Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    Unalmas ez a "túl erősek, ezért szankcionálni kellett őket"-szöveg. Elég. Mindenki tudja, mi történt és miért történt. Jogállamban működnek a piaci felülvizsgálati szervek. Nem csak a Huawei-t szexualizálták fenékbe, a Google virtuális ánuszát már kenegetik egy trösztellenes perrel, lubrikátum vásárlásával felkészül: Facebook, Apple, és remélhetőleg később mások is.

    Oké, ezek gazdaságvédelmi szempontok. A HW ellen egy ilyesfajta per direktben még nem állhatta meg a helyét, még akkor sem, ha hálózattechnológiai szempontból is hegemóniára törnének a termékeik ár-érték aránya miatt, volt azonban egy jogosan aggályos szempontrendszer, a Kínai Népköztársaság haditechnológiájába ágyazottságuk, ami nemzeti érdekellentétet implikált, és így nemzetbiztonsági (és mint jobbára kiderült, világbiztonsági) kockázatnak tekinthető.

    Első személyű (nem nagyon jó) tapasztalataim is vannak a céggel, de tegyük hozzá: más techcégek is érdekeltek a hadiiparban, és az sem mellékes, hogy terrorveszélyre hivatkozva a velejéig rohadt amerikai társadalom felett árgus szemekkel bábáskodó nagytestvér is jó ideje figyel. Viszont Kína már látszatra sem jogállam, egyfajta militarista-orwellista SIMS-t játszat 1,6 milliárd állampolgárával, a Rohingya Autonóm Területen milliókat tart háziőrizetben, COVID kísérleteket végez rajtuk, lágerbe zár további százezreket, rohingyákat, tibetieket és más - elsősorban vallási - kisebbségeket. Kapják be. Kína rossz ÉS túl erős, ez a kulcsa a sztorinak (nem a HW "erőssége"), és ezt a tényt semmilyen üzlet nem befolyásolja. Persze ezt az oktondi és felelőtlen nyugatnak kellett volna időben megtanulnia, de nem tette, így most nekünk kell.

    A telefonról: futurisztikus, mint egy elektromos BMW, mindent tud, amit megfelelő Google szolgáltatáskínálattal elvárhatsz, de a kamerák... Mi az a random rángatás a 4K 60 fps esti felvételnél 2020-ban? Ilyenkor szokott bejelentkezni a cikk szerzője, hogy "upload előtt még nem volt". Vagy féltucat ilyenre emlékszem csak 2020-ból. Persze, hogy nem volt, mert a telefonok codecje általában még mindig nem tud konstans fps-sel rögzíteni, ezért csesződik el feltöltéskor a videó. Mi ez a mosottas, kásás, okádék kép? Valaki tartson már mellé egy ugyanott, este, Sony Cinema Pro appal készült esti felvételt - akkor kiderülne, mit is tud valójában a kínai techóriás algoritmusa. Miért maximalizáják (ránézésre) 50Mbit alatt a 4K bitrátát? Mi ez a vertikális ricegés? iPhone-nál miért nem látsz ilyet 24 fps-nél, ha fordulsz vele? Oké, én kamerafókuszú vagyok, de lássuk be, azzal lehet kitűnni. És egy Apple-nek vagy Sony-nak már egy ideje sikerül. Hatalmas akksis, remekül teljesítő tepsiből viszont túl sok van, és ezerszer inkább egy Xiaomi - holott a Mate 20 Pro nagy szerelem volt és maradt is.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz siege5 #33 üzenetére

    Dolgoztam a HW-nek, meglepett, hogy mennyi potenciális (értsd: kettős felhasználású nyilatkozattal vámolt) hadianyag megy egy Budapest melletti raktárból keletre. Ma már nem csodálkozom rajta, csak akkor volt furcsa, hogy ebbe belecsöppentem. Ma már nem vagyok naiv, és igen, értem, amit írsz, de szerintem a hsz-em elejét vette a tiédnek, mert leírtam, hogy nem a hadiipari összefonódásokkal, hanem magával Kínával van probléma, és azt is, hogy úgy néz ki, mások sem mentesülnek az IT-ló péniszének behatóbb ismeretétől a jövőben. Szóval szerintem nem vitatkozunk semmin, maximum abban nem értesz velem egyet, hogy Kína különösen veszélyes, globális hegemóniára törő ország. Nem állítottad, hogy szerinted nem, de a szavaid alapján egyivású az USA-val, pedig hát az IT-lónak a péniszét az. Kína számtalan olyan dolgot csinál, ami példátlan még a huszadik századi történelemben is: állami támogatással a világ összes országába telepítteti a honfitársait, pénzt pumpál közép-afrikai térségekbe, amikbe a kutya nem invesztálna nyugaton, satöbbi. Jó oka van rá, csak még nem tudjuk pontosan, mi.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák