Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz cskamacska #12 üzenetére

    Az optikai adattárolás halálához (azon túl, amit te is leírtál) még egy fontos dolog hozzájárult: a kapacitás (hiánya).
    Anno az első CD-men 600 MB adat volt: erre gyakorlatilag minden adatom ráfért, ami akkor digitálisan megvolt (1.3 GB-os merevlemezem volt).
    Az első DVD-m idején már 20 GB-os HDD volt a gépemben: 4-5 lemezre fért volna rá minden adatom.
    BD meghajtóm nem is volt sosenem: kb TB-os (de minimum több száz GB-os) HDD-kapacitással rendelkeztem, mire értelmes áron lehetett kapni írót (no meg a lemezek sosem voltak normális áron).
    Így nagyon kevés esetben alternatíva a DVD (egy darabig én is használtam, egy év fotótermése pont ráfért 1 db lemezre, de a családi videókra már inkább nem használom).

    Nálam az adattárolásra egyrészt van egy NAS (Raid5-ben vannak a lemezek, 1 db HDD meghibásodását elvileg elviseli a tömb), másrészt a fontos adatok egy 2 TB-os HDD-n is rajta vannak, amit egy USB rackben tartok, és csak szinkronizálás idejére kapcsolunk be.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák