Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz shotika #32 üzenetére

    **** TL;DR *****
    szerk: Kansas, azért nehogy hiányérzeted legyen a végén :))

    nna csak sikerült egy jellemzőt találni amiben jobb ez a monitor :C

    azért az vicces, hogy minden más amiben egyértelműen jobbak ezek a TV-k az elbagatelizálásra vagy említésre sem kerül, amiben meg jobb/ua. a monitor az meg felpontozva; és még így sem jön ki a matek

    végül meg ez a "méret ma nem érv" duma

    ugyan már, ez nonszensz
    nyilván ha durván a minőség rovására menne (és ment is 3-4 évvel ezelőttig) a méretnövelés, akkor még lehetne létjogosultsága ennek, de itt nem érzem az általad említett más ligát egy előny/hátrány elemzés végén, aminél igenis masszív szempont a kijelző mérete, tehát szépen kérlek ne söpörjük félre ennyivel, hogy ma már ez nem érv,
    hisz pont mostanában egyre inkább az, hisz itt vannak az iszonyat jó paraméterekkel -lényegében monitorokkal megegyező- bíró, de lényegesen jobb árcimke/méret tulajdonságot hordozó kijelzők.
    A már említett sm9000 vagy a samu Q60-70 (-80 sztem kissé már sok ár + ficsőr) és az általad lazán félresöpört sm8500-8600 is hozza akármeliyk középkat, monitor tulajdonságait. Sm8500/8600-nak rossz híre van igaz, mert az edge-led+ l.dimming elég fosh kombináció lett, így ha nem kapcsolod ki okádék, kikapcsolva semmi problem, ja nem a feketéje roszabb(mondhatni átlagos IPS), mint sm9000-nek, aminek viszon ips-hez képest szuper.
    De nyilván aki kompr. mentest akar, vegyen sm9000-et 265-ért, ami 65-tel több, mint a cikkben szereplő monitor, ami technikailag lényegében a 240hz-en túl nem tud semmi pluszt felmutatni,(ja de, a kontraszt :) ) de negyed akkora... de ez persze nem számít.

    És akkor mi marad: hogy nem is kell akkora, mert én használni akarom, nem méregetni(mintha a kettő kizárná egymást), meg elfárad a nyakam(egyem a snowflake szívét ;] ), meg nem marad hely az asztalon, meg nem oda való, meg nem szeretem(hádeménem?), meg az ergonómia(persze... az), meg 32"(vagy épp ami mértűt birtokol) felett nincs értelme, meg hogy fontos, hogy elférjen még egy monitor (nem mintha fali konzollal nem lenne megoldható), na meg persze, hogy mekkora bizniszt csináltam a kicsi, de minden szempontból (is) tökéletes kijelzőmmel, meg a .... :U

    ....szóval érted, a másik oldalon meg ott van, hogy nyomod Spa-ban a 190-es mercinek és olyan mintha ott ülnél a műszerfal mögött vagy hadakozol Henryvel és a kard/pajzs + ellen olyan méretben van, hogy olyan mintha ott lennél vagy repülsz DCS-ben és körbevesz a cockpit (ok ezt a VR adja teljesen), de ezzel is sokkal nagyobb az immerzió
    (yep, csak sikerült belecsempészni :DDD ) mint egy negyedakkora kijelzőn.
    Filmek/ videotartalom/ böngészés; ehh ezekről már nem is beszélek, hisz minek is egy 49"-es TV-nél? :DDD
    De ekkora marhaságot, hogy ezt kell érvekkel alátámasztanom, basszus, akkor ennyi erővel minek a 27", jó az a tuti 14"-es moncsi, majd közelhúzom, azt skubizom 10 cm-ről, mert hirtelen minden más lényeg csak épp a méret nem...
    És megint nyomatékosítom az általam említett típusoknál nem látom a technikai komprumisszumot, amit ezért cserébe kötni kellene.

    Nna nem folytatom, de már látom, miért is lehet piaca ezeknek a termékeknek,
    köszönöm nektek, hogy e téren megvilágosodtam;
    Mert az elején nem hittem volna, hogy ezt így vlki még ebben formában/árért védi/támogatja, persze az hogy veszi-e, már más kérdés. ;)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák