német listát linkelte. ;]

    Telekommal amúgy egy alap beszéd + 3gb internet kapásból 4400Ft és 1ev husegido

    Nekem két előfizetésem van, a kettő 5eft alatt jön ki.

    (#234) nyisziati

    Ja OK, azt a listás dolgot értettem, annyira egyértelmű volt, hogy nem is arra reagáltam. :B

    Innentől kezdve meg durván relatív lesz, mi olcsó és mi drága.

    Ezzel is egyet tudok érteni!

  • Bbbbbb

    friss újonc

    válasz paljani #54 üzenetére

    Én sokat mérgelődtem az itthoni mobilszolgáltatók árképzésén. Próbáltad már összehasonlítani az árakat? Bárhová mész, az általad fizetett díj végeredményben - ha nem változtatsz a szokásaidon - ugyan annyi. Na a DIGi ezen változtatna ha elindulna a mobil szolgáltatása. Csak megerősíteni tudom azon hozzászólásokat, melyek a vezetékes szolgáltatásokkal kapcsolatban születtek. Agglomeráció, közel nulla verseny, majd DIGi megjelenik és ugyan azért az árért többszörös szolgáltatást nyújt. 10e Ft ért havonta telefon TV HBO 1,2,3 Cinemax cinemax2 net 1 GB. Előtte ezért a pénzért szinte semmi nem volt. Mondanom se kell, vagy minőséget emeltek a korábbi szolgáltatók és szolgáltatási kört bővítettek vagy árát engedték. Érdekes, DIGI előtt ez nem ment nekik. Sajnálom a DIGI - t. Nem hiszem, hogy jotékonykodni akarna, egyszerűen sok ügyfél mellett alacsonyabb haszonkulcs mellett -gondolom én - akar nyereséget elérni. Ez nekem végső soron jó, mert ár érték arányban kedvezőbbek. Nem vagyok a pénzem ellensége. Végső soron mindenki azt választ amit akar, ha van miből választani. Most ígazán nem nagyon tudsz választani. Álláspontom szerint gennyesre keresik magukat a jelenlegi mobil szolgáltatók. Hogy van az, hogy flottának jelentősen jobb árakat tudnak kínálni, mint magányban? Nem gondolom, hogy a flottában ráfizetnének az általuk nyújtott szolgálatára.

  • Egon

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #229 üzenetére

    Ha olyan lényegtelen, és nincs jelentősége, akkor miért lovagolsz ezen a mobildíj-témán már vagy féltucat háesz óta? :U
    Miért nem vagy képes, sokadszori kérdés után sem, reagálni a lényegre: a 202-es háesz-ben linkelt tartalomra, és a vastagbetűs összefoglalómra, ami cáfolja mindazt, amit ideálmodtál az első hozzászólásaidban? Miért nem vagy képes érvelni a saját blődségeid mellett, pl. hogy mire alapozod azt a kijelentést, hogy "de akkor lesz 4 fapados szolgáltató" stb., ami persze már cáfolva lett a vezetékes piacból hozott példával? :U

    Egyébként kibukott a a szög a zsákból: "csak a vágyaitokban volt, hogy majd nyer" Ilyet csak az ír, aki nagyon durván nem látja a fától az erdőt (mi a gond a versennyel?), vagy akinek érdekeltsége van valamilyen módon a kartellező hármasban... :C

    Részemről kiszálltam: majd ha írtok bármi konkrétumot, egyetlen épkézláb érvet a felhozott csacskaságok mellett, akkor lesz értelme eszmét cserélni - így most az van, hogy mi írunk konkrétumokat, hozunk linkeket, ti meg dobálóztok és vagdalkoztok, mindenféle alap nélkül, így értelme nincs a hozzászólás-gyarapításnak.

    Még egyszer, mivel a lényeget folyamatosan ignorálod: majd ha cáfolod, amit idéztem vagy írtam, avagy ha érvelsz a saját állításaid mellett, akkor lesz értelme a vitának.

    Mint említettem, Telekom előfizetés 1600/hó és 3GB.

    Erre jó lenne egy link, mert pár hónapja kerestem ilyesmit a lányomnak, de nem igazán találtam, így a végén egy Telenoros flottában kötöttünk ki, de az sem volt ilyen olcsó (3K körül kapott ha jól rémlik 4 gigát, bár ezt mintha azóta emelték volna, meg 200 perc lebeszélhetőséget).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • tranceplanet

    addikt

    válasz ubyegon2 #206 üzenetére

    Pont az ilyen gondolkodásmód, -amit te képviselsz -miatt tart ez az ország itt ahol. Az a legjobb, ha beletörődünk mindenbe és amit elénk tálalnak a "jóakaróink" azt minden kritika nélkül szépen elfogadjuk és nagyot nyelve leküldjük a gyomorba. Csak nekem gyomorforgató ez az egész? Van egy szolgáltató, aki próbálna innovatív, úttörő és fejlesztői hozzáállással vásárlókat szerezni. Erre a többi pöffeszkedő, profitban úszkáló szolgáltató felhúzza a szemöldökét, hogy mit akar ez a kis senkiházi fel akarja borítani a jól tejelő zárt ökoszisztémánkat? Hiszen fejlesztés nélkül is dől a lé! Nehogy bárkinek is felnyíljon a szeme, hogy lehet ezt másképpen is csinálni. Mindenesetre a népbutítás folyik ezerrel, a gép dolgozik, önálló értelmes gondolatokra képes ember nem sok marad ebben az államban sem...

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

  • Zuzer

    csendes tag

    A 3 szolgáltató fizetett emberei keményen próbálják menteni a helyzetet. Pedig teljesen egyértelmű, hogy tűzzel-vassal akadályozzák az igazi piaci versenyt. Végül csak a fogyasztó veszít.

  • nuke7

    veterán

    nem hiszem el, hogy etetitek a trollt :D :N

    Egy értelmes hsz-t írtam neki, arra nyilván nem válaszol - mert troll, hagyjátok már, hadd legyen troll, haljon éhen :)

    https://youtube.com/user/nuke7

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tranceplanet #238 üzenetére

    Ha Te most úgy érzed, hogy ilyen egyszerű ez az egész és átlátod, hogy mi miért történik ebben az országban jó ideje úgy, ahogy..... Mindegy, ne is mélyítsd el ennél jobban, tudod, minél többet megért valaki, annál inkább rájön, mennyi mindent nem tud még. Kicsit mindig irigyeltem azt, aki saját magáról ilyeneket gondol, mint Te is. :R

    (#240) nuke7

    Mármint Te állapítottad meg a saját hsz-edről, hogy értelmes? :D Kell az önbizalom, kár, hogy akinek bármivel kapcsolatban a Sorosozás emlegetése belefér az értelmességbe, bármelyik oldalról is.....szóval az azért az értelmes hsz-től még igen messze van. :U

    Tényleg jó olvasni, hogy mindketten megállapítottátok magatokról, mennyire értelmesek vagytok. Ebből is le lehet szűrni valamit legalább.

    [ Szerkesztve ]

  • dchard

    veterán

    válasz togvau #48 üzenetére

    "Csak szólok, hogy mivel 1800mhz-s lefedettségből láthatóan már nagyon sok adó épült ki, ha kapnának frekvenciát, ezeken csak egy konfigurációs beállítás lenne az új frekvenciákat használatba venni"

    Csak szólok, hogy ez egyáltalán nincs így. :N

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • zolee001

    őstag

    Urak
    Ez egyszerü politika, a fideSS mindenre ráteszi a kezét,energia,telekom,szinházak stb stb stb és ha egszer bukna is mint kormánypárt a majdani nyertes kitörölheti mivel minden pozicióban a fideSS emberek ülnek
    Gondolom mindenki emlékszik a "multik takarodj" kampányra amibek beleesett a T is a bonanza ákos kirugásával,utána a csutinak jelenése volt merkelnél majd mindent nyert a magyar T
    Ugye pártunk kormányunk vivmánya a telekom adó (és sok más is)
    ,egyszerü matek az egész
    Minek nagyobb az áfa illetve mindenféle adóbevetéle az államnak,10 ft nak avagy 100 ft-nak?
    (Minimálbér azért emelkedik mert olyan jo fej a párt? Frászt,magasabb fizetésnek több az adóvonzata)

    Valaki nem talált német csomagot,kérdésem ,hogy minek?
    Nincs roaming,többek között az általa szidott digi is biztosit adatromaingot ingyenesen illetve valami vicc összegért ha nem elég

  • janeszgol

    félisten

    válasz Egon #212 üzenetére

    Én csak azt nem értem, mit ugrál itt, amikor sokan nem is a lakossági előfizetést veszik igénybe, hanem valami flottát. Flottát mégpedig úgy, hogy nem is járna nekik. De pénzért is lehet csatlakozni elég sok flottához Nem hiába küzdenek azon a szolgáltatók, hogy a sok flottás, akik igazából külsősök, átváltsák lakosságira az előfizetéseiket.

    Szóval szerintem az mentegesse ezt a helyzetet, meg beszéljen kiváló szolgáltatásról drágábban, és az milyen jó, akinek lakossági előfizetése van.
    Én is voltam flottás, tök jó volt havi 3500 forintért a 100 giga internet, és az 5 forintos percdíj másodperc alapon (flotta tagokkal ingyenes beszélgetés ofc), de ugye na. Még lakossági megtartó flottában is igen csak rosszabbat kapsz.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz ubyegon2 #232 üzenetére

    Ha már ilyen nagy mellénnyel vagy itt remélem úgy beszélsz, hogy lakossági előfizud van és nem flottád. Vagy úgy járatod a szád, nagymenőzől és másokat tiporsz sárba, döntöd el a lakossági árakat, helyzetet, hogy flottázol? Tehát te jó minőségű mobilozást emlegetsz, amit meg kell fizetned, közben meg flottázol? Mari néni Martfűn mikor fog flottázni? Ő azt az árat fizeti, amit a Digi adott volna.
    Ennyi eszed nem lehet...

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Danex #233 üzenetére

    Hiába írod neki, fel sem fogja. Csak löki a magas dumát, beszél itt jó minőségű szolgáltatásról, aztán annak nagy részét nem is ő fizeti a puttyos flottájával, hanem más. A közember. Szakmailag totál nulla, amit hozzátett a dologhoz.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Egon #237 üzenetére

    Lakosságiban is-is van. Telekomnál van nulla perc+3 giga net havi 1890 forintért. Én is abba megyek át, mert a flottát vissza kell adnom. Viszont 35 ft a percdíj! Szóval csak netezősnek ajánlom. Ha mobilneten néz videókat, akkor viszont kevés. Én örülnék annak, ha ezért az árért lakosságiban a nulla perchez nem 3 giga net, hanem 10 giga lenne. Arra már azt mondanám kiváló.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Egon #205 üzenetére

    Az ÁFA a legdemokratikusabb adó -- és sokaknak pont ez a bajuk vele.

    Egy olyan környezetben, ahol komoly hagyományai vannak az adóelkerülésnek, az adómixben a könnyen kijátszható jövedelemadókat érdemes a nehezebben megkerülhető forgalmi és vagyonadókkal helyettesíteni.

    A vagyonadók veszélyes jószágok egy olyan környezetben, ahol a vagyonokat brutálisan megadóztatott jövedelmekből hozták össze. (Persze a becsületesek.)

    A forgalmi adó viszont barátságos, mert eloszlik a terhelése, ráadásul pontosan a hozzáadott értéket adóztatja meg, tehát jól beállítja magát.

    A gond vele az, hogy szociálpolitikai célokra nem alkalmas, mivel adóalanyok között nem skálázható -- de én személy szerint sokkal jobbnak és igazságosabbnak tartom a magas ÁFÁ-t és mellé az alacsony jövedelmi adókat.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • redgreg

    tag

    válasz janeszgol #246 üzenetére

    Én pl lakossági szolgáltatással mondom, hogy inkább legyen drága, de jó. Ahhoz bőven elég helyen jártam hivatásos világutazó koromban, hogy lássam, tök jó 3600 Ft 8 Gb net nagyon jól hangzik, de ha egyszer kb csak a nagyobb városok egyes részein tudod használni akkor az annyit is ér. a flottás résszel egyetértek.

  • janeszgol

    félisten

    válasz redgreg #249 üzenetére

    +1
    A fenti példával ha választani kell jó minőségű 3GB havi 1890ft-os net, vagy szakadozó és/vagy itt-ott működő 10 giga havi 1890ft-os net mellett, biztosan nem az utóbbi fog kelleni nekem.
    Nem ugyan azt a véleményt képviseltük az elején, de egyetértünk már.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák