Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz Shyciii #45 üzenetére

    Te vagy a harmadik versenyző, aki leír egyfajta fogalmi meghatározást a... Khm! Etikus hekkerre. Hidd el, tisztában vagyok ezekkel én is, csak a biteket pazarlod. Én filozófiai oldalról nézem, hogy van-e ilyen. Boncolgatom a megnevezést, a tevékenységet, a mögöttes tudást. Pld. neveznél-e hekkernek egy informatikus mérnököt harminc év munkatapasztalattal, ha még soha nem csinált ilyesmit, de a szükséges szakmai tudás ott van benne? Valószínűleg simán menne is neki - ha próbálná. Vagy egy fejlesztőt, aki tisztában van egy rendszer hiányosságaival és már letelt a munkaszerződésében előírt távozás utáni hallgatási idő. Vagy a 14 éves Vér Pistikét, aki mindennel próbálkozik és valami véletlenül sikerül neki?

    Neveznél-e védettnek egy olyan rendszert, ami alapfeladata szerint érzékeny infót kéne tartalmazzon, de az adatai jelszó nélkül elérhetők? Ad absurdum még a google is kilistázza? Betörés-e az ilyen nyílt rendszerbe történő belépés?

    Több hasonlat is eszembe jutott a fizikai világbóll: felhozhatnám példának az USA-t, ahol pár tagállamban nem kell kerítés, hanem elég kiírni a Tilosazá-t, No tresspass, na és a tulaj törvényben felhatalmazva simán agyonlőhet. Vagy a biztosítót, aki nem fizet betörés után, ha nem tettél meg mindent a védekezesért, pld. nem volt Wertheim-zár az ajtón.

    Mélyebbre vezet a kérdésem, hogy van-e egyáltalán etikus hekker, vagy csak simán hekker van annál, hogy beírjátok nekem sokadszorra, hogy szerződéssel biztos az...

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák