Új hozzászólás Aktív témák

  • oszi666

    őstag

    válasz redgreg #34 üzenetére

    Szerintem érdemes hozzá tenni azt is, hogy maga a kutatási terv általában nem mérvadó, szinte a szakmai előélet visz mindent.
    Pl érdemes megnézni az idei ÚNKP-t ahol egy otdk 3. helyezet automatikusan 100 pontot kap a 100ból. Ha üresen adja be a pályázatot, üres kutatási tervvel akkor is automatikusan megkapja a 100 pontot, írhatnak a többiek akármilyen kutatási tervet vagy ötletet.
    Nem azt mondom, hogy a szakmai előélet nem számít. Egy friss Phd-t végzett post docra nyilván nem kell rábízni, 1.5 milla € ERC grantet de azért van egy szint.
    Kb ha az elején csak egy pillanatra kiesel a ritmusból, akkor onnantól kezdve lőttek a karrierednek és lehetsz más droidja a laborban forever. Jelenleg mégis azt látom, hogy ha egyszer van vmi érdekes megfigyelésed, akkor abból nyugdíjik el lubickolhatsz, akkoris ha nettó hülyeség és teljesen lényegtelen marhaság.
    Nem teljesen értem mire számítanak egyébként. Pl egy tumorbiológiai, vagy húrelméleti kutatást milyen párt ideológia mentén lehet alakítani? Hogy a migránsok részecskéiben több a kvark és ezért terroristák vagy mi???? Mert azt értem, hogy pl az ökológiát meg a tátkot miért akarják lenyúlni de hogy a TTK-t minek b@sztatják...

    [ Szerkesztve ]

    It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Új hozzászólás Aktív témák