2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

(#1) Silenzio

Silenzio
(PH! addikt)

Gyakori tévhit, hogy a 7 tetté sikeressé a szériát. A valóság az, hogy a 6-ból 10 millió fogyott, a 7-ből pedig 5.4. A sikeresség ténye relatív, ez viszont magyarázatra szorul. A 6 kritikailag bukás volt, ami a Capcomnak, lévén a RE presztízscím, mindig is fontos volt. Az még inkább lényeges, hogy a 6-ba a cég a világ minden pénzét beleölte. A klasszikus részeken 40-50 ember dolgozott általában, ezen viszont 600-nál is többen. Azért lehet mégis sikerről beszélni, mert a Capcom végre belátta, hogy nem a GTA-val és a Call of Duty-val kell versenyezniük, inkább kisebb léptékű, igényes rétegjátékok viszik sikerre a szériát, szóval a RE 7 a 6-hoz képest valószínűleg rettentő olcsó volt.

(#2) oriic válasza Silenzio (#1) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

"A 6 kritikailag bukás volt, ami a Capcomnak, lévén a RE presztízscím, mindig is fontos volt."

Pont ezért gondolom azt, hogy hiába adtak el többet a 6-ból, mégis a 7 után lett újra ismertebb a széria szerintem.

Live-Die-Respawn

(#3) Silenzio válasza oriic (#2) üzenetére

Silenzio
(PH! addikt)

Kulturális jelenség lett, ez tény. A 7-nél bevállalósabbat a szériában nem sokszor láttam. Bár a 2 remake-jével még csak pár percet játszottam, nem biztos, hogy jobbnak fogom tartani a két évvel ezelőtti epizódnál. Nagyon izgalmas, nagyon látványos, mégis ismerős, de a RE 7 nekem annyira betalált, és annyira meglepő, hogy egyszerre újít és nyúl vissza bőven a RE 1 előttre, hogy ihaj. Mégis műxik.

(#4) Kendek

Kendek
(PH! nagyúr)

Bake, a Resi 7 az alap VR játék PS-en, és bár megértem, hogy a második rész újrázott változata nem FPS, de akkor most a folytatásban is dobni fogják a virtuális valóságot? :O

<-ƘƘ->

(#5) Scholes9

Scholes9
(PH! nagyúr)

Ha hasonló minőségű lesz a felújított 3. rész, mint az egy hete megjelent 2. rész rimékje, akkor várjuk nagyon :)

(#6) RyanGiggs

RyanGiggs
(őstag)

A pletykák szerint az új rész ismét külső nézetet használ majd :W :W :(((

(#7) Kvelstadt válasza Scholes9 (#5) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Akkor ezt már le sem kell írnom.
Továbbá őrülök hogy készül a nyolc de most nincs bennem ez a jajdevárós érzés. Na nem szért mert nem kell, hanem csak úgy vagyok hogy csinálgassák szépen és legyen jó.
A 7 nagyon tetszett most a 2 is nagyon baba és ha ezek fényében készül az új akkor énntürelmesen várok és játszogarltok a többi cuccal ami idén még ránk borul.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt roszkor!"

(#8) 30z.Samu

30z.Samu
(PH! nagyúr)

Egy kis észrevétel: Nem tavaly jelent meg a Resident Evil 7, hanem 2017-ben. :K

De hogy ON is legyek: Kedves Capcom! Nem kell sietni, csináljátok szépen, nyugodtan. Had legyen a kövi Resident Evil is annyira minőségi, mint a 7 és a 2 Remake! :R
Még egy apró megjegyzés: Alapvetően nem vagyok oda a horrorért sem film sem játék formájában, ennek ellenére a Resident Evil 7 volt az első, amit végigjátszottam és élveztem is. Szóval le a kalappal!

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#9) sati válasza Kvelstadt (#7) üzenetére

sati
(PH! addikt)

Jol beszelsz dk baratom! :D
Nekem a 2 remakeje azert nem hozza azt a hangulatot mint a 7. resz, de mint rameke magasan a legjobbak koze sorolhato.
Persze lehet, h ha anno nem vagyok ott a franchise szuletesenel akkor most mas velemenyen vagyok, de ott voltam, es en az elsot is imadtam sot! annak a remakeje (velemenyem szerint) teljesen megorizte a sorozat elso reszenek az atmoszferajat. :)

(#10) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

Persze mert a 3. rész nyilván tps lesz, -bár én a fix kameranézetet jobban szerettem- Aztán meg jön a valós 8. rész ami szerintem a 7 folytatása lesz, a pletykák szerint egy elzárt szigeten.

[ Szerkesztve ]

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#11) Kvelstadt válasza sati (#9) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

A resi 1 remake a d-pados irányításával meg a rögzített kamerájával együtt is úgy jó ahogy van.
Nekem nagyon adja hogy a 2 ilyen lett de az egy csak maradjon olyan és őrizze az eredeti resi hangulatot.
A 7 talán azért volt hangulatosabb mert a belső nézetbe jobban bele tudtam élni magam, plusz több volt a szűk terület.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt roszkor!"

(#12) rumkola válasza sati (#9) üzenetére

rumkola
(PH! kedvence)

.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=rumkola

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.