Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #29 üzenetére

    A ki-be kapcsolgató háttérfény rohadt idegesítő. Akkor inkább világítson folyamatosan. (PC módot a 60Hz kapcsolja automatikusan, színkezelés régebbi modellek él itt is)

    De szerintem ugyanez igaz a local dimmingre is. Amíg kevés a zóna - márpedig mindig kevés ha kellően kicsik az ojjektumok hozzá - addig inkább zavaró minthogy a mesterségesen rámondható nagyobb kontrasztnak örüljek. És akkor itt rá is térnék a lényegre. írtad fentebb, hogy "csak" 7000:1 statikusan és ez kevés OLED ellen.

    Számháborúban igen, de kétlem, hogy valós felhasználásban, de továbbmegyek: akár OLED-et mellérakva, normál tartalommal vakteszten látna bárki érdemi különbséget. Szerintem ez már az a szint ami bőven jó. 3-4000 körül se rossz igazából a klasszik VA kontraszt szerintem.
    (Abba meg már bele se menjünk amit említeni szoktunk, hogy valós végtelen kontraszt nincs OLED-nél sem, környezeti fényfüggő mennyit látsz a szupertökéletes feketéből, de ha mellette 300 nittel világít valami arról sem fogod tudni pixelenként megkülönböztetni a 0.00cd/m-től.)

    Szóval ezek már olyan paraméterek amikre szerintem csak parasztvakító marketinget lehet építeni, valós különbség alapján tök mindegy lenne a kedves usernek. Persze nem becsülöm le a számháborút, tudjuk, hogy sok vásárló ez alapján választ mindent, mobiltelefontól kezdve a fényképezőn át a kenyérpirítóig bezárólag.

    A fentiek miatt viszont én előbb választanám pl. az OLED fényerő vagy bármi más butítást mint pl a 60Hz-et.
    Ezt nem is érzem korrektnek, írod, hogy szegmentáljanak csak: de ne olyannal amit TUD ez a technológai. Legyen olyan amivel amúgy is küzdenek. Tudjon fele fényerőt, stb... azt megértem. A többi szimpla kib*szás. Nem sokkal szimpatikusabb mintha direkt belőnék 2-3 év utáni megpusztulásra.

    szerk: 32" 4K OLED monitort is jelentett be az LG, az is 60Hz-el jön. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák