2019. augusztus 22., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) pzstm

pzstm
(félisten)

várjuk sok szeretettel... :C

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2) gery dee

gery dee
(aktív tag)

Hát én tudnék neki néhány jót mondani , és ráadásul újszerűeket amikhez hasonló nem igazán készült még :) Kreativitásból nálam sosincs hiány :D

(csak egyszer szabaduljak be egy ilyen játék készítő céghez vagy valami pc ház készítő helyre és utána eljön a golden age :DDD )

[ Szerkesztve ]

Abban a pillanatban aláírás.

(#3) BiP

BiP
(veterán)

Fejlesszen a Move-ra. Arra lehet jó FPS-t gyártani.

De ha még csak most kezd el ábrándozni azon, hogy kéne egy játék, akkor már rég új
generáció lesz a konzolokból, mire játék lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

(#4) h-yle válasza gery dee (#2) üzenetére

h-yle
(őstag)

Nosza! Legalább lesz miről társalogni. :)

Én azt bírnám, ha lenne rendes arcfelismerés benne, és a játékok reagálnának a reakciónkra. Na az odab@szna. :)

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) Morden24 válasza BiP (#3) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Arra már fejleszt.

Egyébként igen, id soft-os sebességgel mérve tényleg a következő generáció jönne, mire kijön a játék. Ellenben engem nem zavar, ha kicsit kreatívkodik, és nem FPS-t fejleszt. Kövezzetek, de kb. a Quake első része óta semmi újszerű, vagy kreatív nem volt az id soft FPS-eiben...

Sectumsempra - For Enemies

(#6) Jander válasza Morden24 (#5) üzenetére

Jander
(senior tag)

Inkább azt a rohadt Rage-t fejezzék már be, alig pár évet késik...

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#7) Morden24 válasza Jander (#6) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Nyilván be fogják (majd egyszer), bár eddig én a Rage-ben semmi érdekes dolgot nem láttam. Az id tech5, az maga érdekes, igen, és nagyon örülni fogok, ha valaki szép, jól textúrázott sandbox játékokat fog vele csinálni, de konkrétan a Rage semennyire nem érdekel, és nem is nagyon értem, hogy mitől kéne érdekelnie - mint mondtam, leszámítva az engine-t, de azért én nem veszek játékot.

Szóval inkább kezdjék el licencelni a tech5-öt, a Rage-en tőlem ülhetnek ítéletnapig is :D
Egyébként pont az lesz a Move-os, nem?

[ Szerkesztve ]

(#8) Manbal

Manbal
(senior tag)

Inkább a Rage-t fejeznék már be. Igazából 2 éve még ütött volna, mosmár semmit sem fog érni, szal mind1... :W

(#9) Invadrr_Zim

Invadrr_Zim
(tag)

a microsoft már bejelentette, hogy szeretnének hibrid megoldást is. ha a kinect mellé kerül egy fagyi, vagy egy fagyipisztoly, máris a legkomolyabban kivitelezett mozgásérzékelős rendszer lesz. halál pontos célzás a perifériával, miközben minden egyéb mozdulatunkat is érzékeli a játék. nem lenne rossz így fps-t /tps-t játszani,

(#10) tabu3x válasza Invadrr_Zim (#9) üzenetére

tabu3x
(tag)

és így az MS sikeresen létrehozna egy Move-ot a Kinect-ből:-)

(#11) tabu3x válasza Morden24 (#5) üzenetére

tabu3x
(tag)

De mit is fejleszt? Még nem hallottam róla...

(#12) Invadrr_Zim válasza tabu3x (#10) üzenetére

Invadrr_Zim
(tag)

nem teljesen. pont az a lényege, hogy mellette a teljes testmozgást is nézi, így minden egyéb dolgot is csinálhatunk vele. elhajolás, rúgás, térdelés, fedezékbe bújás, kikandikálás, stb. (elméletben)

[ Szerkesztve ]

(#13) atidzsiforc

atidzsiforc
(őstag)

nesze nektek [R@ge]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#14) gantum

gantum
(aktív tag)

dobjon egy üzit nekem, van pár ötletem. :D 5%-ért mindent vázolok. :D

A GAMER PC nem attól GAMER, hogy te játszottál rajta. :D http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gantum // PÜ = Gyorsabb válasz!

(#15) Lenry válasza tabu3x (#11) üzenetére

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog

nem hallottál még John Carmackról?
azonnal szégyelld össze magad, vonulj be egy sarokba és olvass Wikipédiát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) BiP válasza Lenry (#15) üzenetére

BiP
(veterán)

Itt az volt a kérdés, hogy mit fejleszt éppen Move-ra.

;] Nem olvastad el rendesen, mire válaszolsz?
"azonnal szégyelld össze magad, vonulj be egy sarokba és olvass ..." :)

[ Szerkesztve ]

(#17) tabu3x válasza Lenry (#15) üzenetére

tabu3x
(tag)

Szövegértelmezésből egyes:-) A kérdés arra irányult, hogy "mit fejleszt" Move-ra.

(#18) h-yle válasza Invadrr_Zim (#12) üzenetére

h-yle
(őstag)

Ez elméletben tök jó, csak:

-Nappaliban kell kivitelezni, nem egy sportpályán. Nem vicces asztalsarokba tigrisbukfencelni.

-Közben a monitort/TV-t kell nézni, ha hátra-/le-/felnézel a megjelenítő nem fordul veled (még.:) )

-Kontextusbeli problémák. Hiszen te nem a karakter vagy és nem abban a környezetben vagy ahol a karakter, tehát lehet, hogy nem tudod, vagy úgy nem tudod megcsinálni a mozdulatot, ahogy jólesne/kéne/elvárja a gép.

-Nincs visszahtás, visszajelzés a dolgokról. Nem tudni éppen jól csináljuk-e amit csinálnunk kéne, érzékel-e minket a technika, valamint bizonyos esetekben jobb, ha az ember kezében tárgyak vannak, (tenisz pl. bár ez megoldható, de egy RPG-ben fogdorászni dolgokat maximum egy collectors edition-os kamionnyi cuccal lehet megoldani :D )

Mert álmodni lehet, de itt ezzel a technikával, emberek otthonaiban kell dolgozni ,és ezt el is kell nekik adni. Ott van a kutya elásva.

(#19) Zigur válasza h-yle (#18) üzenetére

Zigur
(senior tag)

Egyetértek, és szerintem van még egy dolog : a Kinect lassabb mint az gombnyomás. Mult módban aki Kinecttel próbálkozik az mindig később lesz.
Volt egy cikk hogy a gears of war-ban gránátot a dobómozdulattal lehetne dobni - ez vagy egy másodpercnyi idő, egy gombot lenyomni viszont tizedmásodperc.
Az pedig hogy az MS majd kitalálja hogy egy wiimote/move-ot a Kinect mellé még rátukmál arra ki kompetitiv akar lenni multi módokban, az meg egy rossz vicc.

(#20) Morden24 válasza Zigur (#19) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

A GoW-ban speciel nem tizedmásodperc a gránát dobása, hanem relatíve aprólékos célzás, így ott pont nem lenne igazad, egy Kinectes játékos valószínűleg gyorsabb lenne.

(#21) h-yle válasza Morden24 (#20) üzenetére

h-yle
(őstag)

(Pár) száz óra multi után nem sokat kell vele célozni. Gondolom én. A Kinect meg ha rosszul regisztrálja a mozgást akkor cseszheted. Ez singleben nyilván mind1, mert ott megvan a dolog "fun factor"-a, és simán szórakoztatóbb lehet mint gombot nyomigálni, de multiban elég idegtépő.

A késleltetés problémája viszont könnyen megoldható úgy, hogy késleltetni kell a gombnyomást is, így ebből a szempontból nincs hátrányban a Kinect.

Viszont mikor engedi el a csóka a gránátot? Ha szétnyitja az öklét? Mennyire tud gyors mozgásokat pontosan lekövetni a HW? Mert multiban minden ms számít.

utóirat.: Úgy tűnhet sokat ekézem a Kinectet, de alapvetően jó cuccnak tartom, csak sokan olyanokat várnak el tőle, amit nem kéne. Legalábbis még ~2-3 évig és/vagy egy új HW verzióig nem

[ Szerkesztve ]

(#22) tabu3x válasza h-yle (#21) üzenetére

tabu3x
(tag)

Ha minden késni fog (a gombnyomás is), akkor szerintem nem egészen azt fogod kapni, amit remélsz. Az egész hely és időzavaros katyvasz lesz, azt sem fogod tudni hol, mikor, mit, kivel...

(#23) h-yle válasza tabu3x (#22) üzenetére

h-yle
(őstag)

Csak a gránátra értettem, és a késleltetés alatt nyilván animáció van gombnyomás esetén ,tehát mondjuk tovább tart kibiztosítani.

(#24) Morden24 válasza h-yle (#21) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Ha játszottál GoW-al, akkor tudod, hogy mindenképpen kell célozni :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.