Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz zz top #27 üzenetére

    "Sehogy se viszonyul. A hangzás az egy elég szubjektív dolog, kinek mi."

    Már hogyne viszonyulna! Minden fejhallgató más és más ugyan, de azért összességében többé-kevésbé ugyanahhoz a jóhoz, "tökéletességhez" konvergálnak. Több-kevesebb, bár inkább kevesebb sikerrel persze.

    Nyilván részben szubjektív az, hogy kinek mi tetszik, de azért vannak objektíven mérhető (pl. linearitás, THD), sőt objektíven hallható dolgok, amik döntőek lehetnek. Szubjektíven amúgy szerintem márkák között (hangkép), objektíve(bbe)n pedig inkább márkán belül választ az ember.

    Azt pl. elég könnyű volt eldöntenem, hogy a meglévő Sennheiser HD590-emnél jobban szól a barátom HD599-e, attól meg a később vásárolt HD650-em. (Attól meg pl. a HD800 is jobb lenne, bár talán már nem annyira sokkal; persze ki tudja.) De van AKG-m is (K701), meg hallottam már sok mást is, többek között pl. Beyert vagy Audezet is. Objektíven is vannak köztük különbségek, ami részben felülírja a szubjektivitást (azt pedig felülírja az ár).

    Lehet, hogy valaki a V hangot szereti, ugyanakkor fontos(abb) nála a hangszerek pontos(abb) leképezése, a nagy, de nem mesterséges térérzet. Ezeket szerintem eléggé objektíven meg lehet állapítani, ha kellően jó hozzá a hallásod (pl. a BeyerDynamic T1-nek jobb a tere, mint a Grado SR325X-nek). Azután már, hogy neked a "melegebb", vagy épp a teljesen naturális, "steril" hangzás tetszik, vagy ez zenei műfajonként, előadónként változik, az persze egyénfüggő. Simán lehet, hogy egy-egy fejhallgatót csak egy adott előadónál használod, mert pont azzal tetszik igazán a zene.

    Audiofil bullshitet pedig láttam-hallottam már eleget. :DDD A gyártókat és a forgalmazókat, kereskedőket, tesztelőket is durván büntetném miatta.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz zz top #29 üzenetére

    Térérzet? :) Fejhalllgatóval a legjobb, mert ugye a bal és jobb csatorna tökéletesen izolálva van, ami hangfalakkal értelemszerűen nem kivitelezhető (crosstalk). Próbálj ki binaurális felvételeket, mint a Virtual Barber Shop vagy az Interrogation Chamber (ez utóbbi elég ijesztő!).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz zz top #32 üzenetére

    Nyilván egészen más világ hangfalakkal. Várom már, hogy végre házba költözzünk, és ott beüzemelhessem a B&W hangfalaimat. Igazán jó térérzetet, színpadképet még én se hallottam semmilyen fejhallgatóval, csak olyanokat, amik nagyon tetszettek. (De lehet, hogy már becsap a memóriám. Rég hallottam már közel csúcskategóriás fejhallgatót. A Sennheiser HD650-emet nem sorolom oda, "csak" a nagyon jónál jobb.) Viszont olvastam már olyat, hogy valakinek az első igazán jó ilyen élménye egy Sennheiser Orpheus-szal volt. :DDD Na az végképp nem pálya. Annyiból már vennék egy komplett házimozit MINDENNEL (erőlködő, hangfalak, projektor+vászon is), ÉS egy elég jó autót.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák