Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz hito #382 üzenetére

    "sötét az üveg" - A zoom lencserendszerek általában f3-4-ig "lemennek". Nagyon ritka az ennél nagyobb fényerő. A legendás Lumix FZ200 csúcskompakt pl. a fix fényerejű lencserendszer miatt lett legendás, konstans f2.8-at kínált. Ennél jobbat abszurd lenne elvárni optikai zoomlencsénél, pláne egy telefonnál. Közbeszól a pozicionálás és a költségek leszorítása mellett a fizika is. Szinte a csodával határos lenne ennél feljebb menni.

    Emberek, egy dologról hajlamosak vagyunk kurvára elfeledkezni. Mégpedig arról, hogy bár kicsik a telefonos szenzorok és jobbára fixek az optikai tulajdonságok, olyan kütyüt kapsz, ahol 3+ kamera is szolgálatot teljesíthet. Megfelelő képfeldolgozó algoritmusokkal olyan lehetőségeket kapsz, amilyeneket egy optikával lehetetlen lenne elérni, így farag le szép lassan a hátrányából a mobil fotózás és videózás (ld. portrémódok trükkjei pl.). Teljesen más a mögöttük lévő filozófia mint a fényképezők/kamerák világában. Meg sem próbálnak birokra kelni a fizikai törvényekkel, egyszerűen kikerülik őket. Ez a felfogás majd a Nokia 9-ben jut csúcsra nemsokára. Bár ez a teszt pl. lesajnálja, azt hiszem, ez a jövő.

    (#386) utomi Én meg azt utálom, ha valaki a tények ellenében mond ostobaságokat. A sztereó akusztikus teret csinál. Ha meghallgatsz egy Beatles mono remastert Spotify-on, ott sem hallasz fele annyi hangszert, mint a sztereó verziónál, csak nem lesz megosztott akusztikus tered. A zenék túlnyomó többsége ráadásul ki sem használja a sztereót. Nagy kivétel a hatvanas-hetvenes évek fordulója, amikor mindenki arra verte, amije volt, hogy sztereó. Pl. a Queen korai albumain jobbra-balra cikáznak a hangok, vokálok, stb. Aztán ők is megunták ezt a faszságot. Azzal nekem ne érvelj, hogy igenis jobban szól, mert nem mondtál vele az égvilágon semmit. :U Mondhatni: bullshit.

    Az "ultrasonic" (van magyar neve is) olvasót meg ajánlom figyelmedbe 24/7-ben, én már fontolgatom egy hete kb., hogy megtartom az S9+-t, mert kiborítóan gyenge a Samsung megoldása.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák