Új hozzászólás Aktív témák

  • ergoGnomik

    tag

    válasz .Szaki. #38 üzenetére

    KRESZ-ben benne van, hogy
    Az igen. Az viszont nincs benne, hogy egy rendesen beállt dugóban (aminek előállásához nem szükséges az általad vázolt viselkedés) hogyan is kellene a mentő áthaladásának idejére szublimálnia az ácsorgók mondjuk 30%-ának. Ami elő sem állna, ha nem akarnák minden áron az emberek ezt az ingázást. Sőt, talán még a hipotetikus áldozat sem járt volna arra vagy legalább nem gázolták volna el.

    Van aki meg azért, mert szeretne zöldben élni, csendes övezetben. A belvárossal csinálhatsz bármit... Nem tudhatod, hogy ki éppen miért döntött úgy, hogy kiköltözik.
    Tudod, ezt hívják praktikus oknak. Egyébként én még senkitől sem hallottam, hogy ne ezért akarna kiköltözni a zöld övezetbe, hanem mondjuk a reggeli tumultusért és idegeskedésért. Csakhogy ezzel például egy pozitív visszacsatolásos spirálban tönkreteszik a közösségi közlekedést. Kevesebb igénybe vevő, járatok lassulása a forgalom miatt, csökkenő szolgáltatási színvonal, ugrás az elejére. És a többségnek a tudatossága sokkal kisebb, mint a tiéd, viszont a hangjuk nagyobb. Hallani is őket mindenfelé! Nem mondom, hogy a vágy a madárfüttyre stb. ne lenne méltányolható. De ha az egyének tömege nem képes vagy nem hajlandó mérlegelni a vágyai kiélésének közösségre és ezáltal saját magára is ható negatív következményeit, akkor hadd érezzem már úgy, hogy itt a szellemi fogyatékosság ül éppen tort! És ne kelljen megértést tanúsítanom azokkal szemben, akiket a megértés hiánya jellemez. Attól, hogy valakinek valami kedves, az még lehet akár a világ legnagyobb ostobasága is. A csicsergő madarak, az ugrabugráló nyuszikák, legelő őzikék akkor is feltöltenek ha csak hétvégén mégy ki a természetbe megzavarni őket.

    Egyébként köszi, hogy kimérgelődhettem magamat. Remélem nem veszed magadra az indulatosabb kijelentéseimet.

Új hozzászólás Aktív témák