Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66

    őstag

    válasz Mercel #3 üzenetére

    Én nem kampányolok a kínaiak mellett de a logikádat nem értem. A kínaiakra nem bíznád az adataidat. Miért? Visszaélnek vele? Ha Kínában élnél, akkor biztosan kapnál fekete pontot, mert nem mozogsz eleget. Vagy épp akkor mozogsz amikor nem lenne szabad, pl. kijárási tilalomkor. De mi módon tudják a kínaiak egy közép-európai ember életét befolyásolni?
    A jóságos guglira bezzeg rábíztok mindent.
    Azok is már tolják az egészségkövetést, ezért majd az egészség adatokat is ők fogják kezelni. Ahogy már a banki adatokat, privát képeket és videókat stb. A kínaiakkal ellentétben a gugli kb mindenhol ott van egy európai ember életében. De már nem mint szorgalmas segéd, hanem megkerülhetetlen kényszer lett. Amire persze Európának semmi befolyása nincs.... Pl. már nem is tudsz bankolni gugli nélkül mobilról. Vásárolni sem tudsz, jegyet foglalni sem tudsz, és lassan majd az egészségügyeidben is kötelező lesz guglit használnod. De hát mi ebben a rossz, ha kényelmesebbé teszi az életünket? Amíg jó kutyák vagyunk az usa póráz végén addig semmi rossz nincs benne. Ki akarna olyan szopást itt mint amit a Huawei kap? Senki. Európa jókutya.

  • Lami66

    őstag

    válasz Foglalt név #10 üzenetére

    Ez a Huawei európai valósága. A telefonjaikon nem használhatják a gms-t (gugli mobile services). Ezért aztán semmi olyan alkalmazás nem működik (vagy csak részben) amely a gms-re alapul. Meg lehet oldani némelyiket kompromisszumokkal, mókolással, de sokat még mókolással sem. Ezen korlátozások miatt csak minimális mennyiséget tudnak eladni telefonból Európában.
    Pl. Nekem a gms tiltás előtti Huawei P30 mobilomon működik minden. De egy P40-en már nem működik pl. az OTP banki alkalmazás. Aztán nem működnek olyan appok amelyek pl. térképet használnak pl. tömegközlekedési appok. A gugli szolgáltatásai csak böngészőből érhetőek el rajta, tehát pl. A gmail app nem működik a P40-en, nem tudsz belépni a gugli fiókodba vele. Nincsenek push üzenetek, pedig az pl. a mobil fizetéshez szükséges stb. Nem sorolom. Ha nagyon érdekel, nézz be egy P40 topikba. Vagy olvasd el a tiltás utáni bármelyik Huawei telefon tesztjét

Új hozzászólás Aktív témák