Új hozzászólás Aktív témák

  • ergoGnomik

    tag

    válasz .Szaki. #28 üzenetére

    Szerintem egy kicsit nem vagy képben az emberek motivációit illetően. Az avatár választásodat figyelembe véve nem feltétlenül meglepő.

    Az általános alany emberek nem értéket teremteni mennek a munkahelyükre. Elsősorban a megélhetésükhöz (vö. létfenntartás) szükséges erőforrások előteremtése céljából dolgoznak, másodsorban az egzisztenciájukért. Arról egyikük sem tehet, hogy közgazdasági szempontból ez értékteremtéssel jár együtt.

    Bár azért szerintem némileg árnyaltabb a kép. Mert például nemigen tudnám elmondani neked (valószínűleg más sem) mi az az érték, amit egy Hurka Gyurka/Nulla Julcsa magyar országgyűlési képviselő teremt a pártutasítás szerinti szavazgatással és esetleges semmitmondó parlamenti felszólalásokkal (már ha egyáltalán csinál ilyet bohóságot)? Ugyan így egy magyar GLDD utolsó bokorugró katonájáról sem nagyon látszik miféle mérhető értéket állít elő a munkája során? Természetesen ez utóbbival nem kívánok semmilyen értékítéletet nyilvánítani a MH létezésével és az állományába tartozók munkájával kapcsolatban. És biztos vagyok benne, hogy kicsi gondolkodás után te magad is tudnál hasonló példákat hozni ilyen-olyan semmire való sóhivatalokkal kapcsolatban.

    Viszont akik annyira felülről tudják tekinteni az életet, mint látszólag te, azok érezhetik úgy, hogy igazából az értékteremtés íze kedvéért végzik a munkájukat. Csak te és ők nem az általános alany emberek.

    A kinek mihez van köze is bonyolultabb, már ha szeretnél társadalomban élni. Tfh valahol ahol élsz, az agglomerációban súlyos személyi sérüléses baleset történik a reggeli csúcsforgalom idején. A sok kinek mi köze van hozzá hogyan éleknek szerinted van joga implicite megölni a balesetet szenvedett embertársadat azáltal, hogy reggeli munkába járásuk következtében oda-vissza akadályozzák a mentő haladását? Értem, hogy ez demagógia, de a kinek mi köze hozzá is az. Addig van mindenkinek joga úgy berendezni a saját életét, amíg ezzel nem veszélyeztet másokat a saját életük rendezésében vagy az annál is alapvetőbb jogaik gyakorlásában.

    Az autózásos probléma a saját magunknak okozott sebesülés tipikus példája. Az emberek bizonyos álmaikat praktikus és anyagi okokból csak a városokon kívül képesek megvalósítani. Ezért a városból, ahol dolgoznak és az életükhöz szükséges egyéb infrastruktúra rendelkezésre áll, kiköltöznek a "semmibe". Utána meg csodálkoznak, hogy "önnön testükkel" torlaszolják el egymás elől a szükséges infrastruktúrához vezető utat. Valamint hangosan elégedetlenkednek a közszolgáltatások szánalmas mivolta miatt. És megfigyelted, hogy ehhez senkinek a zsebében nem kellett turkálni?

Új hozzászólás Aktív témák