Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz #07746304 #10 üzenetére

    Köszönöm a képeket!

    Sajna most nem találom a szereléskor készült képeket. :F
    Nálad fég parapet van a falban, ennél a megoldásnál a parapet maga tartja a konvektort, a parapetre három csavarral van felrögzítve a konvektor és így a tömítettség is elviekben tökéletesen rendben van.

    Ez van a falban:

    A bekarikázott három csavar rögzíti a konvektort a parapethez, a nyíllal jelölt tömítés tömít a konvektor és a parapet között.

    A lamparté szerintem rosszabb megoldás.

    Nálam ez van a falban:

    A szoba falán belül pedig a nyíllal jelölt hátlap felcsavarozva, amin belülről van átdugva az előző képen nyíllal jelölt csődarab.

    Abban a csődarabban van a tömítés, ami elviekben a hődobbal összezár, mikor fecsavarozod a hátlapra. A probléma itt az, hogy az a csődarab fixen van a hátlapban és ha a hődob vagy a hátlap valamiért nem oké, ferde, görbe stb, akkor a hődob és a parapet tömítése nem lesz megfelelő. Ellenben a féges megoldásnál, ahol a parapet és a hődob maga van összecsavarozva. Szerintem utóbbi sokkal biztosabb megoldás. ;) Nálam hiába volt jól rácsavarozva a hátlapra a hődob, a hődob és a parapet csatlakozása mégis rossz volt éppen az említett problémák miatt. Most viszont már rendben van. A hátlap és az említett csődarab közé tettem lemezgyűrűket, hogy kijjebb legyen a hődob felé, bekentem mindent hőálló pasztával, a kipufogócsövet is. Most betonbiztos, légmentes minden.

Új hozzászólás Aktív témák