Új hozzászólás Aktív témák

  • gygabor88

    tag

    Leírnék pár levelezős buktatót személyes tapasztalatból. Másik szakos bsc-n történt, valószínűleg egyetem / kar / szak / tanár függő is, de elég kellemetlen tud lenni.

    A levelezős szakom kevés fővel indult, lemorzsolódás itt is volt és emiatt 4. félév körül már előfordultak olyan tárgyak, amiket csak 1-2-3 ember vett fel. Ilyen kevés embernek nem járt be órát tartani minden tanár. Vizsgát és ZH-kat megtartották, de oktatás lényegében nem volt, önállóan lehetett felkészülni az ajánlott irodalomból. Ez lehet jó és rossz is, de vannak ezeken a szakokon is durva tárgyak, aminek az anyagát tanári segítséggel gyorsabb feldolgozni és hát bizony a levelezősöknek időből van a legkevesebb, bármennyire is úgy tűnik, hogy pont azért tanulnak még valamit, mert időmilliomosok.

    Duplán utána kell járni az órarendnek, lehetőleg valami ott tanuló hallgatótól. Nálunk az első év a beetetés időszaka volt. Hivatalosan az volt az ígéret, hogy 2 hetente péntek-szombaton kell bejárni és egész napos oktatás lesz. Ez fedte a valóságot az első évben. Ahogy fogytak az emberek a félévekkel, egyre szabadabban rendezték át az óráikat a tanárok. Mindenki igyekezett mindent péntekre tenni és szombaton nagyon ritkán tartották órát egy idő után. Mivel mindent péntekre akartak bezsúfolni, tanterv szerinti haladás esetén is 2-es vagy 3-as óraütközések voltak. Néhány tanár nehezítette a helyzetet katalógussal és minden óra elején röpZH-val. Emiatt számolni kellett, hogy X óráról 2x hiányoztam, ezért ma Y-t hagyom ki és X-re megyek be, Z-n meg nincs katalógus, de majd valakit oda is be kell küldeni a csoportból, hogy legyen jegyzet.

    Egy idő után tarthatatlan a mindent péntekre teszünk stratégia. Ezt felismerve taktikát váltottak és azokra a péntekekre rakták az órákat, amikor egyébként nem lett volna tanítás és így már minden pénteken be kellett járni minden második helyett, ami nem kicsit borítja meg a hallgató életét, aki kiszámolta ugye, hogy hány nap szabadságot kell az oktatás miatt kivennie.

    Közben a szombati órák eltűntek vagy csak reggel 8-10-ig volt egy előadás, pedig pont azokon a napokon mindenki ráért volna bemenni egész nap tanulni. Mármint minden hallgató. Mert az egyik tanár lényegében bevallotta, hogy a karról senki nem akar igazából szombaton dolgozni és emiatt próbáltak mindent péntekre pakolni. Értem én persze, csak akkor nem kell levelezős szakot hirdetni, meg nem kell elvállalni azt az állást . Esetleg úgy kell meghirdetni a szakot, hogy itt valójában hétköznap van oktatás, csak akkor a kutya nem jelentkezik, mert fiatal dolgozó embernek nincs ennyi szabija egy évben és akkor nem számoltam még, hogy a vizsgák is a nappalisokkal mentek sokszor hétköznap délelőtt 10-től pl.

    Az utolsó 1-2 félév tárgyainál kifejezetten be kellett menni a karra és könyörögni, hogy ugyan hirdessék már meg azokat az egyébként kötelező tárgyakat, amik tanterv szerint akkor jöttek volna annak a 3-4 embernek, aki eljutott eddig. Külön meg kellett kérdezni azt is, hogy nem terveznek-e a kötelezően és szabadon választható tárgyakból valamit meghirdetni, hogy 6 félév alatt össze lehessen szedni 180 kreditet. Erre már az első félévekben is érdemes figyelni és pusholni kell a témát. Nagyon trükkösek voltak, mert a tanterv úgy nézett ki, hogy az utolsó félévekben már a választható tárgyaknak kellene adni a legtöbb kreditet, de valójában nem volt kapacitás és tanár arra, hogy annyi tárgyat egy félévben hirdessenek meg és így igazából az első félévekben kellett volna előre dolgozni és több kreditet felvenni.

    Az is cumi, amikor jelentkezés előtt nézi az ember a választható és speci tárgyak listáját a szakon, rákészül, hogy milyen fasza dolgokat fog itt tanulni, aztán a valóságban kiderül, hogy a lista 90%-át nem hirdették már meg 10 éve és ugyanazt 10 választható tárgyat kell felvenni mindenkinek érdeklődési körtől függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák