Új hozzászólás Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    kinek mit jelent a programozo. ki milyen feladatokra hasznalja. ki milyen programnyelvet hasznal. ki milyen szintre akar eljutni.

    teny, hogy nagyon sok mindent meg lehet tanulni magadtol. ujabb es ujabb programnyelveket is akar. viszont nem art, ha van valami jo alapja az embernek, azt viszont idealis esetben tanitottak neki :) szisztematikusan es reszletesen, a szamitogepek mukodeset is beleertve. az is igaz, hogy a mindenfele keretrendszerek es konyvtarak sokszor lenyegesen konnyebbe es gyorsabba teszik egy program megirasat, szerintem minel jobban el van absztraktalva egy nyelv a hardvertol es kornyezettol, annal kevesebbet tudnak a hasznaloi arrol h igazibol mi is tortenik egy fuggveny hivasakor. ha ezt nem tanitjak meg az embernek, akkor a nagy tobbseg nem fog utanamenni es magatol megtanulni, mert legtobb esetben nem is erdekes.

    az en gondolkodasom elegge be van szukulve a hatekonysagra, programozas szempontjabol sokmindent ezen a szemuvegen keresztul nezek. az a sajat tapasztalatom, hogy az utolagos optimalizacio mint olyan hasznos, de messze nem olyan eredmenyes, mintha mar eleve a hatekonysagot tartanank szem elott a program irasakor. marpedig ehhez folyamatosan fejlodni, olvasgatni es kiserletezni/tesztelgetni kell, ami megintcsak feltetelez bizonyos szintu alapokat.

    amikor mar minden szamitogepeken fut es egyre tobb energiat esznek meg a letfontossagu, de foleg a kenyelmi szolgaltatasokat nyujto honlapok, felho szolgaltatasok, stb, akkor megintcsak erdekes lesz egyszer a hatekonysag, mindegy h optimalizacionak hivjuk, mint mar otven eve, energiahatekonysagnak mint az utobbi tiz evben vagy valami masnak. tehat mindegy, hogy arra gyurunk, hogy minel gyorsabbak legyenek a programjaink ugyanazon a vason vagy a fokabebiket akarjuk megmenteni, a jo programozasnak resze kene legyen a 'mi is tortenik a hatterben?' tipusu tudas. na _azt_ szerintem tanitani kene.

Új hozzászólás Aktív témák