Új hozzászólás Aktív témák

  • Teo.

    aktív tag

    válasz #24536576 #13 üzenetére

    "Huaweinek nincs ilyen fejlesztése."
    - A "fejlesztés" alatt nem a SoC fizika legyártását értettem hanem a Kirin SoC megalkotását amit a TSMC fizikailag legyárt.

    "normális gyártók 21ben kezdik kiadni az aktuális csúcstelót,"
    - Mi van ? Hát ebből azért én ki érzek némi ellenszenvet a Huawei íránt ami a tárgyilagosságot befolyásolhatja.
    - Akkor a Huawei nem normális gyártó ?
    - A Huawei a P szériát évek óta tavasszal jön ki. Az is csúcs teló. Már ha Samsungnak az S széria csúcs széria. Akkor mi van ezzel a 21 megjelenéssel ?

    "Samsung és a TSMC tud gyártani ilyen méretben"

    - Így van. Csak a TSMC előrébb van a fejlesztéssel és kapacitással is ezért gyàrtanak hamarabb és mivel Huawei eddig tőlük rendelt mint ahogy az Apple is mindig hamarabb voltak a piacon. Ami nem jelent semmit mert az SD mindig jobban teljesítenek mint a kirin SoC-k
    Mint ahogy az sem jelent semmit,hogy Samsung nem csak maga tud tervezni SoC de gyártani is. Még is le vannak maradva az SD től minden tekintetben azonos nm-en.

    Összegezve: a legjobb (fizikai) gyártó a TSMC. Utánuk valahol a Samsung. Utánuk meg mindenki más.

    A kiegyensúlyozottabb SoC Apple A széria.
    Android vonalon a SD.
    Hogy ki a második Exynos vagy Kirin azt már nem tudom meg mondani.
    - Annyit tudok,hogy a Samsung legkomolyabb piacokon nem a saját gyártású/fejlesztésű SoC it adja.
    - Kirin szimpátiám meg onnan jön, hogy vagy így vagy úgy de meg tudták csinálni a sájat SoC és ha nem mas abban elsők,hogy ebben van integrált 5G chip először.

    5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

Új hozzászólás Aktív témák