Új hozzászólás Aktív témák

  • Urby66

    aktív tag

    válasz EQMontoya #7 üzenetére

    Pár dologra reagálnék:
    MasterMark: A cikk egy átlagos játékos szemszögéből vizsgál, akiről feltételezhető, hogy nem érdekli mi történik a háttérben. Csak telepít, frissít és játszik. :)) Egyébként igazad van, érdemes lenne megvizsgálni a sebezhetőségek előtti BIOS és Windows verziók mellett mennyit változnak az értékek. Ezzel azért nem akartam foglalkozni, mert én úgy olvastam az igazán jelentős különbségek pont a HT intenzív esetekben (pl. adatbázis kezelés) figyelhetők meg. Játékok alatt a hatás kevésbé mérhető.

    EQMontoya:Ha végigolvasod a cikket látható, hogy pont nem írtam le a HT-t, ráadásul én bekapcsolva is hagytam. A cikk csak a játékok alatt mérhető FPS-t vizsgálja, semmi mást nem vesz figyelme. Ahogy írom is a jól párhuzamosítható feladatok (tömörítés, töltési idők...) során egyértelmű a HT előnye.

    jokeph:Köszönöm az elismerést. Mivel nem multizok ezért a PUBG és a CS teljesen hiányzik az életemből. A StarCraft 2 érdekesebb lehet, mivel a sok útkeresés és az MI inkább processzort eszik. Ráadásul nem friss cím, érdekes lenne látni mit tud kezdeni ennyi maggal.

    Vesa:Tulajdonképp véletlenül kötöttem ki a rendszer mellett ami videokártya nélkül 50K-ba került csak. Ráadásul még volt rá majd egy év garancia is. :DDD
    Szeretem, mert strapabíró, jó összerakott gép, csak a ház kialakítása még a "régi" iskolát követi ez miatt nem tud olyan csendes lenni mint szeretném, ha jól át akarom szellőztetni. A processzorok elég olcsók hozzá, de sajnos az alaplapok árai még mindig 30K körül vannak.

    Joshi: A gépész dolgot nem azért hangsúlyoztam ki, hogy lássátok nekem ilyen is van. :W Egyszerűen arra akartam utalni hogy egy informatikai problémát nem szakmabeliként fogok megközelíteni. Egy informatikai területen mozgó kollégának talán suta, és logikátlan lehet a cikk végén tett megállapításom, a gondolatmenet ahogy az eredményeket értékelem. Erre próbáltam utalni azzal, hogy hangsúlyoztam nincs semmiféle informatikai képzettségem.

    Dilikutya:Köszi! Kicsit én is unom már, hogy mindenki a fogyasztásról papol. Ok, van ahol van értelme, de ahogyan írom is a számítógépes játék, a szórakozás szerintem nem az a terület.
    Ok, ez kicsit off, és szerintem a téma maga megérne egy teljes vitaindító cikket főleg a mostani klímaváltozás központú világban.

    EQMontoya: Nekem annyira nem tűnt halknak. A táp például az őrületbe kergetett mert kb. minden ötödik indítás után hangosan felzúgott pár másodpercre. Mivel jelentős melegedést nem tapasztaltam ezért kicseréltem egy kisebb teljesítményűre így béke van és továbbra sem melegszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák